Γενικά Η κανελα μου (cockatiel)

Βασιλικη να σου ζησει! Στη φωτο που εχει βγει απο το κουτακι του σε φωναζει για να φαει; Ανυπομονω για τα δικα μου!
Φωτακο μπραβο!
 
Ομορφο το μωρακιιι!
Να το χαιρεσαι Βασιλικη!
Ποιος ειπαμε οτι σου το χαρισε;
 
ο φωτησ μου το χαρησε, αλεξανδρε ειναι καταπληκτικη εμπιρεια ναι με φωναζει για να φαει τωρα οταν το ανοιγω πεταει κ με κυνιγαει κι ολασ, βλεπεισ κανει κ τισ πρωτεσ του πτισεισ το παιδι, με το που ανοιγω το κουτι ειναι πανω στο κλαδακι που του εχω βαλει ανοιγει τισ φτεραρεσ του κ ερχετε στο χερι μουβλεπεισ ειμαι η μαμα του:D
 
Βασιλικη γιατι εχεις το κουτι γυρω γυρω τυλιγμενο με χαρτι κι οχι ανοιχτο για να μπορει να βλεπει εξω; Δεν θα ηταν καλυτερα να μη νιωθει και μονο του και να εξοικειωνεται με το χωρο και τις κινησεις σας;
 
Βασιλικη γιατι εχεις το κουτι γυρω γυρω τυλιγμενο με χαρτι κι οχι ανοιχτο για να μπορει να βλεπει εξω; Δεν θα ηταν καλυτερα να μη νιωθει και μονο του και να εξοικειωνεται με το χωρο και τις κινησεις σας;
συμβουλη ενοσ εκτροφεα-φιλου
να καπιφθει γυρω γυρω με χαρτι κ χωρισ ενοχλισεισ τισ πρωτεσ μερεσ μεχρι να διναμωσει κ να μην τρομαζει οταν περπαταμε μεσα στο σπιτι η περναμε απο μπρωστα του αυτη την εβδομαδα θα βγει η μιση καθετα εφημεριδα ωστε να επιλεγει αυτο αν θελει να κριφτει η οχι κ μετα στο κλουβακι μασ:D
 
συμβουλη ενοσ εκτροφεα-φιλου
να καπιφθει γυρω γυρω με χαρτι κ χωρισ ενοχλισεισ τισ πρωτεσ μερεσ μεχρι να διναμωσει κ να μην τρομαζει οταν περπαταμε μεσα στο σπιτι η περναμε απο μπρωστα του αυτη την εβδομαδα θα βγει η μιση καθετα εφημεριδα ωστε να επιλεγει αυτο αν θελει να κριφτει η οχι κ μετα στο κλουβακι μασ:D

Kαλο ακουγεται! :)
 
Πάντως φαίνεται οτι έχει χαρακτήρα το μικρούλι! Τυχαίο είναι οτι σε όλες τις φωτό βγαίνει με ανοιχτό το στόμα;
 
αν κρινω απο τα δικα μου... Προφανως και αυτο ΔΕΝ σταματαει οποτε την βλεπει να της ζηταει να φαει... 😀

δικιο εχω;
 
Αχου,θα τρελαθω τι ομορφο που ειναι καλε;
Να σου ζησει Βασιλικη.
Μπραβο Φωτακο για την επιλογη σου η Βασιλικη ειναι σουπερ μαμα 😛
 
Back
Top