Γενικά Καινούργια φατσούλα

Nikoletta

PB Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2008
Μηνύματα
727
Πόλη
Άλιμος
Αγαπητοί μου φίλοι, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι απόψε προστέθηκε στη "συμμορία" μου ένα καναρινάκι απερίγραπτο! Η ψυχούλα αυτή είναι "προσφορά" του κ. Μάκη, τον οποίο και ευχαριστώ θερμά για την αληθινή καλοσύνη του!
Λοιπόν, το πουλάκι αυτό είναι ένας κούκλος, από τις φωνούλες που έβγαλε μου μυρίζεται ότι θα γίνει πολύ καλλίφωνος και φαίνεται και ολίγον σουπιά! Επικρατέστερα ονόματα (τα βαφτίσια δεν έχουν γίνει ακόμα) είναι:

1. Σπιρτούλης
2. Ερμόλαος (μη ρωτήσετε γιατί, αλλά μου φαίνεται πολύ χαριτωμένο όνομα)
3. Ζαχαρίας.

Σε λίγες ημέρες, που θα συνηθίσει το νέο του περιβάλλον, θα βγάλουμε και φωτογραφίες!
Θα πρέπει να του ρίξω κι ένα ξεμάτιασμα, γιατί έχω σκάσει να το καμαρώνω από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι :D
 
Εγω κυκλωνω το 3 απο την πολλαπλη επιλογη με τα ονοματα. :D

Να το χαιρεσαι!

Και παλι μπραβο στο Μακη για την υπεροχη κινηση του!
 
Και εγω Ζαχαριας λεω να το πεις. Λεω και εγω ενα καναρινι Ζαχαρια.
 
Προς το παρόν έχουμε ισοψηφία: Σπιρτούλης - Ζαχαρίας: 3 - 3! :agree
Έχουν ψηφίσει κι η μητέρα μου και ο μέλλων σύζυγος! :D
Το "Ερμόλαος" μάλλον αρέσει μόνο σε μένα :ras:
 
Καλησπέρα Νικολέτα να χαίρεσαι τον καινούριο μέλος της συμμορίας. Το Ερμόλαος μου αρέσει πολύ, οπότε κατάλαβες την ψήφο μου. Υ. Γ Μάκη να είσαι καλά για την σωστή κίνηση σου.
 
Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Σπιρτούλης: 3 ψήφοι
Ζαχαρίας: 4 ψήφοι
Ερμόλαος: 2 ψήφοι

Βασικά Ερμόλαο έλεγα ένα μολυντήρι που είχε στρατοπεδεύσει στο εξοχικό μου πριν από χρόνια. Ανέβαινα στη σκάλα για να το φτάσω και του μίλαγα. Αφού λοιπόν το ζωάκι την γλίτωσε και δε σάλταρε τελείως ("ποια είναι αυτή η τρελή και τι θέλει να μου πει;"), μία μέρα πριν τα μεζέψουμε για Αθήνα έφυγε. Κι εγώ που το είχα άγχος μην φύγουμε και μείνει ο Ερμόλαος μέσα 😛

Δυστυχώς το καναρινάκι μου θα το καμαρώσω αύριο το απόγευμα, αφού την ώρα που θα φύγω από το σπίτι (6:30) δεν θα μπορώ να ασχοληθώ ☹ Λογικά αύριο τέτοια ώρα θα έχουμε βγάλει το πόρισμα πώς θα το βαφτίσουμε.
Είναι μια καλή ψυχούλα, με το που το είδα από το τζάμι του αυτοκινήτου το αγάπησα, είναι πραγματικά πολύ καλοσυνάτο.

Κύριε Μάκη, και πάλι σας ευχαριστώ πολύ :)
 
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ! Εγω θα ελεγα να τον πεις Σπιρτουλη. Και παλι μπραβο στον κ Μακη.
 
και εγω σπιρτουλη θα ελεγα να το πεις μπραβο κυριε μακη για την υπεροχη πραξη σου.
 
Εγω λεω να το πεις Ζαχαρια! Μου ακουγετε ωραιο!:DΝα τον χαιρεσαι!
 
Πάντα γλυκύτατος ο κ. Μάκης, ξέρει να προσφέρει με απλοχεριά και ανιδιοτέλεια πολύ χαρά στους γύρω του!

Να σου Ζησει Νικολέττα μου το καινούριο σου φιλαράκι! Και να τον καμαρώσεις σύντομα και πατερούλη...

Οσο για το όνομα Ψηφιζω το Σπιρτούλης! Το Ζαχος μου θυμίζει τον Δόγγανο, και το Ερμόλαος μου κανει λιγο μπλιαχ!:D
 
Το Σπιρτουλης μου κανει και εμενα πιο γλυκο για ενα καναρινακι!
Οπως και να το βγαλεις να το χαιρεσαι!
 
να σου ζησει Νικολεττα μου... Να τον πεις Σπιρτουλη!
 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου φαίνεται ότι το "Σπιρτούλης" πλειοψηφεί :D
Τελικά καθυστέρησα 1,5 ώρα το πρωί για να καμαρώσω το μπεμπέ καναρινάκι μου: Δεν περιγράφεται τι φάτσα είναι :D
 
Να το χαιρεσαι Νικολεττα, καταλαβαινω την χαρα σου γιατι και'γω προσφατα απεκτησα ενα πουλι που μου χαρισε ενας φιλος απο το forum. Μπραβο στον Μακη για την χειρονομια του!
 
Νικολεττα να τον χαιρεσαι τον.. Σπιρτουλη σου πολυ ταιριαστο και πρωτοτυπο ονομα!Για το Ζαχαριας και Ερμολαος... αστο καλυτερα κριμα ειναι το πουλακι! Μπραβο στον Μακη!
 
😀, Φράνια μου γέλασα πολύ με το σχόλιό σου! Νομίζω ότι μάλλον πρέπει να βαπτιστεί "Σπιρτούλης" ο κάναρος!
 
Back
Top