Γενικά Η Λολιτα μου (cockatiel)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης BanOr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

BanOr

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2009
Μηνύματα
121
Πόλη
Νέα Φιλαδέλφεια
Καλησπερα και καλως σας βρήκα!
Θα ήθελα να σας συστησω την Λολιτα μου!
Την έχω περιπου 2 εβδομαδες και είναι κουκλα!(πιστευω :) )
 

Συνημμένα

  • I1MG_0068.webp
    I1MG_0068.webp
    32 KB · Προβολές: 126
κουκλακι ειναι! Να σου ζησει! Και να το χαιρεσε!
ειναι πολυ μικρο για να εισαι σιγουρος για το φυλο του.
η ουρα τις γιατι ειναι τοσο μικρη;
 
Nα σου ζησει. Ετσι ακριβως ειναι και η Μαιρη μου.:D

Αγγελε γιατι λες οτι ειναι μικρη;Λογω της ουρας;
 
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια :)
Η αληθεια ειναι οτι μολις την ειδα την ερωτευθηκα και μετα οταν την είχα σπιτι είδα την ουρα της.. Δεν ξερω γιατι ειναι τοσο μικρη αλλα απο εκει που το πηρα μου ειπε οτι ειναι θηλυκο και εχει γεννησει κιολας. :S
Δεν ξερω πραγματικα! Παντως επειδη δεν ακουσα/διαβασα (κατόπιν εορτης) τα καλυτερα για το μαγαζι μου την πηρα θέλω να την παω και σε εναν πτηνολογο να τις ρίξει μια ματια! Τωρα ειναι στο μπαλκονι και φωναζει!
Παω μεχρι το σπιτι της γιαγιας μου να φαω και ερχομαι μετα να σας ανεβασω μερικες φωτο ακομα!
 
Θα ανεβασω και φωτο το κλουβι της για να μου δωσετε διακοσμητικα tips hehe!
βασικα... Θα ανεβασω τωρα πριν φυγω!

μονο μαρουλι τρωει απο extra η κουκλα μου.. Εχω δοκιμασει μηλο καροτο αλλα τπτ :Ρ
 

Συνημμένα

  • IMG_0086.webp
    IMG_0086.webp
    82,8 KB · Προβολές: 101
  • IMG_0084.webp
    IMG_0084.webp
    56 KB · Προβολές: 87
Ειναι ενα ομορφο κοκατιλακι! Το κλουβι της ειναι ευρυχωρο και μπραβο σου και εχει χωρο για μερικα ακομη παιχνιδια! :D
 
Ωραιο και το κλουβι. Τετοια κλουβια θελω να παρω κι εγω στα δικα μου γιατι νομιζω οτι ειναι οτι πρεπει για κοκατιλ.
 
Να σου ζήσει το Λολιτάκι.Ωραίο κλουβί, τέτοιο σκεφτόμουν να πάρω για τα Gouldians μου.
 
Σας ευχαριστω πολυ παιδια!
Απλα δεν ξερω τι να κανω γιατι δεν ειναι δραστηρια ☹
Εχετε κατι να μου προτεινετε!
btw το μονο που "εχουμε" καταφερει εγω και η Λολιτα μου ειναι να σφυριξει μια φορα οπως της σφυραω εγω... Και ουτε καν ήμουν κοντα!
 
Απλα δεν ξερω τι να κανω γιατι δεν ειναι δραστηρια

BanOr 2 βδομάδες την έχεις μόνο, ίσως δεν έχει συνηθίσει ακόμα το καινούριο της περιβάλλον, τους θορύβους του σπιτιού και την παρυσία σας και είναι ακόμα επιφυλακτική και σε εγρήγορση. Δώστης λίγο χρόνο, άλλωστε μπορεί να μην είναι και ιδιαίτερα φασαριόζικο πουλάκι. 😉
 
Καλημερα Αναστασια,
Βασικα την εχω 3 εβδομαδες λαθος εγραψα!
Αλλα ναι μπορει να μην εχει συνηθισει! Εχει παρει και ο αδερφος μου ενα με το ονομα Μπουλ (τωρα μιλαμε και του λεω να βγαλει φωτοζ για να ανεβασει εδω)και ολη την μερα κανει κωλοτουμπες!
Τον Μπουλ τον πουλησαν για αρσενικο και απο τα χρωματα ετσι τον βλεπω και εγω!
Πως προτεινετε να βαλω τα ξυλακια του;Ειναι καλα ετσι ή να τα βαλω καπως αλλιως;
 
Να σαι καλα Ευθυμη :)
Υπομονη εχω, ελπιζω να εχει και το Λολιτακη γιατι εχει να κανει μια μετακομιση σε καμια εβδομαδα!
 
Παρα πολυ ομορφο και μπραβο σου που την προσεχεις και τις προσφερεις τοσα!
Να εισαι σιγουρος οτι θα ανταμειφθεις με ενα πανεξυπνο και αξιαγαπητο πουλακι!
Να την χαιρεσαι λοιπον!
 
Back
Top