Φροντίδα Κίνδυνος επίθεσης καρακάξας και εντός σπιτιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπορεις νομιζω να αγορασεις απο το κεντρο της αθηνας εξτρα μαγνητακια και να τα προσαρτησεις αναμεσα στα ηδη υπαρχοντα ωστε να κλεινει καλυτερα. Επισης μπορεις να κρεμασεις κατι χαιμαλια που βαζανε παλια στις πορτες ταχα μου για τις μυγες.. Αμα κουνιεται μπορει να τις αποθαρρυνει τις καρακαξες. Τσαντηρια τα κανουμε τα σπιτια πια..
 
Σκέφτηκα λοιπόν να αγοράσω λεπτά μαύρα κορδελάκια τα οποία να ράψω δεξιά κι αριστερά (σε κάθε φύλο) ώστε να μπορώ να τα δένω για να αποτρέψω το άνοιγμα
Κλάμερ για τα μαλλιά ώστε να κρατάς ενωμένες τις δύο πλευρές;
Επισης μπορεις να κρεμασεις κατι χαιμαλια που βαζανε παλια στις πορτες ταχα μου για τις μυγες
Περισσότερο σκοτείνιασμα μου κάνει το αυτό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Κλάμερ για τα μαλλιά ώστε να κρατάς ενωμένες τις δύο πλευρές;

Ωραία ιδέα Σταύρο, αλλά δεν έχει περιθώριο να πιαστεί η σίτα, αν προσέξεις οι δυο άκρες της εφάπτονται ίσα ίσα

... Μακάρι να μπορούσα να βάλω κλάμερ, θα γλίτωνα το ράψιμο😛😎

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Κλάμερ για τα μαλλιά ώστε να κρατάς ενωμένες τις δύο πλευρές;

Χθες (υποσυνείδητα) αισθάνθηκα πως ήταν καλή η ιδέα σου Σταύρο, αυτό τελικά απεδείχθη διότι με οδήγησε (ξυπνώντας σήμερα το πρωί ) ν΄αντιληφθώ (συνειδητά πλέον), ποιο είδος θα μπορούσε να μου φανεί χρήσιμο...
(άσχετο, βλέπεις εγώ λύνω τα περισσότερα ''θέματα μου'' στον ύπνο 😛)
... Και για να γίνω σαφής,
επειδή δεν ξέρω πως λέγεται αυτό το σιδερένιο ''μανταλάκι'' που πουλούν τα βιβλιοπωλεία δείτε τη φωτογραφία...

tinypic-no-longer-available.jpg
👍
 
οπως λεω σας παρακαλω να βαζετε στα σπιτια σς σιτα (καλης πιοτητας) ωστε το πουλι σας να εχει το αερακι του και ταυτοχρονα να μην κινδεινεβει το 95% απο καρακατσες κουκουβαγιες μελισες κουνουπια μιγες! Ειναι φθηνη

και με σιτα παλι γινοντε επιθεση ουαου
 
Τελικά όπως αποδεικνύεται αυτού του είδους οι σίτες κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά, για παλιές ξύλινες μπαλκονόπορτες. 'Ότι αφορά το πρόβλημα της μιας σήτας (άνοιγε όταν φυσούσε αέρας), τελικά απεδείχθη ότι εγώ την είχα τοποθετήσει λάθος δηλ την είχα τεντώσει πολύ ενώ χρειάζεται να τους αφήνεις ένα λάσκο. 😉
 
Back
Top