Γενικά Η πρώτη μας αφρικανική χήνα για φέτος!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magdaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
προχθες βγηκε η πρωτη μας αφρικανικη χηνα! Ηταν η πρωτη χρονια που δοκιμασα να εκκολαψω! Ιδου το αποτελεσμα:

View attachment 32916
Κούκλα... Πανέμορφο... Θέλουμε περισσότερες φωτογραφίες.
 
Πανέμορφο μωρό, φτου φτου να σας ζήσει!
Από εκκολαπτική το έβγαλες;
 
Πολύ όμορφο! Τα πόδια και το ράμφος θα παραμείνουν μαύρα μεγαλώνοντας;
 
Είναι πραγματικά υπέροχη. Να τη χαίρεσαι και να τη μεγαλώσεις καλά. Έχω ακούσει ότι όταν τα μικρά χηνάκια, ίσως και στα παπάκια να συμβαίνει αυτό, εκκολαφθούν, το πρώτο πλάσμα που βλέπουν, το θεωρούν γονέα τους κι επειτα το ακολουθούν συνέχεια. Συμβαίνει αυτό και με το χηνάκια σου;
Αφού το εκκόλαψης με μηχανή, πως και το άλλο το περιμένεις δυο ημερες αργότερα;
Είναι αδέρφια; Αυτές οι χήνες δεν πετούν;
Πολλές οι ερωτήσεις μου, αλλά μεγάλη και η περιεργειά μου.
 
Ειναι απο 2 ζευγαρια οι χηνες μου! Ειναι αφρικανικες και μπορειτε να δειτε πως θα γινουν στο google... η χηνα εκανε καμια 20αρια αυγα αλλα στο διαστημα 1 μηνα και ετσι περιμενω χηνες σε διαφορες ημερομηνιες... αν ολα πανε καλα την αλλη βδομαδα θα σας δειξω και μωρα ασημενιων φασανιων... Οχι δεν νομιζω να μας βλεπει σαν γονεις... αλλα ειναι πολυ δραστηριο και ολο θελει να βγαινει απο το κουτι του...
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ειναι αφρικανικες και μπορειτε να δειτε πως θα γινουν στο google... η χηνα εκανε καμια 20αρια αυγα αλλα στο διαστημα 1 μηνα και ετσι περιμενω χηνες σε διαφορες ημερομηνιες... αν ολα πανε καλα την αλλη βδομαδα θα σας δειξω και μωρα ασημενιων φασανιων...
Καλή η περιγραφή... αλλά αλλιώς οι φωτογραφίες.
Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις... Θα περιμένουμε τις φωτογραφίες να τα καμαρώσουμε.
Μωρά ασημένιου φασιανού δεν έχω ξαναδεί.
Αν θέλεις να βάλεις μερικές για τις χήνες, τους φασιανούς σου εδώ... καθώς και της κλούβας με τα πουλιά που έχεις και την περιμένω ακόμη.
 
Πανεμορφο το μικρο! Να το χαιρεστε! Μου θυμιζει τη μια τη δικια μου οταν τα πρωτοπηραμε.
 
Back
Top