Γενικά Η βρομιαρούλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

teo2

PB Member
Εγγραφή
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
174
Πόλη
Μεταμόρφωση
Είναι απο την δεύτερη και τελευταία γένα των Budgie μου έχει περιεργα χρώματα και είναι ες και την βούτηξες στην λάσπη :D αλλά το ένα πόδι της το πατά στο ΄πλάι και το ένα φτερό δεν μπορεί να το κρατάει και σέρνετε ☹ και πετά πού λίγο 20-30 εκατοστά τουλάχιστον μπορεί να προσγειώνετε κανονικά και δεν χτυά στο έδαφος θα την έδινα στην γιαγιά μου αλλά έχει την ιδιαιτερότητα και η γιαγιά μου δεν έχει πού εμπειρία από πυλιά... Ξέρετε τι έχει;
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 008.webp
    Εικόνα 008.webp
    40,3 KB · Προβολές: 137
Πρώτη φορά βλεπω αυτό το χρώμα αλλά την βρίσκω πολύ όμορφη. Γεννήθηκε με το φτερό να σέρνεται;
 
καλα ειναι παρα πολυ ομορφο! Εσενα δεν σου αρεσει;τελιο! Αλλα μπορει και να αλλαξει μετα την πρωτη της πτερορροια! Μηπως επειδη εχει αυτη την ιδιαιτεροτητα να μην πρεπει να το δωσεις στην γιαγια σου που δεν εχει εμπειρια;
 
καλα ειναι παρα πολυ ομορφο! Εσενα δεν σου αρεσει;τελιο! Αλλα μπορει και να αλλαξει μετα την πρωτη της πτερορροια! Μηπως επειδη εχει αυτη την ιδιαιτεροτητα να μην πρεπει να το δωσεις στην γιαγια σου που δεν εχει εμπειρια;
Αυτό λέω δεν θα την δόσω δεν σέρνετε μόνο το φτερό αλλά και το ποδαράκι της δεν το πατά καλά ααα πανέμορφη είναι λες κια την βούτηξες στην λασπη και από κατω έχει μπλεθαλασσι φωσφοριζε και είναι τέλεια
 
Μήπως έχει χτυπήσει κάπου; Το έχεις κοιτάξει; Αν όχι για κοιταξέ το. Ή μήπως είχε πιαστεί το ποδαράκι της σε κάποιο εξάρτημα του κλουβιού... Το καλύτερο βέβαια απο όλα θα ήταν να το πας σε έναν γιατρό το πουλάκι... Πάντως είναι πανέμορφη.
 
κοιταξε κι αυτο ομως που σου λεει η μαιρη! Εμενα μια κλωστουλα ειχε κι εγινε τουμπανο το ποδαρακι του και τωρα ειναι σε κακα χαλια! Μαλλον θα του το κοψουν οταν γυρισω! Αλλα θελω να τον παω πρωτα και σε ενα πτηνιατρο!
 
Πάντως αν γεννήθηκε έτσι είναι πολύ πιθανών να έχει γενετικό ελάττωμα.

Ειναι όμως πανεμορφη!
 
Back
Top