Φροντίδα Καινουριο κλουβι για lovebirds, θα τα στρεσαρει;

ΘΕΜΗΣ

PB Member
Εγγραφή
24 Ιουν 2009
Μηνύματα
348
Πόλη
Ξάνθη
σημερα το απογευμα θα παω να κοιταξω για καινουριο κλουβι για τα Lovebirds μου... Θα κοιταξω να βω 1 ευρυχωρο κλουβι... ετσι και αλιως ολη μερα ειναι εξω οποτε θα βρω ενα ανετο και μεγαλουτσικο κλουβακι για να εχουν την απλα τους και μεσα στο κλουβι... απλα αυτο το εχω ρωτησει πολλες φορες αλλα κανενασ δεν μου το εχει απαντησει ρε παιδια... Πως θα τα βαλω σε 1 εντελως καινουριο κλουβι.. ειμαι σιγουρος πως θα στρεσαριστουν στην αρχη και θα ειναι σαν να μες γνωριζουν για πρωτη φορα παλι... Πως μπορω να εμποδισω το στρες; και πρεπει να τα βαλω κατευθειαν στο κλουβι η υπαρχει προβλημα...
 
μπορεις να αγορασεις το TABERNIL ANTISTRESS για το στρες
Πίνακας φαρμακευτικών σκευασμάτων Tabernil
 
εγω λεω να δω τη συμπεριφορα τους και αν ειναι θα δουμε για φαρμακα...
 
Πιστεύω ότι δεν πρόκειτε να στρεσαριστούν αλλά τουναντίον θα έχουν διάθεση να εξερευνήσουν το καινούριο τους κλουβί.
 
Να τα αφησεις μερικες μερες ησυχα. Να μην τα ζοριζεις ωστε να γνωρισουν σιγα σιγα το χωρο τους! Ολα θα πανε καλα!Ηρεμες κινησεις και να τους μιλας γλυκα!
 
ωραια,... αλωστε ειναι μια ευκερια να κανουμε μια καινουρια αρχη... και να γνωριστουμε καλυτερα... Το αλλο κλουβι θα ειναι λιγο πιο μεγαλο και τετραγωνο οχι στρογκυλο οπως αυτο... εχουν και ολοκληρο δωματιο δικο τους και πετανε ελευθερα το κλουβι ειναι σαν το δωματιο τους...
 
Back
Top