Φροντίδα Θα ήθελα βοήθεια στο σχεδιασμό μιας κλούβας για καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πηρα τηλεφωνο στο καταστημα και ειπα τις διαστασεις που ηθελα.. Αλλα θα σας δειξω μια παρομοια ή μαλλον αυτη που θα παρω αλλα λιγο μεγαλυτερη στις διαστασεις.. Αυτη ειναι 70,50χ27χ34 και η τιμη της 33 ευρω
Τι λετε;

rsz_1932594_458514440945303_1432424982_o-001.webp
 
Έγω έχω πάρει αυτήν petsupermarket.gr/7162/προϊόντα/κλουβί-πουλιού-76x46x455-cm.html και έχω μέσα 10 πουλάκια. Στα συν της έχει και μια μεγάλη πόρτα να βάζω το τηλέφωνο του ντουζ και να την πλένω στην ντουζιέρα (ευτυχώς η ντουζιέρα είναι 1,20).

Επίσης έχει και το petsupermarket.gr/7634/προϊόντα/βάση-για-3-κλουβια-d610c-82χ465χ143cm.html για να βάλω και άλλες κλούβες παρόμοιες. Που λίαν συντόμως θα το πάρω. Και με 28,40 η βάση κα 23,60 η κάθε κλούβα βγαίνει καλή τιμή για έμενα.

28,40 + 3x23,60= 99,2 ευρώ με τρεις κλούβες. Γιατί θέλω να τα έχω ξεχωριστά. Αφού θέλω να πάρω τα γκλοστεράκια κάποια στιγμή.🙄

(ελπίζω να μην υπάρχει θέμα που έβαλα τα συγκεκριμένα προϊόντα)
 
Καλή είναι, την έχω περίπου 2 χρόνια. Αλλά αν θες την έχει να την δεις και από κοντά να την δεις.
 
Καλή είναι, την έχω περίπου 2 χρόνια. Αλλά αν θες την έχει να την δεις και από κοντά να την δεις.
θα σου ητανε ευκολο να ανεβασεις μια φωτογρφια με αυτην την κλουβα;
γιατι απο μια φωτογραφια του πετ σοπ δεν καταλαβαινεις και πολλα.
 
Αυτή petsupermarket.gr/7162/προϊόντα/κλουβί-πουλιού-76x46x455-cm.html έχει πλαϊνές πόρτες;
Πόσες ταΐστρες παίρνει μπροστά; 2;
 
Ναι αυτην λεω
αν μπορεις να ανεβασεις την δικη σου εννοω για να δω περιπου πως ειναι
Εγώ δεν έχω την συγκεκριμένη αλλά αυτή στις ίδιες διαστάσεις (πρέπει να είναι της ίδιας εταιρίας): http://www.birdmarket.gr/kloubia-pouliwn/zeugarwstres/Κλουβα- Με- Χωρισμα -Και- Ζευγαρωστρα -Πτηνων η οποία έχει 2 μεγάλες πόρτες μπροστά, 2 κανονικές χαμηλά στο πλάι, 4 υποδοχές για συρταρωτές ταΐστρες παπαγάλων, χώρισμα, πατήθρες μόνο για χρήση με το χώρισμα.[/SIZE
 
Αα.. Επειδη στην αρχη μου ειπες οτι πηρες τηλ αλλη για'υτο σου ειπα αν μπορεις να μου την δειξεις για να την δω καλυτερα!
 
Αα.. Επειδη στην αρχη μου ειπες οτι πηρες τηλ αλλη για'υτο σου ειπα αν μπορεις να μου την δειξεις για να την δω καλυτερα!

Βασίλη έχεις μπερδέψει τα ποστ + δεν έχουμε μιλήσει στο τηλέφωνο μαζί :)
 
Εμένα μου άρεσε πολύ η ιδέα της Μαρίας! Μη σου πω θα την κάνω και εγώ! 😛 Και πολύ οικονομική!

Φαίνεται καλή κατασκευή, με πολλές ταίστρες, από κάτω συρτάρι που διευκολύνει πολύ στο καθάρισμα και πάρα πολύ καλή τίμη!
 
Εμένα μου άρεσε πολύ η ιδέα της Μαρίας! Μη σου πω θα την κάνω και εγώ! 😛 Και πολύ οικονομική!


Φαίνεται καλή κατασκευή, με πολλές ταίστρες, από κάτω συρτάρι που διευκολύνει πολύ στο καθάρισμα και πάρα πολύ καλή τίμη!
Νομίζω πως για την τιμή θα πρέπει να ψάξει περισσότερο.
 
Νομίζω πως για την τιμή θα πρέπει να ψάξει περισσότερο.

Κοιτα.. Πιο πολυ αυτο βλεπω γιατι ειτε την φτιαξω εγω ειτε την παρω ετοιμη τα ιδια λεφτα θα πανε. Γιατι μονο 20 ευρω θα πανε τα 4 μετρα συρμα για να το βαλω οριζοντια, συν που θελω 8 μετρα περιπου στρατζαριστο σιδερο για την βαση που θα εχει σιγουρα 20 ευρω και μπορει και παραπανω.. Και μετα αυτοματες ταιστρες και τα σχετικα θα ξεφυγουμε πολυ απο την τιμη
για'υτο σκεφτηκα να παρω την ετοιμη με 33 ευρω συν 15 την βαση και να μην εχω και τρεχαματα
 
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
Απλα θα ηθελα μια σταθερη κλουβιτσα οχι πως εχει κατι αυτη αλλα δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες με αυτα 😛
Και μου αρεσε πολυ η κατασκευη της κλουβας που εδειξα πιο πανω.. Και θα ειναι οσο την θελω!
Και στην χειρωτερη περιπτωση ειναι να παρω 2 60αρες η μια πανω στην αλλη
 
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
Απλα θα ηθελα μια σταθερη κλουβιτσα οχι πως εχει κατι αυτη αλλα δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες με αυτα 😛
Και μου αρεσε πολυ η κατασκευη της κλουβας που εδειξα πιο πανω.. Και θα ειναι οσο την θελω!
Και στην χειρωτερη περιπτωση ειναι να παρω 2 60αρες η μια πανω στην αλλη
Κάποιος να σε βοηθήσει να φτιάξεις μια... άσχετα αν θα κοστίσει λίγο περισσότερο θα είναι όμως στα μέτρα σου.
 
Κάποιος να σε βοηθήσει να φτιάξεις μια... άσχετα αν θα κοστίσει λίγο περισσότερο θα είναι όμως στα μέτρα σου.

Σιγουρα αν την κανω μονος θα ειναι οπως την θελω.
Δεν εχω καταληξει ακομα καπου ομως..
 
Σιγουρα αν την κανω μονος θα ειναι οπως την θελω.
Δεν εχω καταληξει ακομα καπου ομως..
Βρίσκεσαι στο σωστό δρόμο... Οι διαφορετικές σκέψεις που κάνεις θα σε οδηγήσουν και στην ποιο καλή - σωστή απόφαση. Σκέψη και όχι βιασύνη χρειάζεται, ώστε να γίνουν οι σωστές επιλογές και να μη ξοδεύονται άσκοπα χρήματα.
 
Βρίσκεσαι στο σωστό δρόμο... Οι διαφορετικές σκέψεις που κάνεις θα σε οδηγήσουν και στην ποιο καλή - σωστή απόφαση. Σκέψη και όχι βιασύνη χρειάζεται, ώστε να γίνουν οι σωστές επιλογές και να μη ξοδεύονται άσκοπα χρήματα.

Αυτο σκεφτομαι γιατι δεν θελω να δωσω αρκετα χρηματα για'υτο κολλαω στην χειριποιητη που θα φτιαξω εγω γιατι απο την μια θα ειναι οπως την θελω αλλα απο την αλλη θα κοστησει γιατι θελω να ειναι σηκωμενη η κλουβα και οριζοντια για να μπορω να βζω και χωρισμα και να μπορουν τα πουλια ας πουμε να πηγαινουν αριστερα και δεξια μεσα στο κλουβι
 
Back
Top