Γενικά Η οικογένεια θα μεγαλώσει με ένα θηλυκό σκουφάτο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elli

PB Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
1.940
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα σε ολους!η οικογενεια μεγαλωνει! Πω πω χαρα...(δεν το γλιτωνω να νοικιασω ενα σπιτι μονο για τα καναρινακια μου ειδικα οταν θα ερθει και η περιοδος αναπαραγωγης και βγουν τα υπεροχα μωρακια 🤣)
Ηρθε σημερα το πρωι η ζουζουνα μου με το σκουφι! Δεν χρειαζεται να πω με ποιον αρσενικο θα μπει ζευγαρι 😉! Πως την βλεπετε;

IMG_20200924_102049.webp
IMG_20200924_102045.webp
"Μια κοπελα αρχισε και με εβγαζε φωτογραφιες με το που ηρθα στο νεο μου σπιτι! Τοσο διασημη ειμαι;και μετα ακουσα να λεει οτι ανυπομονει να δει τα παιδια που θα κανω! Ελα Παναγια μου τι θα εχουν τα παιδια μου και θα θελει να τα δει τοσο πολυ;Στο μεταξυ εγω θελω να βρεξω το σκουφι μου στο νερο αλλα καθομαι και ποζαρω στις φωτογραφιες που με βγαζει η κοπελα! Τι να κανουμε της κανω το κεφι...ευτυχως προλαβα να φτιαξω το σκουφι μου! Λοιπον πως σας φαινομαι;"
 
@ΜΑΡΙΑαα Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ 😍 ναι παω γυρευοντας και μετα ειμαι ολο παραπονα 🤣
[automerge]1600937789[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μου το εδωσε ενας γειτονας! Το ηθελε για να κανει αναπαραγωγη απο το νεο ετος αλλα αλλαξαν τα δεδομενα του και κρατησε τον αρσενικο τιμπραντο (για τραγουδι) και μου εδωσε το θυληκο που μου ειπε οτι ειναι και αυτο τιμπραντο! Θα περασει την καραντινα της και θα μπει στην ζευγαρωστρα μαζι του! 😍
 
Τελευταία επεξεργασία:
@christina07 Σε ευχαριστω παρα πολυ
[automerge]1600940817[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Ναι ναι!Στο τελος θα εχω γεμισει ολο το μπαλκονι με ζευγαρωστρες και για να δω εξω θα φαινονται μονο τα ματια μου 🤣 και οταν θα θελω να τους βαζω φαγητο, νερο και για να τα καθαριζω θα πηγαινω κατω απο το σπιτι και θα ανεβαινω με ανυψωτικο και με την ευκαιρια θα αλλαζω και την λαμπα της Δεη 🤣
 
Τελευταία επεξεργασία:
@PanagiotisAgrinio Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ ανυπομονω να ερθει ο καιρος της αναπαραγωγης και να πετιουνται σκουφακια απο την φωλια! Πω πω το φανταζεσαι;στην πατηθρα ολα μαζι στην σειρα τα σκουφατα και να τραγουδανε😍υπεροχη στιγμη...
 
Το ράμφος της, έτσι όπως φαίνεται από τις φωτογραφίες, (και το χρώμα της φυσικά) μοιάζει λίγο με φλώρου, και ίσως για αυτόν τον λόγο μου ήρθε το όνομα, αλλά κι εμένα μου αρέσει πολύ σαν όνομα
 
Back
Top