Γενικά Η Μπίμπι το ζεμπράκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Να σας παρουσιάσω λοιπόν τη Μπίμπι.
Σήμερα έμαθα το λόγο που λογικά έφυγε από εκεί που ήταν... Πως πετανε έτσι; Μου έφυγε μέσα στο δωμάτιο και το κυνηγούσα ένα 20λεπτο...IMG_20200309_122021_copy_750x1000.webp
 
Α είναι η Μαριζουλα μου,όταν το έπιασαν φώναζε πως είναι δικό της άρα είναι δικό της😆
Νονα
[automerge]1583751728[/automerge]
Να σου ζήσει! Σου ξεφεύγουν στο δευτερόλεπτο 🤷
Ευχαριστώ πολύ. Δεν το πίστευα, ούτε κατάλαβα πως μου έφυγε!
 
Πολύ όμορφη. Η μετάλλαξη είναι pied. Αν θέλεις ανέβασε και μία ολόκληρη φωτογραφία του κλουβιού.
Θα ανεβάσω σε λίγο, απλά το κλουβί είναι πολύ πρόχειρα φτιαγμένο. Δηλαδή πήγα πρωί πρωί να το αγοράσω και να πάρω και φαγητό αλλά δυστυχώς δε βρήκα ξύλινες πατηθρες.
Εάν κάποια στιγμή του πάρω αρσενικό, πρέπει να είναι και εκείνο ίδια μετάλλαξη;
 
Ωραία. Βάλε και την χαμηλή πατήθρα όπως είναι και η πάνω για να μπορεί να πετάει καλύτερα. Και όταν πάρεις και τις ξύλινες θα νε ακόμα καλύτερα.
Θα πρέπει να τους δίνεις και αρκετά λαχανικά για να τρώει. Μαρούλια, σπανακι, αντίδια, ραδικια, παντζαρόφυλλα, λάχανο, κουνουπίδι, μπρόκολο και γενικά τέτοια λαχανικά. Τους αρέσει και ο τριμμένος αρακάς πολύ. Να έχεις υπόψιν σου ότι λατρεύουν τα μπανάκια. Αυτά είναι τα βασικά για μια καλή διατήρηση.
 
Ωραία. Βάλε και την χαμηλή πατήθρα όπως είναι και η πάνω για να μπορεί να πετάει καλύτερα. Και όταν πάρεις και τις ξύλινες θα νε ακόμα καλύτερα.
Θα πρέπει να τους δίνεις και αρκετά λαχανικά για να τρώει. Μαρούλια, σπανακι, αντίδια, ραδικια, παντζαρόφυλλα, λάχανο, κουνουπίδι, μπρόκολο και γενικά τέτοια λαχανικά. Τους αρέσει και ο τριμμένος αρακάς πολύ. Να έχεις υπόψιν σου ότι λατρεύουν τα μπανάκια. Αυτά είναι τα βασικά για μια καλή διατήρηση.
Ναι το διάβασα για τα μπάνια,έχω μπανιεριτσα να της βάλω!
Πολύ ωραία, λαχανικά θα της βάζω σε καθημερινή βάση.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
 
Καλορίζικη να την χαίρεστε!
έχω μπανιεριτσα να της βάλω!
Προτίμησε εξωτερική κλειστού τύπου αν της βάλεις εσωτερική και κάνει μπάνιο θα καταλάβεις γιατί.
 
Καλορίζικη να την χαίρεστε!

Προτίμησε εξωτερική κλειστού τύπου αν της βάλεις εσωτερική και κάνει μπάνιο θα καταλάβεις γιατί.
Ωχ... Να βάλω φαντασία; 😳
 
Αν είστε κοντά στο κλουβί φορέστε αδιάβροχα 😄
Κατάλαβα, άρα εξωτερική μπανιέρα!
Να τη χαιρεσαι!

Το υποστρωμα του κλουβιου μπαινει κατω απο την σχαρα και η διαταξη για τις πατηθρες οπως φαινεται εδω στον οδηγο πατηθρων, η πρωτη περιπτωση.
Έβαλα χαρτί κουζίνας γιατί διάβασα πως τους αρέσει να ρίχνουν την τροφή κάτω και να τρώνε εκεί! Πατηθρες θα πάρω σε λίγες μέρες, δε βρήκα ξύλινες σήμερα!
[automerge]1583774701[/automerge]
Πανέμορφο πουλάκι η Μπίμπι. Να την χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολύ!
 
Έβαλα χαρτί κουζίνας γιατί διάβασα πως τους αρέσει να ρίχνουν την τροφή κάτω και να τρώνε εκεί!

Εδω στο Petbirds το διαβασες;
Αν ναι βαλε το link plz
 
Back
Top