Αγορά Ζητώ να μου πουλήσουν Αλεξανδρινό

Evaggelia.ts. 2

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
32
Πόλη
Λάρυμνα
Ψαχνω εκτροφείς παπαγάλων π να πουλούν Αλεξανδρινό παπαγάλο να τρωει μονος τ δλδ τον θελω απογαλακτισμενο...
 
Ψαχνω εκτροφείς παπαγάλων π να πουλούν Αλεξανδρινό παπαγάλο να τρωει μονος τ δλδ τον θελω απογαλακτισμενο...
Eίδα χθες στο FB μια αγγελία απο ιδιώτη που θεωρώ (τον γνωρίζω ΜΟΝΟ διαδικτυακά) καλό ιδιοκτήτη. Eχει μόνο ένα μωρό τώρα απο δικό του ζευγάρι. Θέλεις να σου βάλω το προφιλ του;
 
Eίδα χθες στο FB μια αγγελία απο ιδιώτη που θεωρώ (τον γνωρίζω ΜΟΝΟ διαδικτυακά) καλό ιδιοκτήτη. Eχει μόνο ένα μωρό τώρα απο δικό του ζευγάρι. Θέλεις να σου βάλω το προφιλ του;
Νν αν μπορείς

Ψαχνω εκτροφείς παπαγάλων π να πουλούν Αλεξανδρινό παπαγάλο να τρωει μονος τ δλδ τον θελω απογαλακτισμενο...
Αρσενικό
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Είναι η αγγελία του ίδιου στο ΦΒ που σου είπα. Σου έδωσε λινκ ο Τάκης πιο πάνω. 😉
Ευχαριστώ τον πηρα κ Μίλησα μαζι τ πρεπει να παω Αθηνα να το παρω αλλα ειναι πολυ ακριβός 300€
 
Ευχαριστώ τον πηρα κ Μίλησα μαζι τ πρεπει να παω Αθηνα να το παρω αλλα ειναι πολυ ακριβός 300€
Καλα δε τον λες και ακριβο για πουλακι ταισμενο στο χερι, και αλεξαδρνο κιολας!
 
Υπαρχει και αλλη μια περιπτωση απο μια κοπελα που ειμαι στην ιδια ομαδα στο φβ, εκανε αναρτηση οτι γεννησανε οι δικοι της και την εχω ρωτησει,ξερω απο περισυοοτι τα εδινε φθηνοτερα, νομιζω 250! Περιμενω απαντηση!FB_IMG_1524148101940.webp
 
Υπαρχει και αλλη μια περιπτωση απο μια κοπελα που ειμαι στην ιδια ομαδα στο φβ, εκανε αναρτηση οτι γεννησανε οι δικοι της και την εχω ρωτησει,ξερω απο περισυοοτι τα εδινε φθηνοτερα, νομιζω 250! Περιμενω απαντηση!
Ευχαριστώ πολυ θα βρω το τηλεφωνο κ θα επικοινωνήσω
 
Μήπως να ρωτούσαμε και την anatolia να μας πει αν έχει υπόψη της...
Εμείς το αρσενικό μας προ κρίσης τον πήραμε 350 ευρώ και ήταν ήδη 5 ετών, ενώ το κορίτσι μας το πήραμε μέσα στην κρίση με 250 ευρώ και ήταν 2 ετών περίπου, και τα 2 από ιδιώτες, όχι εκτροφείς. Σε κάθε περίπτωση, αξίζουν τα λεφτά τους)
 
Εμείς το αρσενικό μας προ κρίσης τον πήραμε 350 ευρώ και ήταν ήδη 5 ετών, ενώ το κορίτσι μας το πήραμε μέσα στην κρίση με 250 ευρώ και ήταν 2 ετών περίπου, και τα 2 από ιδιώτες, όχι εκτροφείς. Σε κάθε περίπτωση, αξίζουν τα λεφτά τους)
Μηπως περιμενεις καποια γεννά;
 
Βρήκα ενα ringneck π μοιαζει με Αλεξανδρινο... Το εχουν 80€ σε πολυ καλη τιμη όμως δεν εχει τάϊστει στο χερι κ θα ειναι άγριο οποτε λεω να μην προχωρήσω στην αγορα του γιατι αφού δεν εχει ερθει σε επαφη με χερια δεν θα ημερεψει κ ποτε...
 
Eχω γνωρίσει αγρια πουλάκια που ήταν από μόνα τους αρνάκια και εχω και τον δικό μου τον "ήμερο" που είναι περίπου σαν πεινασμένο λιοντάρι απέναντι σε φρέσκια μπριζόλα. Δεν έχει να κάνει τελικά το πως "ταϊστηκε" αλλά το πως θα του συμπεριφερθούν εκεί που θα πάει αλλά και (το σημαντικότερο) στο χαρακτήρα του καθε πουλιού. Κάθε πουλί έχει και αναπτύσσει διαφορετικό χαρακτήρα.
Στην τελική η αντιμετώπιση και τα "βάσανα" και για το ήμερο και για το άγριο πουλάκι είναι πάνω κάτω ίδια.
 
Εσείς Ανατολια μήπως έχετε η περιμένετε μικρά;
Εμάς μικρά ακόμη δεν έκαναν, 3 γέννες πήγαν στράφι, μάλλον ο αρσενικός μας είναι λίγο μπουνταλάς, όπως μας εξήγησε ένας εκτροφέας! Ελπίζουμε όμως να έχουμε σε λίγους μήνες καινούρια αυγά, αν περιμένετε, καλώς. Τα πουλιά εγώ δεν τα πουλάω από προσωπική άποψη (ίσως και λανθασμένη), δεν μου πάει καρδιά, θεωρώ πως είναι και αυτά προσωπικότητες, οπότε βρίσκω καλά σπίτια με στοργικούς ανθρώπους και τα δίνω (όσα δίνω, τέλος πάντων, καταλαβαίνετε
 
Eχω γνωρίσει αγρια πουλάκια που ήταν από μόνα τους αρνάκια και εχω και τον δικό μου τον "ήμερο" που είναι περίπου σαν πεινασμένο λιοντάρι απέναντι σε φρέσκια μπριζόλα.
Δλδ να το παρω;
Καταλαβα κ παλι Ευχαριστώ
 
Back
Top