Γενικά Ηρθε ενας Ολλανδος στο μπαλκονι (Lovebird)

Αυτο που λεει η Νικη ειναι.Αυτο φωναζε και το ακουσα αλλα νομιζα οτι ηταν τα δικα μου. Ο Κικικης και η Πακιτα ακουγοντας το φωναζαν κι αυτα κι ετσι ηρθε.

Πραγματικα ειναι πολυ μεγαλη χαρα οταν αρχεται ενα πουλι στο μπαλκονι σου και το πιανεις.

Ηδη σημερα ειναι πολυ καλυτερα. Τρωει συνεχεια και χτες μολις ανακαλυψε την ποτιστρα επινα τουλαχιστον για 2 λεπτα συνεχομενα. Ειναι πολυ ταλαιπωρημενο.Βεβαια πολυ φοβαμαι οτι μαλλον κατι εχει αλλα θα προσπαθησω να το παω κι αυτο στον πτηνιατρο.

Το χω μεσα στο δωματιο εχω κλεισει την μπαλκοπορτα και απο την αλλη μερια εχω βαλει τον Κικικη με την Πακιτα για να χει παρεα.
 
αχ τι ωραια! Να το πας σε πτηνιατρο.. Κριμα δεν ειναι να μπορεις να το σωσεις και να μη το κανεις; Το ειδα και σε φωτο...ψυχουλα ειναι το χρυσο μου:)! Μπραβο σου και παλι που το φροντιζεις! Παντως αν ειναι ετσι οπως λετε, μηπως να βγαζω πιο συχνα εξω τον κοκο;θα θελα τοσο να βρω και γω ενα.. Οταν τ αγοραζεις ειναι αλλιως.. Οταν ερχεται αυτο σε σενα ειναι σα να σ επιλεγει! Μενω και στον 3ο βεβαια,.. Αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια! Χιχι!
 
αχ τι ωραια! Να το πας σε πτηνιατρο.. Κριμα δεν ειναι να μπορεις να το σωσεις και να μη το κανεις; Το ειδα και σε φωτο...ψυχουλα ειναι το χρυσο μου:)! Μπραβο σου και παλι που το φροντιζεις! Παντως αν ειναι ετσι οπως λετε, μηπως να βγαζω πιο συχνα εξω τον κοκο;θα θελα τοσο να βρω και γω ενα.. Οταν τ αγοραζεις ειναι αλλιως.. Οταν ερχεται αυτο σε σενα ειναι σα να σ επιλεγει! Μενω και στον 3ο βεβαια,.. Αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια! Χιχι!

Ρανια λεω θα προσπαθησω γιατι εχω ηδη εξοδα με την snowpearl(cockatiel) που ειναι αρρωστη και δεν ξερω αν θα μπορεσω να το παω αυτη την βδομαδα η πιο μετα.
 
Ααα. Καταλαβα.. Μακαρι να μπορεσεις παντως αν και πιστευω οτι απλα ειναι στρεσσαρισμενο.. Και περαστικα στη μικρη σου...
 
Ααα. Καταλαβα.. Μακαρι να μπορεσεις παντως αν και πιστευω οτι απλα ειναι στρεσσαρισμενο.. Και περαστικα στη μικρη σου...

Εκανε και μπανακι σημερα και το φτερωμα του ειναι πολυ καλυτερα.

Οι κουτσουλιες του ειναι καλυτερες αλλα εχει μια μικρη αδιαθεσια.Ισως να μην εχει συνελθει εντελως.
 
Θα βαλω. Οταν εκανε το μπανιο ειχε τελειωσει η μπαταρια της καμερας.

Στο μεταξυ δεν ξερω γιατι αλλα μυριζει πολυ ασχημα το καημενο. Τα περιστερια μπροστα του μοσχοβολανε.
 
δε θελω να σε στενχωρησω αλλα εχω ακουσει οτι η ασχημη μυρωδια στα παπαγαλακια συνδεεται πολλες φορες με αρρωστια.. Μπορει βεβαια να ειναι απλα λογω αυτων που περασε,.. Δεν ξερω.. Αν εμεινε και πολλες μερες αλουστο και στις συνθηκες που ητανε..
 
Το σκεφτηκα κι εγω αυτο με τις αρρωστιες.

Σε λιγο θα του βαλω μπανακι.. Παντως καθε μερα ειναι και καλυτερα. Σημερα ειναι σαν κανονικο Lovebird και φωναζει συνεχεια με τα αλλα.
 
Σημερα ειναι σαν κανονικο Lovebird και φωναζει συνεχεια με τα αλλα.
Φωτη πιστευω οσο θα περνανε οι μερες με την περιποιηση που θα εχει θα συνερχεται ολο και περισσοτερο! Πολυ καλα νεα! Μπραβο σου!
 
Θα συμφωνησω με την Μαρια!
Ειναι λογικο να ειναι αδιαθετο..
Δεν ξερουμε ποσες μερες ηταν εξω χωρις νερο και τροφη..
Εχω προαισθημα οτι ειναι υγιεστατο απλα θελει ξεκουραση και τροφη..
 
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Back
Top