Αναπαραγωγή Η γαλοπούλα με τα κοτοπουλάκια της

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikapo76
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nikapo76

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Ορεστιάδα
δεν μπορουσα να βρω αυγα γαλοπουλας κι ετσι εβαλα κοτας και εβγαλε τα 16 απο τα 18 κοτοπουλακια...
 

Συνημμένα

  • kinhto 629.webp
    kinhto 629.webp
    67,6 KB · Προβολές: 279
  • kinhto 630.webp
    kinhto 630.webp
    62,8 KB · Προβολές: 240
Τι όμορφη εικόνα! Μπράβο στην μαμά γαλοπούλα που τα καταφερε! Ελπίζω τα μικρά μεγαλώνοντας να μην πάθουν κρίση ταυτότητας!:D

Να σου ζησουν!
 
τελεια ειναι! Η μαμα γαλοπουλα τα δεχτηκε τα μικρα; Γιατι η γιαγια μου που εκανε το ιδιο, αλλα με ανακατεμενα αυγα(γαλοπουλου κ κοτας)η γαλοπουλα τα χτυπαγε τα κοτοπουλακια μολης βγεναν απο το αυγο κ καταλαβαιναι οτι διαφορετικα...
 
Αγαπη μουυυ!
Τα δεχτηκε τα μωρακια;
Τι ομορφη εικονα!
 
φυσικα και τα δεχτηκε. Απο τη στιγμη που τα εβγαλε η ιδια δεν εχουν διαφορα για αυτην. Δεν πλησιαζει κανενας και τιποτα!
 
Καλά, απίστευτη εικόνα. Η μαμά γαλοπούλα και τα κοτοπουλάκια της. Να σου ζήσουν, είναι πανέμορφα. Πρόσεχε μόνο, μεγαλώνοντας τα πουλάκια, αντί για "κοκο" κάνουν "γλου γλου"...
 
😀 φαντασου τοτε τι θα κανουν τα ορτυκακια που βγαζουμε απο τα περιστερια!
 
Νίκο θα ηταν πολυ χρησιμο να μας ενημερώνεις για την πορεια αναπτυξης των κοτοπουλιών και να αναφερεις τυχων προβλήματα που μπορει να προκυψουν απο ενα τέτοιο εγχειρημα!
 
Φίλε Νίκο, έχε το νου σου με την μαμά-γλουγλου γιατί απ' όσο ξέρω είναι λίγο "άτσαλες"... Μια φορά είχε κάνει κάτι ανάλογο ο παππούς μου με αποτέλεσμα η γαλοπούλα να τσαλαπατάει τα μικρά με δυσάρεστα αποτελέσματα. Εύχομαι να μη σου συμβεί. 🙂
 
πολυ ωραια εικονα και ο πατερας μου παλιοτερα ειχε βαλει αυγα κοτας σε γαλοπουλα αλλα ειχε βγαλει μονο 2 και ειχαν ψοφησει.
 
Back
Top