Αναπαραγωγή Θα μεγαλώσει κι ο τελευταίος νεοσσός;

Έβγαλες το αυγό στη συνέχεια ή το αφήνεις πολλές ώρες μέσα στο κλουβί;
 
Αφου δεν είχε αυγο ένα τεταρτο έβαλα... και το ειχαν ταισει ολο και επειτα λογικα ταισανε σπορια... Τους εβαλα σημερα το πρωι μισο για να τους ταισουνε καλα τους εβαλα κατα τες 9:30 το αυγο πότε λετε να το αλλαξω 3:30 ειναι οκ;
 
Αφου δεν είχε αυγο ένα τεταρτο έβαλα... και το ειχαν ταισει ολο και επειτα λογικα ταισανε σπορια... Τους εβαλα σημερα το πρωι μισο για να τους ταισουνε καλα τους εβαλα κατα τες 9:30 το αυγο πότε λετε να το αλλαξω 3:30 ειναι οκ;
δεδομένων των θερμοκρασιών που έχετε αυτή την περίοδο στην Κύπροκαι πιο νωρίς θα έλεγα..
 
Αφού βάζεις το μισό, μόλις το φάνε όλο (με τόσα στόματα σε λίγες ώρες θα το φάνε) βάζεις το άλλο μισό! Και έτσι δεν φοβάσαι για κάποια αλλοίωση! Τι κάνουν τα μικρά; Είναι ταισμένα και τα 6; :)
 
Καλα είναι 5 εβγαλε οχι 6 και μεγαλωνουν και τα 5.. Σημερα μου εβγαλε δυο πουλλακια το ζευγαρι μου που ειναι πορτοκαλακια αλλα μόνο το ενα πουλακι ειναι ταισμενο δεν ξερω αν θα ταισει καιντο αλλο λογικά ναι ετσι.;
 
το ενα πουλακι ειναι ταισμενο δεν ξερω αν θα ταισει καιντο αλλο λογικά ναι ετσι.;
Αν είναι υγιές και καλά θα ζητήσει και αυτό και θα το ταίσουν και αυτό. Αν πάλι μείνει ατάιστο να μην κατηγορήσουμε αμέσως τους γονείς. Μπορεί να ήταν άρρωστο και να μην τα κατάφερε.. Δεν το λέω για τα δικά σου Κυριάκο μου το λέω γενικά για όλα τα πουλάκια που πάντα κατηγορούμε τους γονείς. Θεωρώ πως όπως τάισαν το ένα θα ταίσουν και το άλλο και θα μεγαλώσουν πολύ γρήγορα!
 
Σήμερα σηκωστηκα στος 8:20 και λογο επειδη δεν ειχαν αυγο ήταν ταισμενα τροφουλλα και τα δυο και βγηκε και το τριτο σημερα... Τους εβαλα αυγο αμα ταισανε τα δυο θα φαει και ο μικτος αφου ζητα τροφη που βγηκε σημερα... Τα αλλα πεντε μεγαλωνουν 12ημερων
 
Back
Top