Αγορά Η χαρα του 9χρονου Ανδρεα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης danis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

danis

PB New Member
Εγγραφή
8 Φεβ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Νέα Αγχίαλος
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Επειδη φετος δεν μου εχει καμια γενα και εχο ταξη στο 9χρονο ανηψακι μου ενα καναρινακη μικρο για να το εχει μαζι του ολη μερα τορα το καλοκαιρη και να το ηρεμιση ετσι οστε να το εχει στο χερακι του, αν εχει καποιος καναρινακια μικρα που σαλιαριζουν ακομα και θελει να το ΧΑΡΙΣΗ στον Αντρικο θα το δοση μεγαλη χαρα. επιχηρισα να του δοσο ενα μεγαλο αλα φοβατε και το πουλακι αλα και ο Αντρικος πιο πολη. Θελει να μιλαη[ετσι μου λεει] για αρσενικο ενοη που σαλιαριζη. ΑΝ ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΔΕΝ ΤΗ ΒΓΑΖΗΣ ΚΑΘΑΡΗ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ

ΦΙΛΙΚΑ ΔΑΝΗΣ
 
μπορείς να αγοράσεις ένα, μπορείς να βρείς κ εξημερωμένο απο εκτροφέα, αλλά καλύτρα πάρε παπαγάλο που μαθένει καλύτερα:)
 
παιδια σας ευχαριστο ολους. Παπαγαλο δεν θελο να παρο στον μικρο γιατη εχο ακουση οτι εχουν μια αροστια που προσβαλι τον ανθροπο και μπορης να χασης και τι ζωη σου. Φιλε Γιωργο ευχαριστο για τι προσφορα σου θα δοσης μεγαλι χαρα στον Αντρικο μολις του το ειπα τρελαθικε απο χαρα, πος μπορουμε να μιλησουμε, ποτε μπορης και εχεις χρονο να κατεβο να βρεθουμε;

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΗ
ΦΙΛΙΚΑ ΔΑΝΗΣ
 
AMAN..λετε ναχουμε προσβαλιθει απο την αρωστια;

Ωχ..😱

:D
Δεν την εχουν ολοι οι παπαγαλοι αυτη την αρρωστια.Αμα ηταν ετσι το μισο φορουμ τωρα θα χε πεθανει. (φτου φτου)
 
παιδια δεν ξερο πολα, απλα αυτα εχο ακουση και οταν δεν ξερης εισαι επιφιλακτικος μεχρη να μαθο πληροφοριες για αυτο το θεμα θα συνεχεισο να ειμαι επιφιλακτικος. Δεν θελο να προσβαλο κανεναν και αν το εκανα συγνομη.
εκτος απο αυτα η μεγαλι αγαπη τιν εχουν κερδιση τα καναρινια και τα αλα οδικα πουλια.

ευχαριστο

φιλικα Δανης
 
Μπράβο Γιώργο για την προσφορά σου, συγχαρητήρια θεωρρώ πολύ ευγενική πράξη το να χαρίζεις ένα πουλί που έχεις βγάλει ο ίδιος. Να σαι καλά.

Όσο για αυτό:
τι βλακειεσ ειναι παλι αυτες που ακουω ρε παιδιααα; Ελεοσ ρεεεεεεεεεεεε
Είναι βλακείες συμφωνώ αλλά βασίζονται στην πραγματικότητα, απλά η πραγματικότητα γίνεται υπερβολή και η υπερβολή ακούγεται από στόμα σε στόμα και φοβίζει κάποιους ανθρώπους.

Εγώ θα μείνω στον τρόπο μας προς ένα άνθρωπο που εκφράζει μια επιφύλαξη για κάτι που έχει ακούσει. Δεν είμαστε στην λαϊκή αγορά ή στη λαχαναγορά αλλά σε ένα τόπο συζητήσεων. Οι φωνές και τα μακρόσυρτααα νομίζω ότι ταιριάζουν καλύτερα σε εκείνους τους χώρους. Ας έχουμε πάντα στο μυαλό μας ότι αυτό που στον προφορικό λόγο είναι ανάλαφρο στο γραπτό μπορεί να είναι παρεξηγήσημο, όλα αυτά με κάθε καλή διάθεση και όρεξη ώστε να κρατήσουμε το επίπεδο μας ψηλά (το έχουμε έτσι κι αλλιώς γιατί να το χαλάσουμε)
 
Δανη ο κολλητος μου χαριζει ενα αρσενικο καναρινι 4 ετων που κελαηδαει κανονικα και ειναι πολυ ημερο σε σημειο να τρωει απο τα χερια του. Σε ενδιαφερει;
 
αν δεν εχεις παρει και θες παρε ενα τηλ να σου δωσω εγω. (μονο σαβ/κυριακο ομως απογευμα μπορω) ειμαι ευοσμο.
 
παιδια σασ ευχαριστο ολουσ. μιλαο με τον γιωργο απο λαμια και ηταν να παω σημερα αλα του ετυχε κατι και θα ειναι εκτοσ. Ο μικροσ εχει τρελαθη και δεν κρατιετε. σασ παρακαλο αν μποροιτε βαλτε καμια φωτο να δει ο μικροσ. Θα μιλησο με τον γιωργο τη παρασκευη και βλεποντασ και κανοντασ.σασ ευχαριστο και παλη για τιν ανταποκρισησασ.
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Επειδη φετος δεν μου εχει καμια γενα και εχο ταξη στο 9χρονο ανηψακι μου ενα καναρινακη μικρο για να το εχει μαζι του ολη μερα τορα το καλοκαιρη και να το ηρεμιση ετσι οστε να το εχει στο χερακι του, αν εχει καποιος καναρινακια μικρα που σαλιαριζουν ακομα και θελει να το ΧΑΡΙΣΗ στον Αντρικο θα το δοση μεγαλη χαρα. επιχηρισα να του δοσο ενα μεγαλο αλα φοβατε και το πουλακι αλα και ο Αντρικος πιο πολη. Θελει να μιλαη[ετσι μου λεει] για αρσενικο ενοη που σαλιαριζη. ΑΝ ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΔΕΝ ΤΗ ΒΓΑΖΗΣ ΚΑΘΑΡΗ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ

ΦΙΛΙΚΑ ΔΑΝΗΣ
Μπορει ενα 9 χρονο παιδακι να εκπαιδευσει ενα καναρινι; Και αμα λες οτι φοβαται το "μεγαλο" γιατι να μην φοβαται το μικρο;
Ευχομαι να βγω υπερβολικη σε αυτα που λεω και οτι θα ειναι καλα το πουλακι.
 
Αν το έχει μεράκι το πιτσιρίκι θα μπορεί Βικτόρια, η Άντα που μεγάλωνε μωρά παπαγάλους είχε ξεκινήσει και ημέρεψε σε αυτήν την ηλικία τα πρώτα της καναρίνια.. Μετά ήταν να μη πάρει φόρα.. :D
 
Back
Top