Γενικά Η κοπέλα μας - Green cheek (pineapple)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TZOLAKOS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

TZOLAKOS

PB New Member
Εγγραφή
28 Απρ 2018
Μηνύματα
16
Πόλη
Πύργος
Αυτη ειναι η λουλα, την παρέλαβα σήμερα μετά από πολύωρο ταξιδι από την Αθήνα σε εξαιρετική κατάσταση απο εκτροφεα, γεννημένη τον 3ο του 18. Μετά από καμιά ώρα άρχισε να τρώει από τα δάχτυλα μου διστακτικά, βέβαια έξω από το κλουβι το χέρι μου. Ειναι ζωηρή και ευδιαθετη! Τα λουκέτα είναι γιατί φημίζονται για τις αποδράσεις τους :D

rsz_img_20180509_164059.webprsz_1img_20180509_081546.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να σου ζήσει.

Γιατί είναι στον πάτο του κλουβιού το παπαγαλάκι, δεν έχει πατήθρες να καθήσει; Το φαγητό του επίσης στον πάτο, δεν είναι σωστό. Διακόσμησε το κλουβί του και βάλτου καπου να κάθεται. Περιμένουμε όπως είπε και η Ηλέκτρα την παρουσίαση του κλουβιού και του νέου σου φίλου.

Να τη χαίρεσαι
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλορίζικη η Λούλα να τη χαίρεσαι!
Το κλουβί μου φαίνεται πολύ μικρό για το είδος της.
Από ποιον εκτροφεα την πήρες και πόσα χρήματα πλήρωσες;
greekparrot.gr 150euro
Καλορίζικη η Λούλα να τη χαίρεσαι!

Το κλουβί μου φαίνεται πολύ μικρό για το είδος της.
είναι λίγο,το ξέρω αλλα είναι προσωρινό, δεν είχε μεγαλύτερο το pet shop,το άμεσος πιο μεγάλο είχε μεγάλο άνοιγμα ανάμεσα στα κάγκελα
 
Καλησπέρα! Να σου ζήσει το νέο σου φτερωτό φιλαράκι και να χαίρεσαι την ευχάριστη συντροφιά του! Είναι πανέμορφη με τα πολλά και όμορφα χρώματα της!
 
λογικά μεσοβδόμαδα θα έχει έρθει

Κατέληξες σε κονουριτσα;
Να σου ζήσει!
Ο αδελφός μου είχε φιλοξενήσει σπίτι του για κάποιο καιρό 2 από αυτά, μιας φίλης του καιμου έλεγε οτι δεν είναι και τόσο ήσυχα πουλάκια... Κάθε πρωι και κατά το σούρουπο έβγαζαν κάτι κραυγές που θύμιζαν φωνές στη ζούγκλα
Και σαν ειδος οι κονούρες φημίζονται για τη φασαρία τους.
Να μη σε απογοητευσω όμως... Ολα εξαρτώνται από το πουλί και το καθενα είναι μοναδικό, οπότε μπορει και να ειναι στα πλαίσια που ζητούσες.
 
είναι οι πιο ήσυχες από τις "κονουρες",όμως έχεις ένα δίκιο για το σούρουπο και το ξημέρωμα(κάνα 5λεπτό) αλλα και πάλι είναι πολύ πιο σιγανή η φωνή από τα cockatiel και το σημαντικότερο όχι συνεχόμενη.φυσικά είναι νωρίς για συμπέρασμα μέχρι τώρα δεν έχω πρόβλημα
 
Καλησπέρα!
Να χαίρεσαι τον παπαγάλο σου!
Αυτά στην ταιστρα είναι pellets?
Βλέπω στην φώτο ότι σπόρια δεν έχεις καθόλου..
Πρέπει να τρώει και ένα μείγμα σπόρων καθημερινά...
Αγόρασε μια τροφή συσκευασμένη για μεσαίου μεγέθους...
Να σου ζήσει και καλή συνέχεια να έχετε...
 
Back
Top