Γενικά Η καινουγια μου παρεα

τα δύο παπαγαλάκια είναι πολύ μικρά σε ηλικία οπότε μπορείς να ξεκινήσεις εκπαίδευση! Για το φύλλο τους δεν μπορούμε να ξέρουμε... Να τα χαίρεσαι!
 
Nα σου ζησουν τα νεα σου πουλακια
Ευχαριστώ Κώστα

τα δύο παπαγαλάκια είναι πολύ μικρά σε ηλικία οπότε μπορείς να ξεκινήσεις εκπαίδευση! Για το φύλλο τους δεν μπορούμε να ξέρουμε... Να τα χαίρεσαι!
Ευχαριστώ Γιώργο αν και ειναι αγριμια θα το παλεψω στην εκπαίδευση
 
Αυτά είναι, έρωτας με την πρώτη ματιά!
Πανέμορφα φτου φτου, να τα χαίρεσαι! Όντως είναι μικρούλια, καλά να περνάτε.
 
Αυτά είναι, έρωτας με την πρώτη ματιά!
Πανέμορφα φτου φτου, να τα χαίρεσαι! Όντως είναι μικρούλια, καλά να περνάτε.
Πραγματικά μολις τα είδα τα αγόρασα κατευθείαν πρέπει να είναι και ζευγαρακι γιατί το χαμουρεμα πάει σύννεφο... Μου είπαν ότι είναι κάτω τον 5 μηνών... φαντασου Μαρια ότι αν και ειναι το πιο ταλαίπωρο είδος παπαγαλου που κανένας δεν τα περνει στα σοβαρά είναι πιο δραστήρια απο τα άχρηστα τα κοκατιλ όλη μέρα πετανε κραζουν φιλιουντε και παίζουν... Ευχαριστιέμαι να τα βλέπω
 
Είναι πολύ μικρά όντως, όμως τα φιλάκια - χαδάκια στους παπαγάλους δεν αποδεικνύει απαραίτητα ζευγάρι αλλά καλή φιλική σχέση και "χημεία" των πλασμάτων.
Μακάρι να βγει ζευγάρι αλλά προετοιμάσου και για το αντίθετο ενδεχόμενο.
Όπως και να έχει, ιδίως επειδή είναι μωρά, σουπιοκόκκαλο στο κλουβί, συσκευασμένους σπόρους, αυγουλάκι ή αυγοτροφή και μπόλικα σκούρα πράσινα χορταρικά και που και που χλωρά ή ξηρά βοτάνια (ρίγανη, βασιλικό, θυμάρι, άνηθο, δενδρολίβανο κτλ).
 
Είναι πολύ μικρά όντως, όμως τα φιλάκια - χαδάκια στους παπαγάλους δεν αποδεικνύει απαραίτητα ζευγάρι αλλά καλή φιλική σχέση και "χημεία" των πλασμάτων.
Μακάρι να βγει ζευγάρι αλλά προετοιμάσου και για το αντίθετο ενδεχόμενο.
Όπως και να έχει, ιδίως επειδή είναι μωρά, σουπιοκόκκαλο στο κλουβί, συσκευασμένους σπόρους, αυγουλάκι ή αυγοτροφή και μπόλικα σκούρα πράσινα χορταρικά και που και που χλωρά ή ξηρά βοτάνια (ρίγανη, βασιλικό, θυμάρι, άνηθο, δενδρολίβανο κτλ).
Πέτρα ασβεστίου Πέτρα με σπιρουλινα και σουπιοκοκκαλο αυγοτροφη βερσαλε λαγκα τροφή βερσαλε λαγκα πρεμιουμ με βαμ σπορους μήλο μαρουλι μπρόκολο εναλλάξ νεράκι αυρα με πολύβιταμίνη μπεχαρ με βιταμίνη άλφα...Αυτά από διατροφή
 
νεράκι αυρα με πολύβιταμίνη μπεχαρ με βιταμίνη άλφα
Όλα εντάξει, εμπλούτισε λίγο την ποικιλία με χόρτα γιατί αυτά είναι φρούτα και λαχανικά.
Νερό τρεχούμενο καλύτερα, που είσαι; Εσείς το πίνετε; Βιταμίνες όχι παραπάνω από 3-4 μέρες τον μήνα.
 
Όλα εντάξει, εμπλούτισε λίγο την ποικιλία με χόρτα γιατί αυτά είναι φρούτα και λαχανικά.
Νερό τρεχούμενο καλύτερα, που είσαι; Εσείς το πίνετε; Βιταμίνες όχι παραπάνω από 3-4 μέρες τον μήνα.
Παλλήνη μένω.. Νερό εμφιαλωμένο πίνουμε και αυτό δίνω και στα πουλια σιγά μην δωσω απο την βρύση με το χλώριο κτλ που έχει μέσα... Και σιγά το νερό που καταναλώνουν τα ταλαιπωρα, αμα ήταν νεροβουβαλοι από την βρύση θα τους έδινα 😀
 
Κατάλαβα, είμαι λίγο επιφυλακτική με τα εμφιαλωμένα γι αυτό σε ρώτησα. Άλλαζε τις μάρκες πάντως που και που και για σας το λέω.
 
Κατάλαβα, είμαι λίγο επιφυλακτική με τα εμφιαλωμένα γι αυτό σε ρώτησα. Άλλαζε τις μάρκες πάντως που και που και για σας το λέω.
Και γω εχω ακουσα διαφορά για τα εμφιαλωμενα όπως επίσης και για της βρύσης... η αλήθεια Μαρια μου είναι κάπου στη μέση για ολα τα ζητήματα
 
η αλήθεια Μαρια μου είναι κάπου στη μέση για ολα τα ζητήματα
Σίγουρα, γι αυτό πιστεύω στην ποικιλία και στις αλλαγές για να μην ποντάρουμε μόνο σε κάποιο τρόφιμο ή προϊόν.
Πάντως επειδή ασχολούμαι και με ενυδρεία, ανάλυση για το νερό της περιοχής σου μπορείς να βρεις στην εταιρεία ύδρευσης της περιοχής σου.
Εδώ στο Χαλάνδρι, (νομίζω σε κοινό δίκτυο είμαστε), το τρεχούμενο είναι πολύ πιο πλούσιο σε ιχνοστοιχεία από κάθε άλλο.
Από το χλώριο είναι εύκολο να απαλλαγείς αφού μετά τρεις ώρες φεύγει μόνο του.
 
Σίγουρα, γι αυτό πιστεύω στην ποικιλία και στις αλλαγές για να μην ποντάρουμε μόνο σε κάποιο τρόφιμο ή προϊόν.
Πάντως επειδή ασχολούμαι και με ενυδρεία, ανάλυση για το νερό της περιοχής σου μπορείς να βρεις στην εταιρεία ύδρευσης της περιοχής σου.
Εδώ στο Χαλάνδρι, (νομίζω σε κοινό δίκτυο είμαστε), το τρεχούμενο είναι πολύ πιο πλούσιο σε ιχνοστοιχεία από κάθε άλλο.
Από το χλώριο είναι εύκολο να απαλλαγείς αφού μετά τρεις ώρες φεύγει μόνο του.
Δεν ξερω μαρια αλλα το νερο της βρύσης εδώ μας ενόχλησε με φουσκωματα κτλ και μολις αρχίσαμε εμφιαλωμένο στρωσαμε... Να μου πεις εδώ είμαστε πίσω πολύ σε σχέση με σας ούτε αποχέτευση δεν έχουμε να καταλάβεις με βόθρους είμαστε 2016 έλεος καλά λένε τα Μεσόγεια είναι πίσω από τον ήλιο πάλι καλά που έχουμε καθαρό αέρα και έρχεται στα ίσια η ζυγαριά... Όσο για το ενυδρείο μου θύμησες αξέχαστα χρόνια με ένα 500αρι που είχα με Όσκαρ πλακοστομους τέρατα.. αστακούς.. αλλά και ένα απίστευτο κοπάδι κλόουν... Θυμάμαι είχα κάτι φίλτρα τέρατα εχειμ και τζιμπιελ και οταν τα καθάριζα ιδρωνα 😀 ωραία χρόνια.. Πάντως αυτό το χόμπι κάποια στιγμή θα το ξανααρχισω... φαντάσου το ειχα στο υπνοδωμάτιο με λεντ φωτισμό κόκκινο.. απίστευτο...
 
off topic
Κι εγώ είχα ένα oscar αλλά σε 200ρι και μου έπαθε υδρωπικία. Μεγάλη αγάπη, μεγάλη θλίψη και πολλές τύψεις. Αυτά δεν είναι ψάρια είναι σαν σκυλιά σε ευφυία.
 
off topic
Κι εγώ είχα ένα oscar αλλά σε 200ρι και μου έπαθε υδρωπικία. Μεγάλη αγάπη, μεγάλη θλίψη και πολλές τύψεις. Αυτά δεν είναι ψάρια είναι σαν σκυλιά σε ευφυία.
Όντως πανέξυπνα δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν έπιανα το φαί τους με κυνηγούσαν κατά μήκος του ενυδρείου.. καταλάβαιναν ότι θα τα ταισω..άνθρωποι τελείως... Και σταματαμε εδώ γιατί θα τα σβήσει όλα ο σταυρός και τζάμπα τόσο γράψιμο 😀
 
Back
Top