Γενικά Η Belle (budgie) και τα αυγά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Όπως ανέφερα σε άλλο μήνυμα, Belle, υποφώσκει κάποια αυγά. Δεν ξέρω πόσα αυγά έχει. Είναι πάντα μέσα στη φωλιά όταν κοιτάζω στο κλουβί. Ωστόσο, πιστεύω ότι θα είναι επιτυχής με την εκκόλαψη τους.

Είναι γαλάζιο χρώμα. Το mate είναι ο Αριστοτέλης. Έχει ένα πράσινο Budgie. Βλέπω τον επισκέπτονται Belle στην φωλιά. Ο τροφοδοτεί το εσωτερικό ενώ είναι η φωλιά. Επίσης, θα καθίσει μαζί της μέσα στη φωλιά. Πιστεύω ότι έχει την αγαπημένη του γυναίκα. Ωστόσο, τον ενδιαφέρει σε μερικά άλλα κορίτσια.

Αναμένω από τα αυγά προς εκκόλαψη σε λίγο περισσότερο από 2 εβδομάδες.
 
Ήμουν σε θέση να εξετάσουμε στο εσωτερικό της φωλιά απόψε. Επί του παρόντος, Belle έχει 2 αυγά. Ίσως θα θέσει μερικά ακόμη. Θα δούμε και πάλι στο τέλος του Σαββατοκύριακου.
 
μακαρι να εισαι τυχερος αυτη τη φορα! Και να ανεβασεις αργοτερα φωτο απο τα μικρα!
 
Η Belle είναι πολύ επιμελής με τα αυγά. Είναι σπάνια αφήνει την επόμενη. Ο Αριστοτέλης, θα επισκεφθεί για τις ζωοτροφές και την. Εγώ βλέπω έξω από την φωλιά για λίγα λεπτά το βράδυ. Ωστόσο, είναι μόνο για λίγα λεπτά.
 
Χθες το απόγευμα, είχα την ευκαιρία να κοιτάξουμε στο εσωτερικό του φωλιά Belle ενώ ήταν μακριά. I μετρουμένων 4 αυγά.
 
Ήμουν ευτυχής να ανακαλύψει ότι ένα από τα αυγά με τη φωλιά των Belle έχει εκκολαφθεί. Το μωρό είναι περίπου 1 ημέρα. Δείτε πώς πλήρως την καλλιέργεια; Η Belle έχει κάνει καλή δουλειά από τη διατροφή του.
Υπάρχουν 5 περισσότερα αυγά.
 

Συνημμένα

  • IMG_1684_2_2.webp
    IMG_1684_2_2.webp
    19,4 KB · Προβολές: 115
Mπράβο Jamieo, συγχαρητήρια! Με καλό να βγουν και τα υπόλοιπα πουλάκια! Να σου ζήσουν & να τα χαίρεσαι όλα!
 
Ευχαριστώ όλους. Θα δώσω να Belle επίσης τις ευχές σας! :D
 
ααα... Και αν γεννιθηκε χθες... Εχει την ιδια ηλικια με το 4ο κοκατιλακι που εχουν τα δικα μου! 😛θα κανουν μαζι γεννεθλια😛
 
Έλεγξα τη φωλιά χθες το απόγευμα. Η Belle μωρό έχει μόνο 1 αυτή τη στιγμή. Ελπίζω να δούμε ένα άλλο αυγό μπουκαπορτών σήμερα.
 
Εξακολουθεί να υπάρχει μόνο 1 μωρό στην φωλιά. Ίσως σήμερα, ένα άλλο θα εκκολαφθούν.
 
Υπάρχουν 2 μωρά στην φωλιά. Το παλαιότερο μωρό έχει αυξηθεί πολύ. Το δεύτερο μωρό είναι περίπου 24 ώρες παλιά!
 
Back
Top