Αναπαραγωγή Η καναρα με το που βλεπει κοσμο σηκωνεται απο την φωλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγώ παιδιά το βλέπω παντα πιο πράσινο και πιο φωτεινό σαν χρωμα, βεραμάν νομίζω λέγεται η απόχρωση
 
Το τελευταίο αβγό είναι αυτό ακριβώς που απεικονίζεται στη φωτογραφία στο κέντρο της φωλιάς. Έχει πιο σκούρο χρώμα.
 
Παιδια σε περσυνο ποστ μου ανεβασα την φωλια παλι, ειδαμε και λεγαμε οτι ενα αυγο παλι λογο χρωμαστος ητανε ασπορο και στο τελος αποδικτηκε αληθεια
 
Παιδια σε περσυνο ποστ μου ανεβασα την φωλια παλι, ειδαμε και λεγαμε οτι ενα αυγο παλι λογο χρωμαστος ητανε ασπορο και στο τελος αποδικτηκε αληθεια
Μόνο πάρα πολύ έμπειροι εκτροφείς με πάρα πολλά χρόνια εμπειρία μπορούν να προσπαθήσουν να μαντέψουν αν ένα αυγό είναι ένσπορο ή όχι. Αλλά και πάλι η πιθανότητες να το πετύχεις απ το χρώμα είναι μηδαμινές! Γι αυτό και κάνουμε ωοσκόπηση!
 
To οτι σηκωνεται η καναρα απο την φωλια μολις δει κινηση μου φαινεται φυσιολογικο απο την αποψη οτι και μενα το θυληκο ζεμπρακι μου σηκωνοταν απο την φωλια οταν πλησιαζα το κλουβι οποτε δεν νομιζω να συντρεχει λογος ανησυχιας περι τουτου.
 
To οτι σηκωνεται η καναρα απο την φωλια μολις δει κινηση μου φαινεται φυσιολογικο απο την αποψη οτι και μενα το θυληκο ζεμπρακι μου σηκωνοταν απο την φωλια οταν πλησιαζα το κλουβι οποτε δεν νομιζω να συντρεχει λογος ανησυχιας περι τουτου.


Πλεον δν σηκωνεται καθολου..
Μαλλον ηθελε να ολοκληρωσει την γεννα της για βιδωθει στην φωλια.
 
η φετινη μου καναρα ειναι τελειως διαφορετικη απο την περσυνη..
Ζωντανοί οργανισμοί είναι! Με κουσούρια, προσωπικότητα και προτιμήσεις! 😉
 
Θα συμφωνήσω με τον Μάκη @mgerom ! Αφησε τα πουλιά μόνα τους και ήσυχα. Παρατήρησε μήπως εκεί που τα έχεις στην ταράτσα υπάρχει κάποιος ξαφνικός δυνατός θόρυβος και φοβίζει την κανάρα.

Καλή συνέχεια και με το καλό να δεις τα μικρά καναρινάκια στο κλαδί.
Βασίλη, φίλε μου.. Θα συμφωνήσω με τον κο Γερολυμάτο και τον Κώστα..άστα στην ησυχία τους και δώσε τους φως.Απλά να παρατηρείς απο απόσταση ασφαλείας..
πέταξε κάποιο από τα ήδη 5 ή έιναι το 6ο και το έκανε εκτός φωλιάς;
 
Βασίλη, φίλε μου.. Θα συμφωνήσω με τον κο Γερολυμάτο και τον Κώστα..άστα στην ησυχία τους και δώσε τους φως.Απλά να παρατηρείς απο απόσταση ασφαλείας..
πέταξε κάποιο από τα ήδη 5 ή έιναι το 6ο και το έκανε εκτός φωλιάς;

Παιδια ειμαι φανταρος και τα πουλια τα βλεπω καθε 4 ή και 5 μερες..
Στην ησυχια τους ειναι..

Το 5ο αυγο ειναι Δημητρη..
εχουν σταματησει να γεννανε απο την τριτη 2/3
 
Back
Top