Φροντίδα Θέλω να αγοράσω ένα παπαγαλάκι Ροζέλα και θα ήθελα τη βοήθεια σας

George17m

PB New Member
Εγγραφή
2 Οκτ 2018
Μηνύματα
14
Πόλη
Λιβαδειά
Γεια σας θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για την σωστή διατροφή και γενικά για τον σωστό τρόπο διατηρήσεις ενός παπαγαλου.. Θέλω να αγοράσω ένα παπαγαλάκι ροζελα και θα ήθελα την βοήθεια σας... Τι διαστάσεις κλουβιού μου προτείνετε να παρω; κάθε Πότε πρέπει να του αλλάζω την τροφή και το νερό του; κάθε πόσες μέρες χρειάζονται καθαριότητα; Τι τροφές και λαχανικά μου προτείνετε να του δίνω; και για να προλάβω την ερώτηση σας έχω χρόνο να διαθέσω στο πουλάκι. Γενικά θέλω μια σωστή καθοδηγήσει για το συγκεκριμένο είδος παπαγαλου... Σας ευχαριστώ...
 
Φίλε μου έχεις καμία ιδέα για το κελάηδισμα τους... Διαφέρει το αρσενικό από το θηλυκό;
Μμμμ δυστυχώς, δεν γνωρίζω με σιγουριά. Έχω την εντύπωση πως είναι ακριβώς το ίδιο. Παρόλα αυτά περίμενε να σου απαντήσουν με βεβαιότητα τα μέλη που είναι γνώστες του είδους!
 
Γιώργο @George17m οι περισσότερες ερωτήσεις που θέλεις να κάνεις βρίσκουν απαντήσεις εδώ.

https://community.petbirds.gr/threads/Κόκκινη-Ροζέλα-crimson-rosella-platycercus-elegans.1380/

Διάβασε αυτά τα άρθρα με ΠΡΟΣΟΧΗ και σημείωσε τις ερωτήσεις που σου έχουν μείνει αναπάντητες. Στη συνέχεια, γράψ' τες σε αυτό το θέμα για να σε βοηθήσουμε.
 
Φίλε μου το διάβασα και έχω μόνο μια ερώτηση διαφέρει το κελάηδισμα του αρσενικού από το θηλυκό;
Αν και είχα μόνο θηλυκό νομίζω πως δεν έχουν διαφορές στη φωνή. Δεν κράζουν αλλά δεν τις λες και αηδόνια. :)
 
Back
Top