Γενικά Θεματα για καναρινι, ζεμπρακια, παππαγαλακια, lovebirds

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης birdgirl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

birdgirl

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
73
Πόλη
Αθήνα
για σας θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα!{1}ειρθε ένα lovebird μπαλκονι μου σημερα το απγευμα και όταν το εβαλα μαζι με τα αλλα μου lovebirds τα αλλα lovebirds το τσιμπαγαν ολη την ωρα ηξερα ότι δεν θα εβγαζε τι νυχτα κι ετσι το εβαλα σε άλλο κλουβι τι να κανω για να είναι ηρεμα και να μην το τσιμπανε;!{2}το καναρινι μου εχει μια πληγουλα στο ποδι τουυ και τα κλαδια εχουν λερωθεί λιγο με αιμα πρεπει να κανω κατι γιατι και lovebird μου ειχε μια πληγουλα ιδια με του καναρινιου και του περασε σε 1 μηνα πρεπει να κανω κατι;!
 
1. Μεγα λαθος να βαλεις ενα πουλι αγνωστου προελευσεως μαζι με τα δικα σου. Εισαι σιγουρη οτι ειναι υγειες και απαλλαγμενο απο παρασιτα; Το πουλακι θα πρεπει να το κρατησεις σε καραντινα.

2. Βαλε φωτογραφια τα ποδια του καναρινιου με την πληγηη.
 
το lovebird εχει δαχτυλιδι εχει σχεση αυτό; Οκ θα βαλω αυριο.

please απαντηστε αμα εχει δαχτυλιδι είναι υγειες;

για αυγα και ψειρες το ελεγκσα αυτό ηταν το πρωτο που εκανα δεν εχει ευτηχως το δαχτυλιδι εχει σχεση με το αν είναι υγιες;

α επισης αμα είναι υγιες τι να κανω για να ημερευσουν τα αλλα lovebirds kai na einai ola mazi;
 
1. Μεγα λαθος να βαλεις ενα πουλι αγνωστου προελευσεως μαζι με τα δικα σου. Εισαι σιγουρη οτι ειναι υγειες και απαλλαγμενο απο παρασιτα; Το πουλακι θα πρεπει να το κρατησεις σε καραντινα.

2. Βαλε φωτογραφια τα ποδια του καναρινιου με την πληγηη.
+1000
Επίσης για κάθε κατηγορία σε παρακαλώ να ανοίγεις θέμα στο αντίστοιχο πεδίο και ποτέ στην κατηγορία των άρθρων.
 
Το πηγα στη θεια μου που ειναι κφηνιατρος και το πουλακι ειναι ηγιαιστατο
 
Να βαλεις το πουλι σεαλλο κλουβι και να πλησιασεις τα κλουβια λιγο λιγο καθεμερα ετσι θα το συνηθισουν
 
Back
Top