Αναπαραγωγή Η παπαγαλινα μου θελει ο αρσενικος να την ταΐζει συνεχεια

ενταξει

οσο η θηλυκια κλοσσαει τι να τους δεινω για φαει παλι αυγοτροφες;
 
Όταν ολοκληρώσει τα αυγά και κάτσει μόνιμα κλώσσα, σταματάμε την αυγοτροφή για να μην μας παχύνει. Συνεχίζουμε όμως λαχανικά, χόρτα και φρούτα.
 
Όταν ολοκληρώσει τα αυγά και κάτσει μόνιμα κλώσσα, σταματάμε την αυγοτροφή για να μην μας παχύνει. Συνεχίζουμε όμως λαχανικά, χόρτα και φρούτα.
α οκ ευχαριστω εχω ανχοθει τωρα

εμ κατι αλλο συμαντικο που να πρεπει να προσεξω για την προετιμασια της αναπαραγωγης και οταν η θηλυκια μου θα κλωσσαει;
 
Διάβασε ό,τι σου έχω δώσει και όταν φτάσουμε σ' εκείνη την στιγμή αν υπάρχει κάτι που σε απασχολεί το συζητάμε.
 
το αθγοψωμο μπορω να το δωσω σε περιοδο αναπαραγωγης. Α επισης την τριτη θα παρω κλουβι να βαλω και φωλια και να συνεχισω τος αυγοτρογες;
 
Την αυγοτροφή την σταματάς όταν κάτσει μόνιμα να κλωσσήσει
 
Τι εννοείς; η αυγοτροφή είναι συμπληρωματική τροφή. Εννοείται ταυτόχρονα με την αυγοτροφή, δίνουμε σπόρους ως συνήθως και χορταρικά. Όταν σταματήσουμε την αυγοτροφή, συνεχίζουμε σπόρους και χορταρικά.
 
Τι εννοείς; η αυγοτροφή είναι συμπληρωματική τροφή. Εννοείται ταυτόχρονα με την αυγοτροφή, δίνουμε σπόρους ως συνήθως και χορταρικά. Όταν σταματήσουμε την αυγοτροφή, συνεχίζουμε σπόρους και χορταρικά.
α οκ εγω τωρα φτιαχνω αυγοψωμο εβαλα λιγη ταζχινη πειραζει
 
ταχινηα επισης οταν βαζουμε αυγοτροφη δεν βαζουμε καθολου σπορακια;
 
Τι εννοείς; η αυγοτροφή είναι συμπληρωματική τροφή. Εννοείται ταυτόχρονα με την αυγοτροφή, δίνουμε σπόρους ως συνήθως και χορταρικά. Όταν σταματήσουμε την αυγοτροφή, συνεχίζουμε σπόρους και χορταρικά.
σου έχω πει πιο πάνω
 
ψυγείο και σε κλειστό δοχείο. αν είναι πολύ μεγάλη ποσότητα και πιστεύεις ότι θα περάσει πάνω από μία εβδομάδα για να καταναλωθεί βάλε την υπόλοιπη στην κατάψυξη σε καλά κλειστό δοχείο
 
τωρα το χω στην συντηριση σημερα εβαλα μεσα στα σπορακια να τους ξαναβαλω την δευτερα παλι;
 
Βάλε και σε ξεχωριστό δοχείο να δεις αν το τρώνε, βάλε και στα σποράκια τους. Βάζε κάθε μέρα μικρή ποσότητα τροφής γενικά ώστε να την αλλάζεις καθημερινά και να μην μένουν υπολείμματα.
 
Βάλε και σε ξεχωριστό δοχείο να δεις αν το τρώνε, βάλε και στα σποράκια τους. Βάζε κάθε μέρα μικρή ποσότητα τροφής γενικά ώστε να την αλλάζεις καθημερινά και να μην μένουν υπολείμματα.
ενταξει :)
 
Back
Top