Η Αύρα μου!

Σήμερα τα πρωτοείδα στη βόλτα με την Αύρα και μας ακολούθησαν μέχρι το σπίτι μου...
Μέχρι την πόρτα της αυλής μου όπως είδες Γιάννη.
Έχοντας προσφυγικές ρίζες (Μ. Ασία οι παππούδες μου) έχω κληρονομιά ρητή "εντολή".
Κανείς δε φεύγει νηστικός από το σπίτι μου!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Και ασφαλώς. κανείς δε φεύγει διψασμένος!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μπράβο Γιάννη! Έπρεπε να τα ταΐσεις πιο πέρα όμως. Φοβάμαι ότι τώρα θα σου κατσηκωθουν εκεί. Φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα εσύ δεν έχει και κανένας μας. Αυτό το ασπρόμαυρο είναι τόσο καλο!Όπως και η σκυλίτσα σου Γιάννη!
 
Έβαλα ένα κουβά με νερό λίγο μακρύτερα από το σπίτι μου... και ένα δοχείο για φαγητό.
Κυρίως όμως έστειλα μήνυμα στον κ. Κώστα με το χρυσαφί αυτοκίνητο (για τους Βολιώτες)... Που περνούσε κάθε μέρα και ταΐζει τα αδέσποτα όλης της περιοχής... Αν και έχει καιρό να φανεί. Ξέρω πως αυτός μεριμνούσε και για τη στείρωσή τους... χωρίς να ξέρω ακριβώς το ρόλο του... Νομίζω πως είναι απλά φιλόζωος...
Μέχρι νεωτέρας... εγώ θα τα ρίχνω λίγο φαγητό.
 
Όνομα και πράμα η Αύρα! Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο αντιπροσωπευτικό και ταιριαστό όνομα από αυτό. "Σκιαγραφεί" επακριβώς την προσωπικότητα της! Είναι ένα υπέροχο, αξιαγάπητο και αρχοντικό πλάσμα και είστε πολύ τυχεροί που την έχετε συντροφιά! Κάνατε την καλύτερη επιλογή και κάλυψε αξιοπρεπώς το κενό που σας άφησε η Ιρμα! Είναι πολύ συγκινητικό και όμορφο να βλέπουμε φωτορεπορτάζ από όλην την μέχρι πρότινος ζωή της! Είναι αναμνήσεις! Σας ευχαριστούμε θερμά που τα μοιραστήκατε μαζί μας! Σας εύχομαι ολόψυχα και ολόθερμα να σας ζήσει, να την χαίρεστε για πολλά πολλά χρόνια και να ζήσετε πολλά ακόμα! 🙂
 
Back
Top