Γενικά Θα μας τρελάνουν!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takiskl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Άσε τα νύχια σου μη τα σπάσεις! Συμφνω απολύτως με τον Φώτη. Είναι επάγκελμα αυτό και ο κάθε επαγκελματίας πετσοπάς πρέπει να ξέρει την δουλιά.
 
Άσε τα νύχια σου μη τα σπάσεις! Συμφνω απολύτως με τον Φώτη. Είναι επάγκελμα αυτό και ο κάθε επαγκελματίας πετσοπάς πρέπει να ξέρει την δουλιά.

Μην φοβασαι για τα νυχια μου, εχω βαλει προσθετα. Εαν απο τα γραφομενα μου εχεις
βγαλει το συμπερασμα οτι εχω πετ σοπ εισαι μεγαλη γατα.
 
Εγω να ρωτησω κατι;
Αυτοι που δεν εχουν ιντερνετ(οπως ημουν κι εγω)και αγνοουν την υπαρξη ενος τετοιου φορουμ κι εχουν μονο βιβλια, τα οποια δεν ειναι και ο τελειος οδηγος σε σχεση με το ΡΒ,τι κανουν;
Εμπιστευονται τα πετ σοπ...
Εν μερη συμφωνω με τον Σταυρο αλλα θα συμφωνησω επισης με τους υπολοιπους οτι ειναι υποχρεωμενοι να γνωριζουν οι μαγαζατορες γι αυτο που πουλανε κατι παραπανω..
Αλλα απο θεμα οικονομικο και πελατειας δεν συμφερει τον πετσοπα να σκεφτει τα ζωα!
Και ημουν μπροστα σε 1 περιπτωση οπου εχουν ερθει να παρουν χελωνακια νερου και ηθελαν να τα βαλουν σε γυαλα και τους λεει η κοπελα δεν θα ζησουν καλα εκει παρτε του την χελωνιερα! Κι αυτοι νευριασαν και κατηγορησαν την κοπελα οτι προσπαθει να τους πουλησει ακριβα πραγματα..
Οποτε κι ο Βασιλης αυτο που ειπε στεκει και θα συμφωνησω..
Το συμπέρασμα του πελάτη δεν θα είναι ότι ο πετσοπάς του τη δίνει επειδή είναι καλύτερη για το πουλί αλλά για να τον κλέψει με την πιο ακριβή τροφή. Και είναι οι περισσότεροι πελάτες τους τέτοιοι
Φταιει κι ο κοσμος..
Εμεις αφου ειμαστε εδω, κανουμε το καλυτερο για τα πουλια μας, προσπαθουμε να το διαδωσουμε και σε "ξεροκεφαλους" ιδιοκτητες πουλιων κι οποιος ακουσε ακουσε...
 
Εγω να ρωτησω κατι;
Αυτοι που δεν εχουν ιντερνετ(οπως ημουν κι εγω)και αγνοουν την υπαρξη ενος τετοιου φορουμ κι εχουν μονο βιβλια, τα οποια δεν ειναι και ο τελειος οδηγος σε σχεση με το ΡΒ,τι κανουν;
Εμπιστευονται τα πετ σοπ...
Εν μερη συμφωνω με τον Σταυρο αλλα θα συμφωνησω επισης με τους υπολοιπους οτι ειναι υποχρεωμενοι να γνωριζουν οι μαγαζατορες γι αυτο που πουλανε κατι παραπανω..
Αλλα απο θεμα οικονομικο και πελατειας δεν συμφερει τον πετσοπα να σκεφτει τα ζωα!
Και ημουν μπροστα σε 1 περιπτωση οπου εχουν ερθει να παρουν χελωνακια νερου και ηθελαν να τα βαλουν σε γυαλα και τους λεει η κοπελα δεν θα ζησουν καλα εκει παρτε του την χελωνιερα! Κι αυτοι νευριασαν και κατηγορησαν την κοπελα οτι προσπαθει να τους πουλησει ακριβα πραγματα..
Οποτε κι ο Βασιλης αυτο που ειπε στεκει και θα συμφωνησω..
Φταιει κι ο κοσμος..
Εμεις αφου ειμαστε εδω, κανουμε το καλυτερο για τα πουλια μας, προσπαθουμε να το διαδωσουμε και σε "ξεροκεφαλους" ιδιοκτητες πουλιων κι οποιος ακουσε ακουσε...
Ρε συ Νικη είδες τι μου έτειχε με το ψηροκτόνο! Δεν πουλάνε και λένε <email removed> σε πελάτες. ΛΕς αυτή να μην ήξερε τι έλεγιε.

Μην φοβασαι για τα νυχια μου, εχω βαλει προσθετα. Εαν απο τα γραφομενα μου εχεις
βγαλει το συμπερασμα οτι εχω πετ σοπ εισαι μεγαλη γατα.
Δεν καταλαβαίνω τη στάση σου. Δεν έχουμε δίκιο; Αντί να πάνε οι πετσοπάδες να πληροφορίσουν σωστα λένε αρες μάρες κουκουνάρες. Πές μου 2 λόγους που στηρίζεις την αποψή σου.
 
Νεκταριε ειναι πολυ απλο, ο μαγαζατορας ειναι επαγγελματιας και πρεπει να συντηρησει
οικογενεια και προσπαθει να πουλησει με καθε τροπο.Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις
που προσπαθουν να βοηθησουν τους πελατες. Το θεμα ειναι να αγαπας την δουλεια που κανεις(οχι μονο σε αυτο το επαγγελμα αλλα σε ολα τα επαγγελματα). Νικη οσον αφορα την περιπτωση να μην εχεις ιντερνετ ειναι προβλημα.
 
αν εισαι σωστος στη δουλεια σου θα εχεις παντα δουλεια αν ομως εισαι μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τοτε θα σε φαϊ η τριτη φορα και θα ειναι και φαρμακερη. Προσωπικα γιατι να παω και να ψωνισω κατι απο καποιον που μου λεει μπαρμπουτσαλα; Αν δεν ξερω και την πατησω αυτο ειναι αλλο θεμα αλλα μετα γιατι να ξαναπας. Αυτο συμβαινει καθε μερα και σε ολους τους κλαδους(ειμαστε λιγο μαζοχες). Και εγω το εχω κανει. Απλα αν εχεις καλη πληροφοριση ειναι κριμα να μην καταλαβεις ποιος κοροϊδευει και ποιος οχι.
 
Η γνώμη μου είναι οτι δεν πρέπει να αφήνουμε τον εαυτό μας
ανηπεράσπηστο σε κανενός τα χέρια.Φροντίστε να ενημερώνεστε
και να πηγαίνετε με όπλο την γνώση όταν θέλετε να ξοδέψετε
τα χρήματά σας. Δεν τα έχετε βγάλει μαζί με τον καταστηματάρχη
και δεν έχετε καμιά υποχρέωση να του χαρίσετε ούτε ένα ευρώ.
Ανταμείψτε με έναν καλό λόγο τον σωστό έμπορο και γίνετε πελάτης του.
Τιμωρείστε τον άσχετο και κουτοπόνηρο μη ξαναμπαίνοντας στο μαγαζί του
αλλά και δυσφημώντας τον. Να είστε σίγουροι οτι αυτό θα τον πονέσει
περισσότερο απο οτιδήποτε άλλο.
Οι νεότεροι φίλοι είστε πολύ τυχεροί, που μπορείτε
να έχετε μια πλατιά γνώση των πραγμάτων απο τα φόρουμς και τα άρθρα
που αναφέρονται στο χόμπυ μας. Μην διστάζετε να ρωτάτε όταν έχετε
αμφιβολίες όσο κι' αν οι ερωτήσεις σας φαίνονται απλοικές. Κανείς, δεν
ξεκίνησε παντογνώστης. 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: stav
Πάντως παιδιά στο μαγαζί που πηγαίνω εγώ, όταν του είχα πει πως ήθελα κάποιο φάρμακο για ένα πουλάκι που είχε αρωστήσει με.. μάλωσε λιγάκι και μου είπε να του το πάω πρώτα να το δει και αυτός και γενικά να μη χρησημοποιώ πολλά φάρμακα.. Ήταν από τις πρώτες φορές που πήγαινα εκει και μ έκανε πολλή καλή εντίπωση! Αν και όντως το χρειαζώμουν το φάρμακο..χχ!
 
Back
Top