Γενικά Η νέα μου καρδερίνα εκτροφής

giannis.kirp.

PB Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.048
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Να ο μικρός μου! 🙄
28027

28028

28029


Και το σαββατοκύριακο θα αποκτήσει και φίλη!😳
 
Πόσο όμορφα πουλιά! φτου φτου φτου σκόρδα :)
Να τον χαίρεσαι.
Ωραίες πατήθρες
 
Εμεις στην Κυπρο τα λεμε σγαρτιλια. Αυτα τα πιανοΥΝ με τα δυχτια. Εσυ το αγορασες; Μου εχει πει καποιος πως η αναπαραγωγη τους ειναι δυσκολη. Θελουν ενα ψευτικο δεντρο και πανω σε αυτο θα φτιαξουν την φωλια τους.
 
Δεν ειπα εγω.. Τα σγαρτιλια ειναι πουλια της φυσης και ολοι τα πιανουν με τα διχτυα.. Τον ρωτησα για να δω αν ειναι αυτης της τακτικης.. Αν με ηξερες δεν θα με ειρωνευοσουν.. Τα πουλια που ειναι της φυσης πρεπει να ανηκουν εκει. Γι αυτο ρωτησα.
 
Δεν ειπα εγω.. Τα σγαρτιλια ειναι πουλια της φυσης και ολοι τα πιανουν με τα διχτυα.. Τον ρωτησα για να δω αν ειναι αυτης της τακτικης.. Αν με ηξερες δεν θα με ειρωνευοσουν!

Απάντησα ακριβως όπως έπρεπε... Και να ξέρεις δεν σου είπα εντελώς τίποτα. Θα έπρεπε να ήμουν χείμαρος.

Ουτε γι αστείο τέτοια μηνύματα σε ένα φόρουμ που διαβάζει χιλιάδες κόσμος.

Κάποιοι κάνουμε "αμάν" να διαδώσουμε την σωστή εκτροφή και αναπαραγωγή καρδερίνας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Δεν ειναι αστειο.. Ισως λαθος διατυπωση.. Αν διαβασεις αντιστοιχα μηνυματα θα δεις ποια ειναι η γνωμη μου για αυτο το θεμα. Γι αυτο κανε τις παρατηρησεις σου εκει που πρεπει και οχι εκει που νομιζεις οτι σου περναει..
 
Αριάδνη ο τρόπος που το έγραψες αφήνει υπόνοιες για τακτική πιασμένων πουλιών ! Και εγώ έτσι το κατάλαβα όπως ο Βασίλης :)

μην αρπάζεσαι καλέ ! Κουβεντούλα κάνουμε :)
Δεν ειναι αστειο.. Ισως λαθος διατυπωση.. Αν διαβασεις αντιστοιχα μηνυματα θα δεις ποια ειναι η γνωμη μου για αυτο το θεμα. Γι αυτο κανε τις παρατηρησεις σου εκει που πρεπει και οχι εκει που νομιζεις οτι σου περναει..

έτσι ακριβώς!
 
Δεν ειναι αστειο.. Ισως λαθος διατυπωση.. Αν διαβασεις αντιστοιχα μηνυματα θα δεις ποια ειναι η γνωμη μου για αυτο το θεμα. Γι αυτο κανε τις παρατηρησεις σου εκει που πρεπει και οχι εκει που νομιζεις οτι σου περναει..

Απάντησα ακριβώς σε αυτό που είδα.

Τίποτα περισότερο... Τίποτα λιγότερο.

Ειπαμε... Ουτε γι αστείο.
 
Back
Top