Αναπαραγωγή Θάνατος νεοσσών 2 ημερών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Liakos18
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Liakos18

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2020
Μηνύματα
667
Πόλη
Ηλεία
Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι επιγόνους βοήθεια!
Σήμερα κάνοντας έναν έλεγχο στην φωλιά του ενός ζευγαριού μου, παρατήρησα πως 3 εκ των 6 συκωνονται για να ταϊστουν και παρατήρησα πως τα άλλα ήταν κάπως λευκά... Πήρα το ρίσκο λοιπόν, και έβγαλα έναν-έναν τους νεοσσούς να δω τι συμβαίνει. Πράγματι, τα τρία ήταν νεκρά, ενώ τα άλλα 3 ζούσαν. ☹
20200422_172009__1587565364_62621.jpg
Τα βρήκα πατημένα, και μάλλον παρατήρησα πως τα άλλα τρία που ζούσαν είχαν μαύρη τελεία... Τι κάνω τώρα;
Επίσης να αναφέρω πως η καναρα έκανε 5 αυγά. Επειδή την ίδια μέρα γέννησε και η δεύτερή μου θηλυκά την οποία την ειχα αφήσει να κανει τα αυγά και μετά να τα πετάξω σταματώντας έτσι την δεύτερη γέννα, της έβαλα και ένα αυγό από αυτήν την καναρα και έτσι έχουμε σύνολο 5+1=6 αυγά. Λέτε να φταίει και αυτό?😟
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν είναι αυτό που λέμε "μαύρη τελεία".
Την φραγή χοληδόχου κύστης,την οποία βλέπουμε και αποκαλούμε black spot,την εντοπίζουμε ψηλά και δεξιά της κοιλιακής χώρας.
Θα πρέπει να αναφέρεις κάτι σχετικά πρόσφατο με την διατροφή.
Τρεις νεοσσοί ταυτόχρονα συγκροτούν ένα μοτίβο που δείχνει να μην είναι έργο της τύχης.
 
Θα πρέπει να αναφέρεις κάτι σχετικά πρόσφατο με την διατροφή.
Τροφή της Manitoba T3 platino, και βραστο αυγό, και αυγοτροφή με ενάμισι αυγό, 3 φρυγανιές, μέλι και λίγη ρίγανη και αποξηραμένο δυόσμο.
20200422_203934__1587577268_58415.webp
 
Αν κράτησες τα σώματα μπορείς να τα στείλεις αύριο στην Κομοτηνή. Μέχρι τότε στο ψυγείο.
 
είχες κάνει αντικατάσταση των πρώτων αυγών με ψεύτικα;
Οι πρώτοι νεοσσοί με τους τελευταίους πόσες ημέρες είχαν διαφορά;
Ναι έχω κάνει... Όλοι οι νεοσσοί βγήκαν μαζί χθες...
Αν κράτησες τα σώματα μπορείς να τα στείλεις αύριο στην Κομοτηνή. Μέχρι
Δυστυχώς δεν τα κράτησα. Έτσι κι αλλιώς μου φαίνετε και λίγο δύσκολο, να στείλω νεοσσούς στην Κομοτηνή, με όλα αυτά που γίνονται με τον κοροναϊό...
Θα δω πως θα πάνε και τα 3 που απέμειναν και βλέπουμε...
 
Θα δω πως θα πάνε και τα 3 που απέμειναν και βλέπουμε...
Θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με τους σπόρους και το βραστό αυγό (χωρίς το τσόφλι) και την σπιτική αυγοτροφή να την σταματήσεις για ''τον φόβο των Ιουδαίων''.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για τα υπόλοιπα!
 
Θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με τους σπόρους και το βραστό αυγό (χωρίς το τσόφλι) και την σπιτική αυγοτροφή να την σταματήσεις για ''τον φόβο των Ιουδαίων
Ναι και εγώ ακριβώς αυτό σκεφτόμουν!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για τα υπόλοιπα!
Να'σαι καλά... Θα σας ενημερώσω πάλι.
 
Όχι.. Μόνο τα προαναφερθέντα
Τροφή της Manitoba T3 platino, και βραστο αυγό, και αυγοτροφή με ενάμισι αυγό, 3 φρυγανιές, μέλι και λίγη ρίγανη και αποξηραμένο δυόσμο.
Αα και σαν "υπόστρωμα", εφημερίδα
[automerge]1587579908[/automerge]
α, και σουποιοκοκαλο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το σουπιοκοκκαλο καλως υπαρχει, την εφημεριδα φρόντισε να μην την μασουλανε οι γονεις.
Οχι δεν την μασουλάνε. Για την ακρίβεια φιλάδια απο σουπερμάρκετ βάζω, αλλά θα το αλλάξω με κάποιο υπόστρωμα.
 
Back
Top