Γενικά Η Καινούρια μου καρδερίνα

Να τη χαιρεσαι! Παιζει να ειναι θηλυκο.
Τελικά μάλλον έχετε δίκιο! βρήκα στο ιντερνετ ένα άρθρο με 7 σημεία διαχωρισμού και τα 6 έδειχναν θηλυκό

Αλλά δεν πειράζει που θα μου πάει θα βρω και εναν αρσενικό και θα είμαι κομπλέ :D

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως το Πάσχα πήρα ένα καρδερινοκαναρο και μου βγήκε θηλυκό τώρα καρδερίνα και πάλι θηλυκό! Δεν θα ακούσω κελάηδημα ποτέ τελικά μου φαίνεται ☹
 
το χειροτερο ειναι οτι στο εδωσαν για αρσενικο μηπως κατι πεζεται;
 
Κοίτα ο φίλος μου μου είπε πως ο εκτροφέας που του το έδωσε το πήρε απο μια κλούβα με πολλές μπορεί και να μπερδεύτηκε... και θα ξαναμιλήσω σήμερα μαζί του
 
Εκτροφεας και μπερδεψε το αρσενικό απο το θυλικο! Μάλλον ήθελε να μπερδευτη! 😛για βαλε μια πιο κοντινή! Αφού δεν το πληρωσες το εκτροφης!
 
αφού δεν το πληρωσες το εκτροφης!

πάντως πιασμένη δεν είναι αφού είναι ήρεμη... εμένα θα μου πουλούσε... στον φίλο μου την χάρισε γιατί εκείνος του είχε δώσει πολλά καναρίνια και του χρωστούσε κατά κάποιο τρόπο

Μάλλον ήθελε να μπερδευτη! 😛
μπορεί... αν και δεν νομίζω γιατί στην εκτροφή τα θηλυκά είναι περιζήτητα, ο συγκεκριμένος είχε μονο καναρίνια τώρα άρχισε με τις καρδερίνες οπότε μπορεί να μην ξέρει καλά
για βαλε μια πιο κοντινή!
περίμενε θα ανεβάσω σε λίγο τι θές να δεις; (για να ξέρω τι να φωτογραφίσω) π.χ. μασκα, φτερά κτλ

επίσης μου την έδωσε για μεγάλη (υποτίθεται πως και αυτος την πήρε μεγάλη πριν καιρό) αλλα αυτη έχει ροζ πόδια και λέω μήπως μπερδεύτηκε και είναι φετινό θηλυκό
 
Μακάρι να είναι έτσι γιωργο! Την μάσκα βγαλε! Οπως και να έχει μια χαρα είναι το πουλάκι!
 
Για θυλικο το βλέπω, δεν πειράζει καλυτερα! Μακάρι να βγαλεις πουλακια, να το χαίρεσαι Γιώργο 😉
 
Τελικά μάλλον έχετε δίκιο! βρήκα στο ιντερνετ ένα άρθρο με 7 σημεία διαχωρισμού και τα 6 έδειχναν θηλυκό

Αλλά δεν πειράζει που θα μου πάει θα βρω και εναν αρσενικό και θα είμαι κομπλέ :D

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως το Πάσχα πήρα ένα καρδερινοκαναρο και μου βγήκε θηλυκό τώρα καρδερίνα και πάλι θηλυκό! Δεν θα ακούσω κελάηδημα ποτέ τελικά μου φαίνεται ☹
Γιώργο, έχω τρία καρδερινοκάναρα.. Αν κάποιο από αυτά είναι αρσενικό (είναι πολύ μικρά ακόμα για να τα ξεχωρίσω), να'ρθεις να το πάρεις.
Κι αν η καρδερίνα μου ζει ακόμη του χρόνου (είναι αυτή που έβγαλε τα καρδερινοκάναρα και φέτος και είναι 9 ετών), ευχαρίστως να στη δανείσω να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες με τη θηλυκιά σου.
 
Γιώργο, έχω τρία καρδερινοκάναρα.. Αν κάποιο από αυτά είναι αρσενικό (είναι πολύ μικρά ακόμα για να τα ξεχωρίσω), να'ρθεις να το πάρεις.
Κι αν η καρδερίνα μου ζει ακόμη του χρόνου (είναι αυτή που έβγαλε τα καρδερινοκάναρα και φέτος και είναι 9 ετών), ευχαρίστως να στη δανείσω να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες με τη θηλυκιά σου.
Μπραβο ρε παιδι μου! Και μπραβο και στην καρδερινα σου που ακομα και 9 ετων βγαζει υγιεστατα πουλια! Εισαι πολυ μεγαλη καρδια!👍
 
Βρέθηκαν @George98 λύσεις για τα εκτροφικά σχέδια της επόμενης χρονιά σου.
Σωστός προγραμματισμός λοιπόν... και λύσεις σε όλα.
Κι αν η καρδερίνα μου ζει ακόμη του χρόνου (είναι αυτή που έβγαλε τα καρδερινοκάναρα και φέτος και είναι 9 ετών), ευχαρίστως να στη δανείσω να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες με τη θηλυκιά σου.
Ήθελα να ήξερα τι ταΐζεις στον παππού και στέκεται έφηβος;
Εισαι πολυ μεγαλη καρδια!👍
Εκεί την πατάει!
 
ευχαρίστως να στη δανείσω να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες με τη θηλυκιά σου.

αυτό το... "να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες"... Πολύ μου αρέσει!:D
 
Ήθελα να ήξερα τι ταΐζεις στον παππού και στέκεται έφηβος;
Γιάννη, ειδικά φέτος σχεδόν τίποτα! Ένα μείγμα κι αυτό χύμα, αυγό και λίγα χορταρικά. Συνεχίζει να με εντυπωσιάζει αυτό το πουλί...
αυτό το... "να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες"... Πολύ μου αρέσει!:D
Δημήτρη, ξέρεις πολύ καλά ότι μια στρωμένη καρδερίνα βατεύει μέχρι και κουκουβάγια :D..ότι κι αν της βάλεις, ο καλός ο μύλος όλα τ'αλέθει 🙄
 
Δημήτρη, ξέρεις πολύ καλά ότι μια στρωμένη καρδερίνα βατεύει μέχρι και κουκουβάγια :D..ότι κι αν της βάλεις, ο καλός ο μύλος όλα τ'αλέθει 🙄
, συμφωνώ αλλά όπως ξέρεις πολύ καλά τα θηλυκά είναι που μας δημιουργούν τα προβλήματα!:D
 
, συμφωνώ αλλά όπως ξέρεις πολύ καλά τα θηλυκά είναι που μας δημιουργούν τα προβλήματα!:D
Aυτό είναι μια γενικότερη - εύστοχη- παρατήρηση και δεν αφορά μόνο τα πουλιά...😛
 
Για θυλικο το βλέπω, δεν πειράζει καλυτερα! Μακάρι να βγαλεις πουλακια, να το χαίρεσαι Γιώργο 😉
ευχαριστώ :)

Γιώργο, έχω τρία καρδερινοκάναρα.. Αν κάποιο από αυτά είναι αρσενικό (είναι πολύ μικρά ακόμα για να τα ξεχωρίσω), να'ρθεις να το πάρεις.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την καλή σου πρόθεση ειλικρινά με συγκινεί αλλα Θεσσαλονίκη - Αθήνα μονο την βενζίνη να βάλεις στην εποχή που ζούμε δεν γίνεται...

Κι αν η καρδερίνα μου ζει ακόμη του χρόνου (είναι αυτή που έβγαλε τα καρδερινοκάναρα και φέτος και είναι 9 ετών), ευχαρίστως να στη δανείσω να βγάλεις (στα σίγουρα) καρδερίνες με τη θηλυκιά σου.
Μπράβο! τούρμπο η καρδερίνα σου ρε παιδί μου 😀

Βρέθηκαν @George98 λύσεις για τα εκτροφικά σχέδια της επόμενης χρονιά σου.
Σωστός προγραμματισμός λοιπόν... και λύσεις σε όλα.
Ευχαριστώ και εσένα καλός προγραμματισμός και λίγη τύχη και όλα θα πάνε καλά πιστεύω μιας και έχω πάρει αρκετές γνώσεις μέσα στο φόρουμ και αφού θα σας έχω εδω ότι και να χρειαστώ ! Κατα την γνώμη μου αυτο το "λάθος" με το φύλλο της καρδερίνας ίσος να μου βγει σε καλό τελικά 😉
 
Αρσενική μου κάνει απο τα φτερά.
Να σου ζήσει...
δυστυχώς δεν ζει πια... είναι αυτη που ανέφερα στο άλλο θέμα
τωρα έχω αυτην που είναι στο βιντεο στα media
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top