Γενικά Ηθελα πολυ εναν Ζακο αλλα μυριζουν οντως τοσο πολυ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos83
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Oποτε γυριζω σπιτι θελω να παω αμεσωs να τον μυρισω😛. Μαλλον ειναι κατι παρομοιο με τα μωρα παιδια. Eθισμοs:D? Και πιστεψεμε, δεν μυριζει καθολου! Θα πρεπει να χωσειs τη μυτη σου μεσα στα πουπουλα του για να παρειs λιγο απο το "αρωμα του"... Οσο για τον χωρο, οσο καλα θα τον καθαριζειs, δεν θα μυριζει!
 
Oποτε γυριζω σπιτι θελω να παω αμεσωs να τον μυρισω😛. Μαλλον ειναι κατι παρομοιο με τα μωρα παιδια. Eθισμοs:D? Και πιστεψεμε, δεν μυριζει καθολου! Θα πρεπει να χωσειs τη μυτη σου μεσα στα πουπουλα του για να παρειs λιγο απο το "αρωμα του"... Οσο για τον χωρο, οσο καλα θα τον καθαριζειs, δεν θα μυριζει!


Τι τρελα κι αυτη ε; Κι εμεις γουσταρουμε τζουρα μυρωδιας:D
Μου αρεσει πολυ ετσι οπως μυριζουνε! Σαν τη τροφη τους καπως χωρις τα φρουτα...
 
Αυτος που σου ειπε οτι οι ζακο μυριζουν, μαλλον δεν ξερει απο ζακο, η αν εχει θα τον καθαριζει μια φορα την εβδομαδα. Εγω τον εχω στο σαλονι, του αλλαζω εφημεριδες καθε πρωικαι σε πληροφορω δεν μυριζει τιποτα. Εδω κολλαει το κεφαλι του διπλα στο προσωπο μας και δεν μυριζει τιποτα. Αν εχεις χρονο να τον περιποιησαι, παρε καποιον και σιγουρα θα ξετρελαθεις κι εσυ, οπως και ολοι οι ιδιοκτητες ζακο.
 
ΧΙΟΥΜΟΡ : οταν του βάζω γιαούρτι με σκόρδο.. Και pellets.. Τότε μυρίζει.. Αλλά μόνο τότε!
 
σπιτι μου εχω τοσα ειδη απο παπαγαλους, ποτε δεν εχει μυρισει το οτιδηποτε και δεν μιλαμε για καθημερινη καθαριοτητα ειτεσ το κλουβι ειτε στο σταντ.
βαζω αμμο για γατες στον πατο του κλουβιου αλλα και παλι ποτε δεν εχω καταλαβει μυρωδια απο την κουτσουλια του παπαγαλου.
το φαι και το νερο ναι, μπορει να μυρισουν, ο χωρος του πολυ δυσκολα.
το θεμα ειναι να προσεχεις τον χωρο του στην αρχη και θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα σημαντικο το να συντηρησεις ενα παπαγαλο η να καθαριζεις τον χωρο του.
 
Back
Top