Φροντίδα Θελω να του αλλαξω κλουβι αλλα με δαγκωνει

Ναι και εγω τετοιο παπαγαλακι εχω

Ααα οκ σου εκανε σαν παλαβο; Εμενα σημερα το πρωι που πηγα να αλλαξω κλουβι στο παπαγαλακι μου εκανε σαν παλαβο και δεν μπορεσα να το πιασω εγω το καλά καιρι θα παρω και αλλο ενα!
 
Μήπως να ζητουσες βοήθεια από κάποιο μεγαλύτερο μέλος της οικογένειας;
 
Ααα οκ σου εκανε σαν παλαβο; Εμενα σημερα το πρωι που πηγα να αλλαξω κλουβι στο παπαγαλακι μου εκανε σαν παλαβο και δεν μπορεσα να το πιασω εγω το καλά καιρι θα παρω και αλλο ενα!
Οχι ήταν που ήταν σχετικά σκοτεινά και μόλις τον σκέπασα με την πετσέτα καθόταν αγαλματάκι ακινητο, να τον πιασεις με πολυ προσοχη καθως ειναι μια σταλια και πολυ ελαφρυ μην το τραυματισεις. Προσπαθησε βεβαια πρωτα με τον τροπο που σου αναφεραν πιο πανω κλουβι με κλουβι
 
Σε σκοτεινο μερος το επιασες;
Ναι σε σκοτεινο μερος αλλα οχι βραδυ! Εκλεισα το μπαντζουρι, για να εχει ωρα να συνηθισει το κλουβι πριν κοιμηθει οπως σου ανεφεραν παραπανω
 
Ααα οκ

Πορτα με πορτα το εκανα αλλα δεν εγινε τιποτα...

Πορτα με πορτα το ειχα κανει αλλα μου εκανε κολπα, το εκανα ετσι με το ξυλακι του κλουβια αλλα τιποτα δεν πηγαινε στο φιπλα το κλουβι

Μπανιερα του εχεις; Εγω στα καναρινια θελω να τους βαλω αλλα δεν ξερω αν πρεπει και σε τη θερμοκρασια;
 
Πορτα με πορτα το εκανα αλλα δεν εγινε τιποτα...
Αυτο που χριαζονται τα παπαγαλακια απο μας είναι ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΑ μπορει να κανει 5-10 λεπτα 1-2 ωρες για να μπει στο αλλο κλουβί είναι με τον χαρακτηρα του καθε παπαγαλου

Ναι το
Μπανιερα του εχεις; Εγω στα καναρινια θελω να τους βαλω αλλα δεν ξερω αν πρεπει και σε τη θερμοκρασια;
Ναι του εχω παρει μια εχει κανει 2-3 φορες μπανιο αλλα του την εβγαλα καθως εδω και ποσες βδομαδες ο καιρος σε σχεση με την ζεστη δεν ειναι καλος οσον αφορα θερμοκρασια και καναρινια περιμενε τους ειδικους να σου πουν 😉
 
Ααα και εγω ενα παπαγαλακι εχω αλλα εχω και καναρινια και 1 γαρδελι

Σε μεγαλο κλουβι τον εχεις;

Γνωριζεις την ηλικια του Μαικλ;
 
γυρω 7-10 μηνων είναι, το καλυτερο που μπορεις να κανεις είναι να το βγαλεις μια φωτο κ να την ανεβασεις να σου πουν το φυλο και περιπου την ηλικια του (να φτιαξεις αλλο θεμα)
 
Ναι πολλυ υπομονη ειχα πρεπει να το ειχα 2 ωρες σιγουρα πορτα με πορτα αλλα αυτο τιποτα! Που να το ανεβασω; Πως μπορω να φτιαξω αλλο θεμα;
 
Εγω παταω στα αρθρα, μετα κατω κατω στο γαλαζιο πλαισιο το FORUMS και μετα στο φορουμ που εχει σχεση με το θεμα που θα ανεβασω, στην δικη σου περιπτωση ειναι το πρωτο Παπαγαλοι,Γενικα και πανω δεξεια εχει πορτοκαλι πλαισιο που λεει νεο θεμα ε και κατω που γραφουμε λεει ανεβασμα αρχειου για να ανεβασειες φωτο
 
Back
Top