Παρουσιάζω Η επόμενη αγορά μου!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
user20443 είπε:
😀 τι μου ήρθατε εδώ μόνο για να πίνετε καφέδες; Εεε; Γιααα μαστε καμία κοπριά. Εσύ εκεί με την τσιγαρινα σου σβηστην και πάνε βάλε νερό στα παπιά. Ο Αδόλφος με μακρύ μαλλί θα γίνω 😂
 
user20443 είπε:
Εμένα θα με κυνηγάς ν αφήσω τα ζώα ήσυχα, όχι για τίποτα άλλο😂
Αστααα μαρη τα τσουρωμαδησες!άλλο που δε θέλουν κι αυτά. Δεν έχουν θεμα είναι μαθημένα! Θα σε στείλω όμως στην αγελαδα να βαλεις νερό κ σλουρρππ θα πάρεις μια αγλυψια καλή! Έχουν και γλώσσα που γρατσουναει ξέρεις!
[automerge]1584119485[/automerge]
@Tony Forpus ούτε ένας για δουλειά φίλε μου! Όλοι μόνο καφέδες θέλουν και σκιά! Καταλαβαίνεις τώρα έτσι; 😂
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
User23658 είπε:
Αστααα μαρη τα τσουρωμαδησες!άλλο που δε θέλουν κι αυτά. Δεν έχουν θεμα είναι μαθημένα! Θα σε στείλω όμως στην αγελαδα να βαλεις νερό κ σλουρρππ θα πάρεις μια αγλυψια καλή! Έχουν και γλώσσα που γρατσουναει ξέρεις!
[automerge]1584119485[/automerge]
@Tony Forpus ούτε ένας για δουλειά φίλε μου! Όλοι μόνο καφέδες θέλουν και σκιά! Καταλαβαίνεις τώρα έτσι; 😂
Θα πάω καλέ και στην αγελάδα, σιγά για λίγα σαλάκια και γρατσούνισμα μη φοβηθώ! Κοίτα εγώ θα πηγαίνω θα κάνω ότι δουλειά μπορώ στα γρήγορα και καθάρισμα, δε με νοιάζει. Και μετά θα κατσιάζω τους κατοίκους του σημείου εκείνου. Μισθό δε θέλω, είμαι οικονομικιά!
 
User23658 είπε:
@ianos βρήκα! Θεσσαλονίκη αυγά και μου είπε αν θέλω θα έχει κ πουλιά κατά τον μαιο.έχει γύρω στα 200 ρανερ 😂😲😍
Πόσο τα δίνει τα αυγά; Και, έχει μονόχρωμες, σαν κι αυτές στην αρχική φωτογραφία;
 
User23658 είπε:
1.5 ευρώ τα αυγά.φώτο είναι αυτές που ανέβασα που μου έστειλε.σου αρεσαν οι μονοχρωμες Ε;
Εντάξει, οι λευκές ήταν πάρα πολύ ωραίες, αλλά και οι άλλες οι σκουρόχρωμες στην αρχική φωτογραφία επίσης. Όμως, εσύ φαντάζομαι θα αγοράσεις 4-5 αυγά, οπότε θα έχεις τον αντίστοιχο αριθμό από παπάκια, κι επομένως για εσένα θα είναι τα συγκεκριμένα άτομα (πρόσωπα) με τον χαρακτήρα τους κλπ, και το χρώμα θα έρθει μοιραία σε δεύτερη μοίρα.
 
user20443 είπε:
Θα πάω καλέ και στην αγελάδα, σιγά για λίγα σαλάκια και γρατσούνισμα μη φοβηθώ! Κοίτα εγώ θα πηγαίνω θα κάνω ότι δουλειά μπορώ στα γρήγορα και καθάρισμα, δε με νοιάζει. Και μετά θα κατσιάζω τους κατοίκους του σημείου εκείνου. Μισθό δε θέλω, είμαι οικονομικιά!
Ντάξει με ένα σάντουιτς και καφέ είμαστε κομπλέ αύριο σε περιμένω στα κτελ!
[automerge]1584130919[/automerge]
Εντάξει, οι λευκές ήταν πάρα πολύ ωραίες, αλλά και οι άλλες οι σκουρόχρωμες στην αρχική φωτογραφία επίσης. Όμως, εσύ φαντάζομαι θα αγοράσεις 4-5 αυγά, οπότε θα έχεις τον αντίστοιχο αριθμό από παπάκια, κι επομένως για εσένα θα είναι τα συγκεκριμένα άτομα (πρόσωπα) με τον χαρακτήρα τους κλπ, και το χρώμα θα έρθει μοιραία σε δεύτερη μοίρα.
Σιγά μη πάρω 4 5... 😂 τουλάχιστον 10 με 15 😆 κάτι που ξέχασα αν πρωτα ο Θεός βγάλω και είναι μονόχρωμο θα στο στείλω!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Γνωρίζεις εσύ ή ο άνθρωπος που έχει τις πάπιες αυτές, ποια είναι η συνήθης αναλογία αρσενικών και θηλυκών:
  • στα αυγά... Δλδ αν η ζυγαριά κλίνει προς το ένα φύλο
  • στα κοπάδια τους. Π.χ. στις κότες συνηθίζεται να έχουν έναν κόκκορα για. Κότες
 
Γνωρίζεις εσύ ή ο άνθρωπος που έχει τις πάπιες αυτές, ποια είναι η συνήθης αναλογία αρσενικών και θηλυκών:
  • στα αυγά... Δλδ αν η ζυγαριά κλίνει προς το ένα φύλο
  • στα κοπάδια τους. Π.χ. στις κότες συνηθίζεται να έχουν έναν κόκκορα για. Κότες
Αυτός σίγουρα γνωρίζει γιατί μιλήσαμε λίγο για τα αρσενικά πως τα ξεχωριζει κτλ δεν ρώτησα και παρά πολλά. Γιατί δεν τα θέλω απαραίτητα για αναπαραγωγή. Ευγενικοτατος πάντως
[automerge]1584131866[/automerge]
Κι έχει κ αυτές τις κότες. Από αυτές έχω όμως!
 

Συνημμένα

  • IMG-a53cd4c01f3c8b1456825ad8dc978453-V.webp
    IMG-a53cd4c01f3c8b1456825ad8dc978453-V.webp
    191,9 KB · Προβολές: 19
Με αυτό τον ιο μείναμε πίσω κ στις αγορές μάς. @ianos προς το παρών θα αναμενεις τα βαφτιστήρια.. Τα ρανερ μάλλον θα ρθουν καλοκαίρι 😒 @Sina @user20443 η πρόσκληση μου ισχύει και πέρα των 40 ημερών 😉 @Tony Forpus αν κανονιζαμετη δουλειά θα έπαιρνες και τα 800 τώρα. Εύχομαι όλοι να Στε Καλά και να κάνουμε και το χιούμορ μάς!
 
User23658 είπε:
Με αυτό τον ιο μείναμε πίσω κ στις αγορές μάς. @ianos προς το παρών θα αναμενεις τα βαφτιστήρια.. Τα ρανερ μάλλον θα ρθουν καλοκαίρι 😒 @Sina @user20443 η πρόσκληση μου ισχύει και πέρα των 40 ημερών 😉 @Tony Forpus αν κανονιζαμετη δουλειά θα έπαιρνες και τα 800 τώρα. Εύχομαι όλοι να Στε Καλά και να κάνουμε και το χιούμορ μάς!

@User23658 💓
 
Οι κότες αυτές λέγονται ayam cemani και το κρέας τους είναι κατάμαυρο μέσα και έξω. Μέχρι και το αίμα τους είναι σκούρο κόκκινο. Αυγά όμως κάνουν κατάλευκα.
Υπάρχουν και οι silkie όμως που έχουν μαύρο δέρμα αλλά τον χρώμα των φτερών τους ποικίλει σε αποχρώσεις.
 
Back
Top