Γενικά Η Mitzi (budgie) και τα αυγά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Ένα από Budgies μου έχει τουλάχιστον 3 αυγά. Η τελευταία φορά που είχα την ευκαιρία να κοιτάξουμε στο εσωτερικό του nestbox, που ήταν ο αριθμός των αυγών που θα μετρηθούν. Έχει συνδεθεί με το Αριστοτέλειο. Αυτή είναι η πρώτη φορά για Mitzi να έχουν τα αυγά. Έχει επώαση των αυγών από Δευτέρα οπότε είναι νωρίς. Αν όλα πάνε καλά τα αβγά εκκολάπτονται σε περίπου 18 ημέρες.

1. Oswald (μπλε, γκρι και μαύρο)
2. Mitzi
3. Aristotle (πράσινο)
 

Συνημμένα

  • user2198_pic2999_1218077853.webp
    user2198_pic2999_1218077853.webp
    27,8 KB · Προβολές: 101
Με το καλο να σκασουν τα αυγα και να βγουν ολα τα μικρα υγειη.
 
:)Πολυ ευχαριστα νεα Jamie! :DΗ Mitzi και ο Aristotle ειναι ενα ταιριαστο (απο χρωματα) ζευγαρι. Ευχομαι ολα να πανε καλα και να καμαρωσεις υγιη και ομορφα μωρα!
 
ευχαριστώ!
Η Mitzi είναι "spangle". Παρατηρήστε τον τρόπο με τον τρόπο διεξαγωγής των χρωμάτων για την φτερά είναι η αντιστροφή του τρόπου διεξαγωγής των χρωμάτων για τα φτερά του Oswald και του Αριστοτέλη. Ένας φίλος της μητέρας μου που μου έδωσε Mitzi περίπου 1 χρόνο πριν (συμπεριλαμβανομένου του Oswald και Τίνα).
 
Καλη επιτυχια Jamie! Ευχομαι να δεις μωρακια! 🙂
 
Ήμουν σε θέση να εξετάσουμε στο εσωτερικό της φωλιά απόψε. Η Mitzi έχει 5 αυγά.
 
Μπραβο στο ζευγαρι! Ευχομαι ολα να πανε καλα και σε λιγες μερες να εχεις πεντε καινουρια πανεμορφα πουλακια!
 
Μπράβο σας! Με το καλό τα μωράκια και όλα να πάνε καλά!
 
Ναι, θα στείλει φωτογραφίες, όταν τα αυγά εκκολάπτονται. Αν δεν είναι μέσα στη φωλιά όταν φτάνουν στο σπίτι απόψε, θα στείλουν φωτογραφίες των αυγών.
 
Εδώ είναι μια φωτογραφία των αυγών. Έχει μασηθεί για την πέρκα. :D
 

Συνημμένα

  • IMG_1441_2.webp
    IMG_1441_2.webp
    10,3 KB · Προβολές: 64
  • IMG_1441.webp
    IMG_1441.webp
    5,3 KB · Προβολές: 67
μηπως θα ηταν καλυτερα μια οριζοντια φωλια;

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτησή σας... Θα μπορούσατε να αναδιατυπώσει αυτό για μένα; Ή θα μπορούσε να σας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες;
 
Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτησή σας... Θα μπορούσατε να αναδιατυπώσει αυτό για μένα; Ή θα μπορούσε να σας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες;

He said ''they would be better a horizontal nest?''

Jamie Καλη επιτυχια να χεις με τα αυγα! Εχεις κανει ωοσκοπηση;(candle egg)
 
He said ''they would be better a horizontal nest?''

Jamie Καλη επιτυχια να χεις με τα αυγα! Εχεις κανει ωοσκοπηση;(candle egg)

Ευχαριστώ!

Οχι, δεν έχω ωοσκόπηση αυγών. Θα παραμείνει η κατάσταση μόνο σε τύχη. Έχω παρατηρείται συχνά μου Budgies ζευγάρωμα. Έτσι, υποψιάζομαι ότι τα αυγά είναι γόνιμο.
 
μηπως θα ηταν καλυτερα μια οριζοντια φωλια;

Η φωτογραφία λήφθηκε κοιτάζει από ψηλά. Έχω ένα τυπικό nestbox από ξύλο. Η φωλιά είναι παρόμοια αυτή τη φωτογραφία:
 

Συνημμένα

  • Sm.webp
    Sm.webp
    1,6 KB · Προβολές: 0
Back
Top