Γενικά Θέλω πληροφορίες για αναπαραγωγή κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Titika
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Anesti, an mporeis dose kanena link...gia anaparagogi ki emena me endiaferei... (den kano anaparagogi cockatiel tora, alla kapoia stigmi tha xreasto... 😉
 
αγγλικά ξέρω όποτε ότι έχεις θα μου είναι χρήσιμο. Επίσης να ρωτήσω είδα χτες τα cockatiel μου ότι ζευγάρωσαν ξέρεις να μου πεις αν πρόκειται να κάνουν αυγά μετά από πόσες μέρες συνήθως;
 
αγγλικά ξέρω όποτε ότι έχεις θα μου είναι χρήσιμο. Επίσης να ρωτήσω είδα χτες τα cockatiel μου ότι ζευγάρωσαν ξέρεις να μου πεις αν πρόκειται να κάνουν αυγά μετά από πόσες μέρες συνήθως;

το οτι ζευγαρωνουν ειναι καλο σημαδι οτι ειναι ετοιμα για αναπαραγωγη. Φωλια τους εχεις βαλει; Αν οχι πρεπει να τους βαλεις. Στα λινκ που θα σου δωσω λεει μεσα τις καταλληλες διαστασεις αλλα σε ιντσες. (νομιζω 1 ιντσα= 2,54 εκ. αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος παντως καπου τοσο ειναι:D).

Cockatiel breeding

Cockatiels, Advice From A Breeder

Breeding Cockatiels, candled eggs, assisted hatches, how to make a brooder, how to handfeed baby cockatiels, baby cockatiel feeding schedule, baby cockatiel weight gain chart, weaning baby cockatiels, how to wean baby cockatiels, how to take care of (στο τελος της σελιδας εχει παραπομπες για αλλες πληροφοριες και θεματα που μπορει να προκυψουν)
 
χτες πήγα από το πετ σοπ για ροζέλλα κ εκεί είχε έναν πολύ όμορφο κοκατιλο!άσπρος με κίτρινη ουρά, φτερά κ τσουλουφάκι καθότανε ήρεμα κ ωραία, πάω κοντά του κ με το που απλώνω το χέρι ετοιμάζεται να με δαγκώσει,(όπα λέω τσαμπουκάς είναι) του ρίχνω όμως ένα σφύριγμα κ κατευθείαν κατέβασε το τσουλουφάκι του κ με κοιτούσε στα μάτια τόσο ήρεμα! Την τρίτη θα πάω να τον ξανά δω κ μάλλον θα τον πάρω!
κατά τα άλλα μια χαρά φαινότανε,ράμφος, πόδια καθαρά, το φτέρωμα του πολύ όμορφο!
 
Οτι πουλάκι και να αποφάσισεις να πάρεις, να το κρατήσεις ενα εύλογο χρονικό διάστημα σε καραντίνα προκειμένου να προφυλάξεις τα υπόλοιπα πουλιά σου από πιθανές ασθένειες που μπορεί να μεταφέρει... και μετά να το μεταφέρεις μαζί με τα άλλα!

Εύχομαι να μην σε παρασυρει ο ενθουσιασμός... Διαβασε πρώτα για το ειδος που σε ενδιαφέρει και μετα, αποφασίζεις!
 
την ροζέλλα θα την πάρω για να την κάνω ζευγαράκι με τον βίκτωρα!
θα την κρατήσω καμιά 10αρια μέρες σε άλλο κλουβάκι πριν την βάλω μαζί με τον βίκτωρα!
κ το κοκατίλ θα το έχω σε άλλο κλουβάκι μόνο του!
την ροζέλλα θα την πάρω σίγουρα μου είπε ότι θα μου την φέρει μετά τις γιορτές!
το κοκατίλ θα το ξαναδώ κ κατά 80% θα το πάρω κ αυτό!
 
μποριτε παρακαλω να μου πιτε ποσος καιροσ χριαζετε γ να εκολαφθουν τα αυγα ενοσ κοκατιλ?
 
  • Like
Αντιδράσεις: rampui
Back
Top