Γενικά Η Belle (budgie) και τα αυγά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα προσπαθήσω για μία φωτογραφία αύριο. Ήθελα να λάβει φωτογραφία σήμερα, ωστόσο, μου κάμερα μπαταρία δεν χρεώνονται :D
 
Προσπάθησα να κοιτάξουμε στο εσωτερικό του φωλιά, σήμερα το πρωί. Ωστόσο, ο Μπελ δεν θα προχωρήσουμε. Είναι πολύ αφιερωμένη μητέρα. Αυτή με κοίταξε σαν να πει:

"Γιατί να διαταραχθεί μας;"...

Γι 'αυτό κλείνει τη φωλιά.
 
Σήμερα το πρωί ήταν η σίτιση Budgies. Θα μπορούσα να ακούσω τα μωρά τσιτσίρισμα μέσα στη φωλιά. Νομίζω ότι ήταν η μητέρα τους λένε ότι ήρθε η ώρα για να φάει το πρωινό τους. Θα προσπαθήσω να λάβω κάποιες νέες φωτογραφίες αυτό το Σαββατοκύριακο.
 
Τώρα υπάρχουν τρεις μωρά. Σήμερα είχα την ευκαιρία να μετρήσει ένα τρίτο μωρό. Πρέπει να έχει εκκολαφθεί χθες το βράδυ ή σήμερα το πρωί.
 
Συγχαρητηρια Jamie!:D Περιμενουμε να δουμε τα μωρα οταν σε αφησει η μητερα τους!:D
 
Περιμενουμε το σαβββατοκυριακο με χαρα και πιο πολυ την ωρα του οικογενειακου πρωινου 😉:)😛
 
Ευχαριστώ όλους. Σήμερα το πρωί άκουσα το τραγούδι για τα μωρά τους το πρωινό. Μέχρι τη στιγμή έχω μου κάμερα να καταγράφει τον ήχο, το άλλο Budgies είχε αρχίσει τσιτσίρισμα. Επομένως, ήταν πάρα πολύ θόρυβο.
 
Καλησπερα και μπραβο για τα μικρουλια σου! Μου επιτρεπεις μια συμβουλη; Μην τα κοιτας συνεχεια γιατι τρομαζουν! Στο λεω γιατι ετσι εχασα μια γεννα με 3 μωρα! Τα παρακολουθουσα στενα και τα εβγαζα και φωτογραφιες και το αποτελεσμα ηταν δυστυχως το μοιραιο ☹
Ελπιζω να μη σε τρομαξα, για καλο στο ειπα 😉
Καλη επιτυχια
 
Καλησπερα και μπραβο για τα μικρουλια σου! Μου επιτρεπεις μια συμβουλη; Μην τα κοιτας συνεχεια γιατι τρομαζουν! Στο λεω γιατι ετσι εχασα μια γεννα με 3 μωρα! Τα παρακολουθουσα στενα και τα εβγαζα και φωτογραφιες και το αποτελεσμα ηταν δυστυχως το μοιραιο ☹
Ελπιζω να μη σε τρομαξα, για καλο στο ειπα 😉
Καλη επιτυχια

Ευχαριστώ! Είμαι προσπαθούν να διαταράξουν την όσο το δυνατόν λιγότερο.
 
Η Belle και την μωρά φαίνεται να κύλησαν με τις δύο υπόλοιπες αυγά στην άκρη του κουτιού. Λοιπόν, εγώ δεν περιμένω από αυτά τα αυγά προς εκκόλαψη.

Χθες το απόγευμα, είχα την ευκαιρία να δουν τα μωρά. Είναι αυξάνεται.

Το Αριστοτέλειο θα είναι μέσα στη φωλιά. Επίσης, ήταν η φωλιά με τα μωρά, ενώ η Belle ήταν έξω. Ήρθε από τη φωλιά για λίγα λεπτά.
 
Η Belle και την μωρά φαίνεται να κύλησαν με τις δύο υπόλοιπες αυγά στην άκρη του κουτιού. Λοιπόν, εγώ δεν περιμένω από αυτά τα αυγά προς εκκόλαψη.

Χθες το απόγευμα, είχα την ευκαιρία να δουν τα μωρά. Είναι αυξάνεται.

Το Αριστοτέλειο θα είναι μέσα στη φωλιά. Επίσης, ήταν η φωλιά με τα μωρά, ενώ η Belle ήταν έξω. Ήρθε από τη φωλιά για λίγα λεπτά.
 
Τα μωρά γίνονται ισχυρότερες. Είμαι ενθουσιασμένος για να τις δείτε σύντομα. Εύχομαι ότι η Belle θα αφήσει την φωλιά για μόλις 1 λεπτό
 
Υπάρχει μια μικρή δυσάρεστη είδηση. Έχω ανακαλύψει ότι ο νεότερος μωρό πέθανε. Αυτό συμβαίνει περιστασιακά. Μερικές φορές πεθαίνουν από το φυσικό πρόβλημα. Άλλες φορές η μητέρα σκέφτεται κάτι που είναι λάθος σταματά να τροφοδοτεί τόσο το μωρό. Αυτό είναι ιδιαίτερα πρόβλημα όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά στις ηλικίες των βρεφών.

Οι άλλες δύο μωρά είναι ισχυρή και αυξανόμενη. Το παλαιότερο μωρό αρχίζει να pin feathers.
 
Back
Top