Γενικά Η Σάσα έπεσε στο λάδι

constadinos

PB Member
Εγγραφή
24 Νοε 2008
Μηνύματα
486
Πόλη
Περιστέρι
Παιδια μην με φατε! Της μητερας μου οταν ελιπα το πρωι της βγηκε εξω η Σασα με αποτελεσμα να πεσει σε ενα μπολ με λαδι! Εχει γινει χαλια η κακομοιρα! Τι να κάνω; Την εβαλα για μπανιο αλλα ειναι... Εν ολιγης εγινε ΣΑΣΑ ΕΝ ΕΛΑΔΙ! Μπορει να πεθανει;☹
 

Συνημμένα

  • DSC00548.webp
    DSC00548.webp
    19,8 KB · Προβολές: 248
Αν το λαδι ηταν ελειολαδο... , γενικα για χρηση τροφης δεν θα εχει προβλημα...
Αν προκειται για λαδι μηχανης, τοτε ισως να εχει σοβαρο προβλημα
 
Πλυνε την με αφθονο χλιαρο νερο τριβοντας απαλα με τα δαχτυλα σου. Ενα σαμπουαν για πουλια για βοηθουσε.
 
Ανεστη, αυτο το μπανιο θα μπορουσε να γινει κ με σαμπουαν για μωρα;
 
Το λαδι δεν θα φυγει ευκολα με το νερο καθως δεν διαλλυεται σε αυτο. Με τη σαπουναδα τα αποτελεσματα δεν βελτιωνονται κ πολυ


Αυτο πυ πρεπει να κανεις ειναι να σκουπισεις οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται το λαδι απο το σωμα του, και απο τα ΦΤΕΡΑ του!@!
 
Την επλυνα και την στεγνωσα μετα με πιστολακι! Αρα Χρηστο να μην αγορασω σαμπουαν;
 
Θα ηταν καλυτερο ενα σαμπουαν για πουλια αλλα επειδη δεν ειναι και το πιο ευκολο να βρει κανεις τοτε στην τελικη ενα για μωρα. Οχι απορρυπαντικα πιατων κτλ! Επισης το στεγνωμα με το πιστολακι δεν ειναι καλο για τα ηδη ταλαιπωρημενα φτερα της. Τυλιξε το σε χαρτι κουζινας μπας και τραβηξει κι αυτο λιγο λαδι. Αφησε το και λιγο ησυχο ομως γιατι αρκετα ταλαιπωρηθηκε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Εγω παντως ειμαι προθυμος να κανω οτιδηποτε για να "ξελιγδωθει"! Το θετικο ειναι οτι μ αφηνει να την χαιδεψω καθως δεν μπορει να πεταξει μακρια! Εφαγε κι απο το χερι μου!:D
 
Επισης το στεγνωμα με το πιστολακι δεν ειναι καλο για τα ηδη ταλαιπωρημενα φτερα της. Τυλιξε το σε χαρτι κουζινας μπας και τραβηξει κι αυτο λιγο λαδι. Αφησε το και λιγο ησυχο ομως γιατι αρκετα ταλαιπωρηθηκε.

Φοβαμαι μην μου κρυωσει! Κι οσο για το αν ταλαιπωρηθηκε θα συμφωνησω! Να την κανω αυριο μπανιο ξανα χωρις να χρησιμοποιησω πιστολακι;
 
Ο καιρος πλεον ειναι ζεστος, δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προβλημα.
Απλα μην την εχεις οπου υπαρχει ρευμα, καπου που να μην φυσαει.
 
Μα πως επεσε δηλαδη;κ καταφερε να γινει τοσο χαλια; 😕
υπτιο στο μπολ εκανε; 😛
ελπιζω να πανε ολα καλα, αλλα βρε Κωνσταντινε ολα στη μαμα σου τα ριχνεις... Νομιζω οτι καλο θα ηταν να δειξεις λιγο περισσοτερη υπευθυνοτητα
 
Οχι δεν δειχνω καθολου! Ειμουν εκτος σπιτιου και εχω επαναλαβει χιλιες φορες να μην πειραζουν τα Lovebirds μου! Δεν θα ημουν τοσο κατηγοριματικος αν απο απροσεξια τους δεν ειχε πεθανει το αγαπημενο μου παπαγαλακι! 🙄Η μαλλον δολοφονηθει!
 
Τωρα δεν υπαρχει νομιζω λογος να ριχνουμε ευθυνες!
Το λεω με ολη τν καλη διαθεση...
 
Κανε της και αυριο ενα ντουζακι αλλα μην της βαλεις παλι πιστολακι!
Αφησε την σε δωματιο που να μην φυσαει.
 
Α ρε Κωνσταντίνε... αν σου πω ότι έπαθα το ίδιο... χεχε..
Έκατσε η ομορφούλα μας στο ''γύρο'' του τηγανιού... (ευτυχώς είχε κρυώσει εντελώς) και κοίταγε ανέμελα τη θέα στην κουζίνα... Με την ουρά της ωστόσο να κολυμπάει στο λάδι...☹ Την πιάσαμε αμέσως με μια πετσέτα την πλύναμε με νεράκι και ελάχιστη σαπουνάδα και κουτσά-στραβά... Καθάρισε!
(Δε θέλω ούτε να φανταστώ τη φάση, να ήταν καυτό το λάδι)...
Το θετικό της υπόθεσης ήταν πως πήραμε το μάθημά μας... χωρίς απώλειες και στεναχώριες. 🙂 Ποτέ πια ξεσκέπαστα τσικάλια πάνω στην κουζίνα... Και ειδικά καυτά... :)
 
Ουτε γω θα ηθελα να φανταστω το τηγανι η το λαδι καυτο...
Προσοχη μονο χρειαζεται.
Και λιγο χιουμορ γιατι δε μπορω, μπορει να ηταν τραγικο αλλα εγω γελασα-αφου πρωτα σιγουρευτηκα πως δεν επαθε κατι η μικρη-αλλα αυτος ο τιτλος με κανει και ξεκαρδιζομαι στα γελια...
 
Back
Top