Ασθένειες Κάνω καλά που δίνω στο κοκατίλ μου aviomycine;

Το χρώμα; Δε θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; Η παίζει ρόλο που ναι μικρό; Κ απογαλακτίστηκε πριν μια βδομάδα περίπου;
Το χρώμα φαίνεται οκ
.. Τρώει σπόρους έτσι δεν είναι;
 
Πάντως κάποιες φορές βγάζει μόνο νερό.
[automerge]1573755409[/automerge]

Τρώει ναι
Αν πιει νερό νηστικό, θα βγάλει μόνο νερό...
Το πράσινο χρώμα είναι οκ (αν φάει πέλλετς καφετιζει)...
 
Αν πιει νερό νηστικό, θα βγάλει μόνο νερό...
Το πράσινο χρώμα είναι οκ (αν φάει πέλλετς καφετιζει)...
Τρώει κανονικά πάντως... Δηλ το να βγάζει κάποιες φορές μόνο νερό δεν είναι ανησυχητικό... Πάντως όταν κάνει κανονικές κουτσουλιές είναι καλύτερες τώρα
[automerge]1573758286[/automerge]
Τώρα έκανε αυτή...rsz_img_20191114_210138.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φυσιολογικά τα βλέπω κ'εγω όλα, επειδή ομως φαινεστε γενικώς ανήσυχη και επειδή βιαστικές κινήσεις μπορεί να οδηγήσουν σε λάθη θα προτείνω και εγω να βρείτε εναν ειδικό στα πτηνά κτηνίατρο που να εμπιστεύεστε ώστε να σας λύνει όποιες απορίες ή πρόβληματα στο μέλλον.
[automerge]1573759360[/automerge]
Φυσιολογικά τα βλέπω κ'εγω όλα, επειδή ομως φαινεστε γενικώς ανήσυχη και επειδή βιαστικές κινήσεις μπορεί να οδηγήσουν σε λάθη θα προτείνω και εγω να βρείτε εναν ειδικό στα πτηνά κτηνίατρο που να εμπιστεύεστε ώστε να σας λύνει όποιες απορίες ή πρόβληματα στο μέλλον.
Εμείς εξάλλου κρίνοντας από τα δικά μας μπορούμε να πούμε μια γνώμη για το αν είναι ανησυχητικό κάτι ή όχι αλλά ουτε πτηνίατροι είμαστε ούτε το πουλάκι έχουμε μπροστά μας(που και ο πτηνιατρος απο φωτογραφίες δεν θα κανει διάγνωση).
 
Και στα δικά μου όταν ήταν μικρά, οι κουτσουλιές τους περιείχαν αρκετά ούρα, ειδικά όταν έτρωγαν κρέμα. Ας μας πει κι ο @zack27 τη γνώμη του μιας και εκτρεφεί αυτό το είδος.

Οταν τρωνε κρεμα ειναι φυσιολογικο να κανουν κ πιο υγρες κουτσουλιες! στις φωτο οι κοιτσουλιες φαινονται μια χαρα! Πολλες φορες ειδικα τα μικρα μπορει να πιουν κ παραπανω νερακι! Κακως ξεκινησες αντιβιωση χωρις να γνωριζυμε αν υπαρχει καποιο θεμα! Επισης λογω της αλλαγης πολλες φορες επηρεαζονται κ οι κουτσουλιες! αν εχουμε αμφιβολιες καλο ειναι να επισκεπτομαστε το γιατρο διοτι δινονατς αντιβιωση χωρις να γνωριζουμε αν κ τι εχει το πουλακι πολυ πιθανο να χειροτερεψουμε τη κατασταση του!
 
Οταν τρωνε κρεμα ειναι φυσιολογικο να κανουν κ πιο υγρες κουτσουλιες! στις φωτο οι κοιτσουλιες φαινονται μια χαρα! Πολλες φορες ειδικα τα μικρα μπορει να πιουν κ παραπανω νερακι! Κακως ξεκινησες αντιβιωση χωρις να γνωριζυμε αν υπαρχει καποιο θεμα! Επισης λογω της αλλαγης πολλες φορες επηρεαζονται κ οι κουτσουλιες! αν εχουμε αμφιβολιες καλο ειναι να επισκεπτομαστε το γιατρο διοτι δινονατς αντιβιωση χωρις να γνωριζουμε αν κ τι εχει το πουλακι πολυ πιθανο να χειροτερεψουμε τη κατασταση του!
Πίνει πολύ νερό πράγματι... Η κουτσουλιά έχει κανονικό σχήμα απλά βγαίνει με μπόλικο υγρό
Το δικό μου πάντως έχει απογαλακτιστεί πριν μια μισή βδομάδα
 
Back
Top