Γενικά Η μικρή ροζέλα κατέληξε

δεν ξερω μην σε τρομαζω αλλα τι προβλημα ειχε δεν καταλαβα, προκαταβολικα του τοδωσες;διεγνωσε καποια ασθενεια;συνεχισε την αγωγη κανονικα
 
Εκανες οτι μπορουσες για να βοηθησεις αυτο το πουλακι, μπραβο σου!
Αν ηταν αλλεργικο το πουλι σ'αυτη την αντιβιωση και αυτο εφταιξε για τον θανατο του, δεν μπορουμε να το ξερουμε. Το οτι προκειται για ισχυρη αντιβιωση ειναι γεγονος. Κι'εγω εδωσα στην αναλογη δοσολογια την ιδια αντιβιωση (μια μικρη σταγονα στο στομα καθε 12 ωρες και για 5 ημερες, κατοπιν οδηγιας του κτηνιατρου Α. Ακρίβου) στο καναρινι μου, χωρις καμια επιπλοκη...
 
και αλλεργικο να ηταν πως προτεινει ο κτηνιατρος την συγκεκριμενη αντιβιωση; Ελαφρα την καρδια;δεν επρεπε να το ελεγξει; Εμεις οταν ειναι να παρουμε αντιβιωση παιρνουμε οτι ναναι; Αντε γιατι πολυ στο απυροβλητο τους εχουμε



και προς θεου δεν μιλαω για τον συγκεκριμενο γιατρο γενικα μιλαω
 
Ας μην ριχνουμε το φταιξιμο στον γιατρο η στα φαρμακα το πουλι ηταν αρρωστο αυτο δεν αλλαζει. Ηταν η ωρα του να μας χαιρετησει!
 
σιγουρα ηταν ασιτο και ταλαιπωρημενο εγω απο φωτο δεν μπορω να πω οτι ηταν αρρωστο, γιαυτο ειναι οι γιατροι
 
κριμα για το πουλακι.
αλλα εγιναν ολα πολυ γρηγορα δηλαδη εχθες ηταν φουσκομενο και σημερα το πρωι πεθανε;
δεν μπορει κατι θα εφταιξε με το φαρμακο η ηταν αλλεργικο.
 
γνωμη μου, σταματα την αντιβιωση στην αλλη ροζελλα και απο εδω και μπρος φροντισε την οπως νομιζεις εσυ καλυτερα γι αυτην, η αλλη η ροζελλιτσα ηταν αρρωστη..ηταν η ωρα της...χιλιες φορες καλυτερα που πεθανε στε δικα σου χερια παρα εκει που ηταν πριν.
 
Τι να πω και εγώ δεν ξέρω μου ήρθε ξαφνικό όντος και που ήταν φουσκωμένο είχε κέφι και πολύ όρεξη για φαγητό έτρωγε συνέχεια
Θα σταματήσω την αντιβίωση και ότι γίνει
 
τουλαχιστων περασε καλα τις τελευταιες του μερες κ δεν πεθανε μεσα στην βρωμα... Ελπιζω το αλλο να γινει ομορφο κ δυνατο πουλακι!
 
Τι να πω και εγώ δεν ξέρω μου ήρθε ξαφνικό όντος και που ήταν φουσκωμένο είχε κέφι και πολύ όρεξη για φαγητό έτρωγε συνέχεια
Θα σταματήσω την αντιβίωση και ότι γίνει
εγω θα σου πρωτηνα την αλλη rossela να την πας παλι σε καποιον γιατρο γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα εχει κολησει και αυτη.
 
κριμα για το καημενο.. Εσυ εκανεσ το καλυτερο που μπορουσεσ! Καθολου απιθανο να εφταιγε η αντιβιωση. Ισωσ να τη χρειαζοταν, αλλα να ηταν πολυ αδυναμο για να την αντεξει.. Δε ξερω ..
για το αλλο πουλακι θα συμφωνησω με το φραγκο. Πηγαινε για μια δευτερη γνωμη και μεχρι τοτε ισωσ να του δινεσ απλα πολυβιταμινεσ για να ενισχυσεισ το ανοσοποιητικο του.. Μακαρι να πανε ολα καλα. 🙂
 
Back
Top