Γενικά Η κοπέλα μας - Green cheek (pineapple)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TZOLAKOS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτη ειναι η λουλα, την παρέλαβα σήμερα μετά από πολύωρο ταξιδι από την Αθήνα σε εξαιρετική κατάσταση απο εκτροφεα, γεννημένη τον 3ο του 18. Μετά από καμιά ώρα άρχισε να τρώει από τα δάχτυλα μου διστακτικά, βέβαια έξω από το κλουβι το χέρι μου. Ειναι ζωηρή και ευδιαθετη! Τα λουκέτα είναι γιατί φημίζονται για τις αποδράσεις τους :D

View attachment 55598View attachment 55594
πανεμορφη! Προσεχε ομως! την εχω πατησει! Καθε 3 μηνες να της βάζεις ενα φαρμακο για το αναπνευστικο για να μην πιασει ακαρεα και πεθανει! Μεσα μεσα στην ποτιστρα να το βαζεις χωρις νερο ειναι ενα μπουκαλακι νομιζω το πουλανε. Εμενα πάντως μου το φτιαχνει η γιαγια μου για τα παπαγαλακια μου. Τους το αλλαζω καθε μερα για 4 μερες! την ειχα πατησει με ενα παπαγαλακι κακαρικι και της εφευγαν πουπουλα κατω απο τα ματια ηταν υδρωμενη και δεν μπορουσε να πάρει ανασα και πεθανε απο ακαρεα! Μια μερα την βρηκα ανασκελα.
 
πανεμορφη! Προσεχε ομως! την εχω πατησει! Καθε 3 μηνες να της βάζεις ενα φαρμακο για το αναπνευστικο για να μην πιασει ακαρεα και πεθανει! Μεσα μεσα στην ποτιστρα να το βαζεις χωρις νερο ειναι ενα μπουκαλακι νομιζω το πουλανε. Εμενα πάντως μου το φτιαχνει η γιαγια μου για τα παπαγαλακια μου. Τους το αλλαζω καθε μερα για 4 μερες! την ειχα πατησει με ενα παπαγαλακι κακαρικι και της εφευγαν πουπουλα κατω απο τα ματια ηταν υδρωμενη και δεν μπορουσε να πάρει ανασα και πεθανε απο ακαρεα! Μια μερα την βρηκα ανασκελα.
Χριστίνα πες μας για αυτό το φάρμακο, από τι αποτελείται; Ρώτα τη γιαγιά σου αν δεν ξέρεις εσύ η ίδια.
 
Back
Top