Αγορά Θέλω δυο καναρίνια από εκτροφέα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης descrok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

descrok

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
μειπος θα υπηρχε καποιος που να που να μου δοσει καναρινια όχι πολύ μεγαλα 2 ένα αρσενικο και ένα θυλικο γιατι από πετ σοπ μου βγενουν τα εξοδα 60ευρο
 
Τελικα εχεις καναρινια; δεν εχεις; θελεις νεοσσους; δεν θελεις;(εκτροφεα δεν ξερω, σορρυ για το off αλλα μας εχεις μπερδεψει...)
 
ειχα βαλη ένα πετ σοπ στο ματι αλλα στο τελος εκανε την τιμη του καναρινου 30 το εν από 5 οποτε δε τα αγορασα

ΕΚΤΡΟΦΕΕΣ ΘΕΛΩ ΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙ;
 
Θα πρέπει να γνωρίζεις πως ο εκτροφέας δεν είναι και απαραίτητα έμπορος...
Πως ακόμη και ο εκτροφέας... μπορεί να μην έχει διαθέσιμα πουλιά την ώρα που εσύ τα χρειάζεσαι (είναι και το πιο πιθανό).
Και κυρίως είναι εξίσου πιθανόν να σου κοστίσουν περισσότερο. Γιατί δεν είναι θέμα εκτροφέα, αλλά ποιότητας της εκτροφής και των πτηνών.
Καλύτερα να προσδιορίζεις στη αγγελία σου πως ζητάς φτηνά καναρίνια... και να περιμένεις.
Αυτός που έχει διαθέσιμα και στις "προδιαγραφές" σου, θα απαντήσει.
 
Συνηθως η τακτικη ειναι να παιρνουμε μετα την πτερορροια να εχουν φανει καθαρα τα φυλα των πουλιων, να εχει αλλαχθει το φτερωμα και να εχουμε μια γενικη εικονα τους η οποια θα μας δειχνει ξεκαθαρα την κατασταση της υγειας τους. Εμενα πχ τα μικρα ειναι τσουρομαδημενα τωρα, δεν τα λες και ελκυστικα.
 
Φίλε Γιάννη, μην ανοίγεις διαφορετικά νήματα για το ίδιο θέμα. Στην ουσία ζητάς να σου χαρίσουν κι όχι ν'αγοράσεις, δεν υπάρχει καναρίνι -ούτε κοινό- με 5 ευρώ.. Και σου απάντησαν ήδη ότι τώρα δεν είναι η κατάλληλη εποχή για ανεύρεση πουλιών. Υπάρχει κάτι που χρήζει διευκρίνησης;
 
αν καποιος εχει καναρινια ηλικιας ενός χρονων μπορει να εχει διαθεσημο και το άλλο θεμα είναι πιο λεπτομερες

Φίλε Γιάννη, μην ανοίγεις διαφορετικά νήματα για το ίδιο θέμα. Στην ουσία ζητάς να σου χαρίσουν κι όχι ν'αγοράσεις, δεν υπάρχει καναρίνι -ούτε κοινό- με 5 ευρώ.. Και σου απάντησαν ήδη ότι τώρα δεν είναι η κατάλληλη εποχή για ανεύρεση πουλιών. Υπάρχει κάτι που χρήζει διευκρίνησης;
να ανταλαξω για 2 μπαντζι
 
αν καποιος εχει καναρινια ηλικιας ενός χρονων μπορει να εχει διαθεσημο και το άλλο θεμα είναι πιο λεπτομερες
5 ευρώ δεν πουλιέται καναρίνι.. Μόνο χαρίζεται! Επαναλαμβάνω δεν θέλεις να αγοράσεις. Να σου χαρίσουν ψάχνεις..
 
Γιαννη σε παρακαλω επειδη το αλλο θεμα εκλεισε (επειδη ανοιξες δυο) να γραψεις εδω ξανα και με σαφηνεια τις εναλλακτικες και το τι ψαχνεις. Δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να διαβασει ολοκληρο το θεμα σου για να ψυχανεμιστει τι ακριβως θελεις. Αν σε 2 μηνες καποιος το δει και θελει να σου δωσει αυτο που ψαχνεις, πρεπει να εισαι ξεκαθαρος.

Κανε ενα κοπο σε παρακαλω να γραψεις τι ζητας, ποσο, ηλικια, με τι το ανταλλασεις κτλ. Ευχαριστω.
 
Κι αν θέλεις τη γνώμη μου γράψε ζητώ να μου χαρίσουν ή να ανταλλάξω...
Διαφορετικά με τα πέντε ευρώ που διαθέτεις, κινδυνεύεις να "παρεξηγηθείς" με τους ανθρώπους που "γονατίζουν" για να μεγαλώσουν ένα πουλάκι...
 
λιπον βρηκα εκτροφεα το θεμα ελειξε αλλα αν γεινει κατι και καπιος μου χαρισει θελω εα θυλικο 5-6 μηνων ρατσα ότι νανε(όχι αρσενικο γιατι μου δεινει ο άλλος εκτροφεας)και την ανοιξη

ενταξει 5 ευρο τορ λιγα είναι κατι περισσοτερο ισος 15 το ζευγαρι αλλα το θεμα κανονιστηκε εκτος αν
λιπον βρηκα εκτροφεα το θεμα ελειξε αλλα αν γεινει κατι και καπιος μου χαρισει θελω εα θυλικο 5-6 μηνων ρατσα ότι νανε(όχι αρσενικο γιατι μου δεινει ο άλλος εκτροφεας)και την ανοιξη
 
Εχω ν δω καναρινι 5 ευρω απο ενα πανυγιρι το καναρινι ειχε δωρο πατεριτσες και ανπηρικο καροτσακι με την πρωτη νυχτα τυχερος ν εισαι κ ν βρεις απλα εδω ειναι ενας χωρος που αγαπαμε αυτο που κανουμε δενομαστε με το χομπυ μας δεν πουλαμε και αν πουλαμε η χαριζουμε παντα εγω πρωσοπικα κραταω επαφη με πουλακια μου δεν θ δωσω ποτε πουλακινσε ατομο που δεν ξερεις να αλαζει ουτε το νερο! Ετσι ειμαι τα πουλακια μου ειναι αξια και θ πηγαινουν σε αξιους ανθρωπους! Ελπιζω ν μην επεσες θυμα κομπογιανητιδων
 
Back
Top