Γενικά Ηλεκτρονικά μαγαζιά για το καναρίνι μας

Aggeliki.K

PB New Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
38
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα φίλοι μου...Ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε να μου προτείνετε ηλεκτρονικά μαγαζιά για να κάνω τις αγορές μου σε είδη (αξεσουάρ -τροφή κ. Α)σχετικά με το καναρινάκι μου!
 
Υπαρχει πληθωρα.

Πχ birdmarket petsupermarket pet4u τρια που μου ρθαν κατευθειαν στο μυαλο. Αν πχ βαλεις στο google κλουβι καναρινιων θα σου βγαλει μια 10αρια σαιτ που εχουν και τροφες και τα παντα.

Φυσικα υπαρχει κ το εξωτερικο αλλα δεν ξερω αν σε ενδιαφερει.
 
Υπαρχει πληθωρα.

Πχ birdmarket petsupermarket pet4u τρια που μου ρθαν κατευθειαν στο μυαλο. Αν πχ βαλεις στο google κλουβι καναρινιων θα σου βγαλει μια 10αρια σαιτ που εχουν και τροφες και τα παντα.

Φυσικα υπαρχει κ το εξωτερικο αλλα δεν ξερω αν σε ενδιαφερει.
Όχι, προς το παρόν με ενδιαφέρουν μόνο τα Ελληνικά! 😉
 
Αν μένεις Αθήνα από τα πιο γνωστά είναι birdmarket.gr ,karderines.gr ,ornitalia.gr και petsmile.gr. Το πρώτο έχει κατάστημα στο κέντρο και στα Μελίσσια, το δεύτερο στα Πετράλωνα, το τρίτο στην Αργυρούπολη και το τέταρτο στο Ίλιον. Κάνουν και ηλεκτρονικές παραγγελίες. Υπάρχουν και άλλα καταστήματα απλά εγώ έχω ψωνίσει από αυτά και γιαυτό τα προτιμώ. Εσύ ψάχνεις και βλέπεις πιο σου ταιριάζει στο τέλος :)
 
Δε θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά το καλό του Pet4u είναι ότι στην Αθήνα η μεταφορά είναι δωρεάν.. Βέβαια δεν έχει την ποικιλία Για πτηνά που έχουν τα άλλα sites που παρέθεσαν παραπάνω...
 
Καλησπέρα φίλοι μου...Ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε να μου προτείνετε ηλεκτρονικά μαγαζιά για να κάνω τις αγορές μου σε είδη (αξεσουάρ -τροφή κ. Α)σχετικά με το καναρινάκι μου!
ornishop.gr/
animalia.gr/shop/home.php
BirdMarket
Karderines.gr
Ornitalia
iearth.gr/index.php
my-petshop.gr
http://www.petsmile.gr
 
Προσωπικά έχω κάνει 2 παραγγελίες άνω των 30 Ε από Karderines.gr Shop και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
Τεράστια ποικιλία, ανταγωνιστικότατες τιμές, μικρό μεταφορικό κόστος (νομίζω δωρεάν για παραγγελία άνω των 25 Ε) και γρήγορη παράδοση.
 
Προσωπικά έχω κάνει 2 παραγγελίες άνω των 30 Ε από Karderines.gr Shop και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
Τεράστια ποικιλία, ανταγωνιστικότατες τιμές, μικρό μεταφορικό κόστος (νομίζω δωρεάν για παραγγελία άνω των 25 Ε) και γρήγορη παράδοση.
Μέχρι 25 ευρώ χρέωση 3 ευρώ και πάνω από 25 ευρώ δωρεάν παράδοση.
Εντός Αττικής.
Αυτά αναφέρει στο site του.
 
Σωστά, δωρεάν παράδοση για παραγγελία άνω των 25 Ε και 3 Ε μεταφορικά για εντός Αττικής.
Νομίζω αυτό και το www.birdmarket.gr συνδυάζουν μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.
 
Μέχρι 25 ευρώ χρέωση 3 ευρώ και πάνω από 25 ευρώ δωρεάν παράδοση.
Εντός Αττικής.
Αυτά αναφέρει στο site του.
Και εκτος Αττικης δωρεαν ανω των 70Ε.

Να προσθεσω κ εγω τη γνωμη μου μιας και ξεκινησε.
Birdmarket. 3 παραγγελιες το συνολο.
1η παραγγελια, Σεπτεμβριος πριν μετακομισω, παραγγελια 100Ε με παραλαβη απο το καταστημα. Μου τηλεφωνουν μια μερα οτι την επομενη πρωι η παραγγελια θα ειναι ετοιμη. Παω την επομενη αργα το μεσημερι γιατι ειχα δουλεια, η παραγγελια δεν ηταν εκει, ο πωλητης δεν ειχε ενημερωθει, και πηρα απο την παραγγελια οτι ειχε στο καταστημα. Φυσικα δεν ηταν ολοκληρωμενη η παραγγελια με τα ηδη υπαρχοντα.. σκεφτειτε οτι μαζι με τον πωλητη μαζευαμε με το χερι ενα ενα τα 100 σουπιοκοκκαλα που παραγγειλα.
2η παραγγελια, απο Σαντορινη. Μου τηλεφωνουν 2 μερες μετα οτι το ενα προιον ειναι σε ελλειψη. Δεχομαι να καθυστερησει. Η παραγγελια ηρθε 10 μερες μετα.
3η παραγγελια. 7/1. Την εκανα εγκαιρα εχοντας αποθεματα για να μη μεινει ο Βασιλης χωρις φαγητο οσο λειπω. 8 με παιρνουν τηλ οτι λειπει το ενα φαγητο, και μου λενε για την Παρασκευη (15) γιατι δεν το ειχαν κατα την απογραφη. Δεχομαι γιατι ειχα αποθεμα. 17/1 Κυριακη με παιρνουν τηλεφωνο οτι τελικα αυτο το εχουν και κατι αλλο δεν το εχουν. Λεω δεν πειραζει εχω αποθεμα, με πανε για Παρασκευη (22). Εκτοτε εξαφανιστηκαν, και μου τηλεφωνησαν ξανα Πεμπτη 28/1 οτι τοτε η παραγγελια ηταν ετοιμη και ξεχασαν να με ειδοποιησουν, και οτι θα τα εστελναν εκεινη την ημερα. 28-29-30 ειχε ΠΝΟ απεργια, πηγαν Κυριακη, παρεληφθησαν σημερα, που ειχανε μεινει 2-3 σποροι κεχρι να φανε τα μωρα μου γιατι βλεπετε manitoba δεν υπαρχει στο νησι.

Ποικιλια το birdmarket, αλλα προσωπικα ψαχνω αλλο καταστημα απο εδω και περα.

ΥΓ. Να προσθεσω οτι τα μεταφορικα με ετσουξαν επισης. 13 ευρω η μια παραγγελια και 8 η αλλη για 7 και 5 κιλα αντιστοιχα.
 
Είκοσι πέντε μέρες σχεδόν! Πω πω :-(
Τουλαχισοτν με ενημερωναν για τις καθυστερησεις σε γενικες γραμμες, και ρωταγαν αν θελω να ακυρωσω... Κατι ηταν κ αυτο. Απλως πλεον θα αλλαξω και μαρκα σιγα σιγα γιατι η μανιτομπα ειναι απο τους κακους προμηθευτες γενικα οποτε δε μπορω να μαι στον αερα..
 
Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα μαγαζιά δύσκολα στοκάρουνε και να έχουνε ότι υπάρχει στην ιστοσελίδα στο μαγαζί. Σε πολλά προιόντα άλλωστε το γράφουν 1 με 2 μέρες σε διαθεσιμότητα γιατί τα παραγγέλνουν στους προμηθευτές τους. Οπότε το όποιο κόλλημα φαντάζομαι είναι ότι δεν θα υπάρχει διαθέσιμο ούτε σε αυτούς γιαυτό θα καθυστερούνε οι μαγαζάτορες μετά με τη σειρά τους. Δεν τους δίνω φταίξιμο απλά θα μπορούσανε να ανανεώνουνε τα προιόντα σε διαθέσιμα ή μη αν και τόσα πολλά που είναι που να βγάλουνε άκρη και αυτοί.
 
Back
Top