Γενικά Η κανελα μου (cockatiel)

Εγγραφή
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
616
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
καλησπερα σασ, εδω κ μια εβδομαδα κ κατι κ συγγεκριμενα απο την συναντηση μας στο αττικο παρκο ο φωτησ μου εδωσε ενα απο τα κοκατιλακια που γεννησε το ζευγαρακι του για να το ταισω στο χερι, ειναι η πρωτη φορα που κανω ταισμα κ πρεπει να ομολογησω οτι ειναι πολυ δυσκολη αλλα υπεροχη διαδικασια
στισ πρωτεσ φωτο ειναι το μωρο οταν το προτοπηρα απο φωτο που μου εστειλε ο φωτησ κ στισ υπολιπεσ η αναπτιξη του με το περασμα τον ημερων.
ενα με γαλο ευχαριστω στον φωτη που μου εμπιστευτηκε το κουκλακι μου κ στο μελοσ νικολα που μου εδειξε πωσ θα το φροντισω!:D
 

Συνημμένα

  • e03a9c0bcf3b515ad27adee265429261[1].gif
    e03a9c0bcf3b515ad27adee265429261[1].gif
    37,2 KB · Προβολές: 147
  • kokatil 010.webp
    kokatil 010.webp
    44,1 KB · Προβολές: 150
  • kokatil 003.webp
    kokatil 003.webp
    66,1 KB · Προβολές: 143
  • kokatil 001.webp
    kokatil 001.webp
    56,5 KB · Προβολές: 127
  • kokatil 011.webp
    kokatil 011.webp
    41,9 KB · Προβολές: 142
κουκλακι ειναι να το χαιρεσαι! το ταϊσμα και η γρηγορη αναπτυξη του ειναι κατι το φανταστικο και τοσο ομορφο!
 
Καλε τι ωραιο πουλακι ειναι αυτο;

Απο κοντα ειναι ακομα πιο σουπερ!

Εχει και φωτογενεια ομως!

Μπραβο στον Φωτακο για την επιλογη του και τρελα μπραβο στον Νικο!
 
να σου ζισει το μωρο! Τελειο ειναι!
 
είναι πολύ όμορφο πουλάκι και το θέμα πολύ τρυφερό! Να το χαίρεσαι
 
Γλύκα είναι το μωράκι! Μπράβο σε όλους, στον Φωτη που στο χάρισε, στον Νικολα που σε βοηθησε και σε σένα που το υιοθέτησες!

Το ονομα του μωρού ειναι Κανέλα; Χμ,.. Σαφραν το μπατζακι,Τρουφα το παροτλετ,Κανελα το κοκατιλ... Ελπίζω το επομενο μωρο να μην βαφτιστει.. Πιπερι😉
 
Πολύ όμορφο, κουκλάκι, μπράβο στο Φώτη & το Νικολα που ενδιαφέρονται & το φροντίζουν, καλορίζικο Βασιλική!
 
Μεγαλωσε το παιδι:D

Και εγινε πανεμορφο😛

Ευχαριστω πολυ Βασιλικη που το φροντιζεις. Οι επομενες φωτο προτεινω να ειναι στο νεο του κλουβι συνοδευομενες απο ενα βιντεακι
 
Πολυ ομορφο μωρο, να το χαιρεσαι Βασιλικη!:Big Grin:Εισαι τυχερη που σε διδαξε ο Νικος πως να το ταιζεις!
Μπραβο Φωτη, εκανες πολυ καλη επιλογη νεου σπιτιου, για το μικρο!
 
Πανεμορφο το μωρακι Βασιλικη! Να σου ζησει! Αυξανεται η παπαγαλοπαρεα σου βλεπω! Μπραβο στο Φωτη και στο Νικο!
 
Back
Top