Διατροφή Η σαλάτα τους για πρωινό

καρπουζακι μηλαρακι σπασπαλημενο με κανελα σταφυλακι αυγουλακι πασπαλιμενο με ριγανη γλυστριδα βασιλικος και λιγη πιπερια πρασινη

ριγανη μαρακι
 
Και εγώ κάνω τέτοιες σαλάτες! Και έχω παρατηρήσει πως μέσα στην κλούβα προτιμούν να τρώνε από κάτω τα άτιμα! Οπότε και εγώ τα βάζω σε πλαστικό πιατάκι κάτω (φυσικά απο πάνω δεν υπάρχουν πατήθρες οπότε δεν κουτσουλάνε το πιατάκι και ό,τι έχει μέσα) και όντως σε 2 ώρες δεν υπάρχει τίποτα! Δεν υπάρχει πιο μεγάλη χαρά απ το να τα βλέπεις να απολαμβάνουν αυτά που τους βάζεις! Μπράβο Δημήτρη! Και φυσικά είμαι σίγουρη πως όλα είναι φρέσκα, καλά πλυμένα και στεγνωμένα έτσι; :)
 
Γειά σου Δημήτρη μερακλή!
καλά πλυμένα και στεγνωμένα έτσι; :)
Εφόσον είναι από τον κήπο του δε νομίζω ότι χρειάζονται πλύσιμο. Τη γλυστρίδα μόλις την πλύνεις σε λίγα μόλις λεπτά έχει ξεραθεί. Αλήθεια Δημήτρη την πλένεις και την προσφέρεις;
 
ενοειτε και παραγωγης μας εκτος το μηλο
tinypic-no-longer-available.jpg

Λαχταριστές οι ποικιλίες τους!👍
 
ε οχι και ελιες τσαμπακια απο σταφυλια ειναι παντα οτι βαζω το ξεπλενω δεν εχει σημασια αν ειναι απο τον κηπο μου εχει σκονες απιριαζω της ντοματες μπορει να εχει παει απηρι με τον αερα στην γλυστριδα μια κρεβατινα εχω και κοβω μερικα σταφυλακια σε λιγο θα φυτεψουμε τα λαχανα κουνουπιδι μπροκολα μπατζαρια σπανακι ροκα κουκια μαρουλακι κρεμυδακια καροτο μετα τον αυγουστο
 
σημερα αλαξαμε λιγο το πρωινο βαλαμε αυγουλακι πασπαρισμενο με ριγανι μηλαρακι με κανελα καυτερι πιπερια τσοχο φυλα απο καροτο σκορδακι ψιλοκομενο βασιλικο αγγουρακι λεβαντα φρεσκια και ματζουρανα φρεσκιασαλατα1.webp
 
Back
Top