Φροντίδα Θελω να του αλλαξω κλουβι αλλα με δαγκωνει

Και εχω και ενα παπαγαλακι που θελω να του αλλαξω κλουβι αλλα με δακγωνει

Δημήτρη όσο και να σε... Δαγκώνει όπως λες το παπαγαλάκι σου, αν θέλεις να του αλλάξεις κλουβί απλά το κάνεις και τελειώνει η υπόθεση. Δεν είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα...
 
Βγάλε την τροφή και το νερό από το κλουβί που βρίσκεται τώρα το πουλί. Ένωσε τις πόρτες των δύο κλουβιών για να αλλάξει μόνο του κλουβί, εκεί που θέλεις να πάει θα έχεις ήδη τοποθετήσει νερό και φαγητό.
 
Μια άλλη λύση είναι να ανοίξεις τις πόρτες των 2 κλουβιών, να τις κάνεις να εφάπτονται και με το χέρι σου να οδηγήσεις το παπαγαλάκι σου να περάσει απ το ένα κλουβί στο άλλο.. Τόσο απλό!

*Σίσσυ μου σόρρυ δεν είχα δει την απάντησή σου!
 
Καλύτερα με τα δύο ενωμένα κλουβιά που γράφουν η Σίσσυ και η Αλίκη, γιατί αφού το φοβάται με το γάντι που δεν έχει καλή αφή ίσως το στραπατσάρει.
 
Ναιιι αυτο με τις πορτες και τα πραγματα νερα και φαγητα το εχω κανει τιποτα... αυτο με το γαντι θα κανω ...🙂
 
Τι παπαγαλάκι έχεις που δαγκώνει τόσο δυνατά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Εχω απο αυτα τα μικρα που ειναι 18 εκ. Ειναι μπλε και υπαρχουν και πρασινα και εχει μαυρο και ασπρο. Εες ενταξει δαγκωνει δυνατα... Δε λεω
 
Εντάξει προσπάθησε με γάντι, πρόσεξε μη του κάνεις ζημιά και του τραβήξεις κατά λάθος τίποτα φτερά.
 
Το ειχα παρει απο ενα πετ σοπ...

Ναι αυτο ψοβαμε και εγω αλλα αυτο θα κανω..

Ναι αυτο φοβαμε και εγω... μην του κανω καμια ζημια
 
Ίσως ήταν καλύτερα με ένα μικρό πανάκι να το καλύψεις όταν βρεθεί στο κάτω μέρος του κλουβιού και να το πιάσεις ή να το κρατάς στα χέρια σου εσύ το πανί και να πιάσεις το πουλάκι.
 
Ολοι εδω εχουμε παπαγαλακια ή καναρίνια, εγω θα εκλεινα το μπαντζουρι και θα τον επιανα με μια πετσετουλα και θα τον εβαζα στο αλλο κλουβι, την πρωτη φορα που ταξιδεψαμε ετσι τον εβαλα στο μεταφορικο
 
Back
Top