Γενικά Η νέα μας δεσποινίδα (κατά πάσα πιθανότητα) κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης inpense
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

inpense

PB Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
175
Πόλη
Πρέβεζα
το νεο μελος της παρεας μου σας λεει "γεια σας, καλως σας βρηκα, χαιρομαι για την γνωριμια"
 

Συνημμένα

  • DSC00075.webp
    DSC00075.webp
    71,4 KB · Προβολές: 75
  • DSC00077.webp
    DSC00077.webp
    65,6 KB · Προβολές: 57
  • DSC00079.webp
    DSC00079.webp
    58 KB · Προβολές: 67
  • DSC00080.webp
    DSC00080.webp
    64,2 KB · Προβολές: 59
  • DSC00083.webp
    DSC00083.webp
    50,7 KB · Προβολές: 61
ειναι πολυ ομορφο πουλακι!
να σου ζησει!
 
να την χαιρεσε εχει τελειους συνδιασμους χρωματων αλλα μηπως ειναι αρσενικο εχει πολυ κοκκινα μαγουλακια.
 
παιδια το πηρα για θυληκο. Τωρα τι θα γινει δεν ξερω. Πειτε γνωμες. Παντως μολις το ειδαν το "κοριτσι"τα παιδια εγινε χαμος. Πηγε ο τσακωμος συννεφο.
 
πειτε γνωμες. Να δουμε τι θα γινει. Παντως ο πετσοπας μου ειπε οτι απο εκει που τα παιρνει αυτος του ειπε οτι ειναι θυληκο. Τωρα τι να πω.
 
οταν θα το δει ο Ανεστης θα μας λυθουν οι απορειες περι τι φυλου ειναι το παπαγαλακι σου.
 
παντως δαχτυλιδακι φοραει πρασινο χρωμα. Τωρα τη χρονια ειναι δεν ξερω. Αν μπορει καποιος να μου πει;
 
να σου ζησει ειναι παρα πολυ χαριτομενο... Μοιαζει πολυ με το αρσενικο μου αλλα εγω νομιζω πως αυτο ειναι θηκυκο γιατι εχει γκρι φτερα απο κατω απο την ουρα...
 
με μια αναζητηση που εκανα ειδα οτι τα pied cockatiels ειναι μια μεταλλαξη η οποια ειναι πολυ δυσκολο να ξεχωρισεις εαν ειναι αρσενικο η θυληκο γιατι μοιαζουν παρα πολυ μεταξυ τους
 
Ανεξαρτήτου φύλου και ηλικίας : Να σου ζήσει και να κάνετε πολύ όμορφη συντροφιά! Να το προσέχεις και να το φροντίζεις σαν τα ματάκια σου! 🙂
 
Eιναι πανεμορφο οτι και να ειναι! :D
Απ'οτι ειδα απο τον αριθμο του δαχτυλιδιου ειναι γεννημενο το 2008 οποτε το Σεπτεμβριο θα ξερεις μετα την πτεροροια. Αρσενικα και θηλυκα πολλες φορες ειναι δυσκολο να διακριθουνε λογω μικρης ηλικιας. Αν δεν φυγουνε οι γκρι ραβδωσεις-στιγματα που εχει στην κατω πλευρα της ουρας τοτε θα ειναι θηλυκο. Επιφυλασσομαι ομως και δεν θα πω με σιγουρια τιποτα. :D

Ειναι ημερο; Αν οχι ειναι αρκετα μικρο και πιστευω αν ασχοληθεις θα εξημερωθει σχετικα ευκολα!
 
δεν θα ελεγα οτι ειναι ημερο. Το αντιθετο μαλιστα μου εκοψε 2 δαγκωνιες και τρελαθηκα μιλαμε για δυναμη. Μαλλον με βλεπω test dna αφου και ο ανεστης δεν βλεπει τιποτα(μαλλον βλεπει αρσενικο και δεν το λεει.):D τωρα τα εβαλα και τα δυο μαζι και απο οτι ειδα τα πανε καλα για αρχη. Τωρα θα δουμε.
 
Back
Top