Η Αύρα μου!

misalouris

PB Supporter
Εγγραφή
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
19.254
Πόλη
Ν. Ιωνία Μαγνησίας
Πριν δυο χρόνια ήρθε για να μείνει στη ζωή μας...
Είναι η Αύρα μας

Και κάπως έτσι είναι η ζωή και η ιστορία της
Από φίλο στην Κατερίνη ταξίδεψε συνοδία μέχρι το Βόλο για να έρθει στα χέρια μας σε ηλικία περίπου 45 ημερών...
Πανέμορφο από μωρό.. επιλέχτηκε από τα παιδιά μου για να γίνει μέλος της οικογένειας και να καλύψει το κενό που άφησε ένα χρόνο νωρίτερα η απώλεια της Ιρμας μου
https://community.petbirds.gr/media/%CE%97-%CE%8A%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%85%CE%BB%CE%AE.314/
Αλήθεια δε μοιάζουν πολύ;
Πιστεύω εκεί ήταν και το κριτήριο που έβαλε η οικογένεια.
Τα παιδιά λοιπόν επέλεξαν αυτή τη μουρίτσα που βλέπετε νεογένητη στα χέρια του φίλου μας...

Την μέρα που ήρθε στο σπίτι μας για να κάνει την Λίζα να χάσει για λίγο το κέφι της
Καλά απίστευτη ζήλια σας λέω)

Ακολούθησαν εμβόλια, τσιπάρισμα και όπως θα διαπιστώσεται στη συνέχεια και ένα πακέτο με απίθανες σκανδαλιές.


Τα λουλούδια πρωταγωνιστούσαν σε όλες τις σκανδαλιές της και παρά το "κόστος" δεν τολμήσαμε να τη μαλώσουμε ή να την "δέσουμε" ώστε να περισώσουμε οτιδήποτε.

Κάποια λουλούδια ήταν όμορφα πριν και έγιναν πιο όμορφα στη συνέχεια...


Πάντα μετά τις σκανταλιές έβρισκε το πιο δροσερό σημείο της αυλής για να ξεκουραστεί
Άλλωστε τόσες πολλές εργασίες που έκανε.. Το χρειαζόταν.


Μα τη λατρεύω... κι ίσως αυτή η λέξη να μην μπορεί να περιγράψει όλη την αλήθεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ όμορφη κύριε Γιάννη. Γερή να είναι πάντα και να είναι κοντά σας μέχρι τα βαθειά της γεράματα.
Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοειται 😊
Καμιά λέξη δεν είναι αρκετή για να περιγράψει την αγάπη που νιώθουμε γι αυτά ❤️️️️️
 
Να την χαίρεστε τη σκανταλιαρα αύρα σας. Είναι πανέμορφη και ζει σε ένα περιβάλλον που από τις φωτογραφίες φαίνεται ιδανικό. Πολλές χαρούμενες στιγμές μαζί της σας εύχομαι.
 
Είναι σέτερ... όπως και όλα τα προηγούμενα...
Αδυναμία στη ράτσα από τα παιδικά χρόνια...
Κυνηγετικα σκυλιά.. Μπράβο χαίρομαι γι αυτό. Αλήθεια η Λίζα στην παραπάνω αφήγηση δεν κατάλαβα ποια ηταν; Η διάδοχος της ιρμας είναι η Αυρα
 
Η διάδοχος της ιρμας είναι η Αυρα
Σωστά... Διάδοχος της Ίρμας είναι η Αύρα...
Και η Ίρμα του Άρτσι και της Τζίλντας
Όσο για τη Λίζα είναι η απίθανη και ζηλιάρα ημίαιαμη σκυλίτσα που ζει στο διαμέρισμα μαζί μας... κληρονομιά της αδυναμίας των παιδιών μας.
Εδώ στον σκαλο-ύπνο με την Ίρμα
{link}
Τα υπόλοιπα στο σχετικό άλμπουμ...
 
Τα χαίρομαι και τα λατρεύω...
Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς καναρίνια και σκυλάκια γιατί ζούσα μ' αυτά από τα πρώτα παιδικά χρόνια μου...
 
Τα χαίρομαι και τα λατρεύω...
Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς καναρίνια και σκυλάκια γιατί ζούσα μ' αυτά από τα πρώτα παιδικά χρόνια μου...
Τους σκύλους λατρέυω και είδικά τα σέττερ σαν χαρακτήρες. Το μεγάλο μου παράπονο είναι αυτό. Εδώ στην Αθήνα στο διαμέρισμα δεν παίρνω σκύλο γιατί τον λυπάμαι δεν είναι ζωή αυτή για σκύλο. Και μου στοιχίζει πολύ. Συνήθως στο πατρικό μου είχαμε 3-4 τώρα ο πατέρας μου εχεί μία κουρτσχαρίνα.
Γιάννη και πάλι να τα χαίρεσαι!
 
δεν είναι ζωή αυτή για σκύλο.
Σωστά σκέφτεσαι...
Ούτε μπορείς να έχεις τέτοια σκυλιά δεμένα...
Εγώ πληρώνω την ελευθερία τους.. αλλά δε με νοιάζει... ή τουλάχιστο δεν επιτρέπω να με επηρεάσει.
Πέρυσι η Αύρα σκαρφάλωσε τα κάγκελα και έκανε το λαχανόκηπο γήπεδο
Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί ήταν έτοιμα τα φυτά και δεν είχα χρόνο να βάλω άλλα...
Τελικά ανέβασα τα κάγκελα κατά ένα μέτρο.. και υποθέτω πως δεν μπορεί να μπει στον κήπο...
Γράφω υποθέτω. Γιατί με πόρτα ανοιχτή δεν μπαίνει μέσα στον λαχανόκηπο πια... όπως και το πως δεν πειράζει τα λουλούδια...

Είμαι σίγουρος πως κατάλαβε από τις φωνές πως δεν θα πρέπει να "παίζει με τα χώματα του αφεντικού της"..
 
Σε λίγο θα πάμε για μπάνιο στη θάλασσα..
Είμαι σίγουρος πως θα ξετρελαθεί...
Λατρεύει το νερό και τις βουτιές.
Πώς αντιδράει στη θάλασσα; Η δική μου πριν μπει για μπάνιο, κυνηγάει κάνα μισάωρο τα κυματα 🙄
 
Πώς αντιδράει στη θάλασσα;
Σα να γεννήθηκε εκεί...
Ακόμη και στο πολύ κρύο το μπάνιο είναι σίγουρο..
see 01.jpg

Μάλιστα σήμερα βρήκαμε και παρέα στο δρόμο μας
Με τη μητέρα να μοιάζει επίσης με σέτερ και να είναι αδέσποτη με πέντε μικρά που θα πρέπει να ταΐσει..

team 01.jpg

'Ήταν η συνοδεία μας μέχρι το σπίτι...
Μάλιστα το ένα μικρό δεν φεύγει.. και είναι και τώρα απ' έξω...
Με ότι αυτό συνεπάγεται για μένα.

Ποντάρει καθόλου κ Γιάννη τα μικροπουλια στη βόλτα; από φερμα σίγουρα θα χει!
Τα κάνει όλα Βαγγέλη σε κάθε της βόλτα.. και χαίρομαι όταν το κάνει ενώ τα πουλιά πετούν ελεύθερα και ήσυχα στη φύση.
 
Υπέροχη σκυλίτσα, με όμορφο όνομα και σίγουρα καλή αύρα!
Να την χαίρεστε υγιή και χαρούμενη Γιάννη!
Γράφω υποθέτω.. γιατί με πόρτα ανοιχτή δεν μπαίνει μέσα στον λαχανόκηπο πια... όπως και το πως δεν πειράζει τα λουλούδια...
Είμαι σίγουρος πως κατάλαβε από τις φωνές πως δεν θα πρέπει να "παίζει με τα χώματα του αφεντικού της"..
*Πριν δυο χρόνια ήρθε για να μείνει στη ζωή μας...
Είναι η Αύρα μας
... Δεσποινίς πια, δεν είναι μωρό, αρχίζει και σοβαρεύει!
Υπάρχει η ανάγκη για εκτόνωση βέβαια και η θάλασσα κάνει θαύματα!
 
Πόσο δίκιο έχεις @Sissy.
Εκτονώνονται αυτά και ηρεμούμε εμείς...
Ψυχοθεραπεία είναι τα ζωντανά που μας επιλέγουν για να δώσουν την αγάπη τους...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top