Γενικά Καινούργια φατσούλα

Μπερδεύτηκα με τα βαφτίσια! Μήπως πρέπει να τον βαφτίσει ο κ. Μάκης τελικά; :D
 
Το Σπιρτούλης, το βρήσκω πολύ μειωτικό για τον άντρακλα.
Το Ζαχαρίας πολύ καταπιεσμένο (χοντρή του Θυσαυρού)
Το Ερμόλαος πολύ μακρύ για να το μάθει.
-Αν γινότανε ΕΡΜΗΣ;
 
Να σου ζήσει Νικολέττα μου! ξέρω οτι θα το αγαπάς πολύ, οπότε ειναι πολύ τυχερο! Εγω ψήφισα Ερμής...
 
Ψηφίστε να δούμε τι θα βγει και ή απόφαση δική σου Νικολέτα

κ. Μάκη μας, στο τσακ σε πρόλαβα :D Και ο Ερμής λοιπόν στη δημοσκόπηση.
 
Μπράβο Σταύρο...
Ναι αλλά τον Ερμόλαο τον εξαφάνησες!
 
mgerom είπε:
Ναι αλλά τον Ερμόλαο τον εξαφάνησες!
Ωχ, έβαλα δύο φορες το Σπιρτούλης

Νοθεία Μάκη μου, νοθεία στις εκλογές 😛
 
Πολυ καλο!Λοιπον Μακη κανονισε δεν ειναι δικαιο. Γιατι τον μειωνει αμα ειναι... ειναι ασε που βλεπεις τι επαθε ο Σταυρος.. Δεν φοβασαι;Για το Ερμης βεβαια οφειλω να παραδεχτω (με λιγο σπρωξιμο)οτι ειναι πιο ωραιο αλλα χανει η εικονα του εξυπνου με λαμπερα ματακια οπως φανταστηκα εγω τον. Σπιρτουλη. Ερμης... Θεος του εμποριου βασικα ολα τα αλλα επονται αρα υπολογιστικο το υπονοουμενο! Οχι αρνουμαι! Σπιρτουλης και παλι Σπιρτουλης!
 
Aχ κ Μάκη!:D Τα φέρνετε από εδώ, τα φερνετε απο εκεί... Να το πει το παιδί Ερμή και μετα να του βγει το υποκοριστικό Μάκης...😛Απαπα το παιχνίδι είναι στημένο!

Λοιπον το παιδι θα βγει Γιώργος, γιατι σπίτι χωρίς Γιώργο... Προκοπή δεν κάνει... (δεν πειράζει που δεν κανει ομοικαταληξία σημασία έχει η ουσία)...

Λοιπόν κατοχυρώθηκε; Φέρνω την λαμπάδα και τα βαφτηστικά... και μια χάντρα θαλασσιά!
 
Νικολεττα μου να χαιρεσαι το φατσουλακι σου! 🙂Ψηφισα Ζαχαρια! Δαγκωτο κι εγω(κραντς:ρ)!)
Κυριε Μακη μπραβο κι απο μενα και να ξερετε οτι με τις πραξεις σας δινετε χαρα σε καποιους ανθρωπους 🙂
 
😀, παιδιά να είσαστε όλοι καλά! Κι ευχαριστώ και τον κ. Σταύρο μας για τη δημοσκόπηση! Εγώ όμως να ψηφίσω;

Ο κ. Μάκης έχει πλάκα με την άποψή του ("η χοντρή του θυσαυρού" όλα τα λεφτά), αλλά όπως λέει η Τζωρτζίνα μάλλον θέλει να βγάλουμε τον κάναρο "Μάκη". Και μετά θα γίνεται συνειρμός με τον γνωστό "Μάκη" (ο Μάκης ξέρει πού φτάνει το άπειρο, πού μένει η μάνα του "έξω από δω" κλπ!) και το καναρινάκι μου θα γίνει περίγελος στον καναρινόκοσμο 😱
 
και μια ερωτηση κυριε Μακη... Το πουλακι της Νικολεττας με τη Μπουμπου, τι σχεση εχουν;
αδερφακια;ξαδερφακια;ξαδερφοσυμπεθεροι(που λεει κι ο Βασιλης);:ΡΡρρΡρρ
 
Ερμής -> Ερμάκης -> Μάκης;

Εγώ ψήφισα "Ερμής" και δεν χρειάζεται να του βάλεις υποκοριστικό.
Μιας και ήταν ο αγγελιοφόρος των θεών σου εύχομαι πάντα να σου φέρνει καλά μαντάτα όπως και αν τον ονομάσεις!
 
Να'σαι καλά Μάνο μου!

Μαρία, λες να είμαστε καναρινοσυγγενείς και να μη το ξέρουμε ακόμα; 😱
 
μπραβο στο μακη...η αγαπη πρεπει να μοιραζεται λοιπον!

νικολεττα να σου ζησει...
αν κ απο οτι βλεπω κλεινει ηδη προς το '' σπιρτουλης '' η ψηφοφορια... Εγω για λογους προσωπικους(το πρωτο μου Budgie ονομαζοταν ετσι)
θα προτεινω το ''ερμης''...
 
ερμολαο το βγαλατε ερμη τον καναται μακη τον φωναξαται.
αυτος που εβγαλε το πουλι και ειχε την καλη διαθεση να το χαρισει ειναι και ο νονος.
το πουλακι ειναι ιδιοκτισια της μαμας (μακης )δεν εχει σχεση ποιος το περιπιεται και το μεγαλωνει.
μανα ειναι παντα μια (ΜΑΚΗΣ)
 
😀 ΛΕΣ ;
Ρε Δημήτρη, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ, έτσι.
 
και μια ερωτηση κυριε Μακη... Το πουλακι της Νικολεττας με τη Μπουμπου, τι σχεση εχουν;
αδερφακια;ξαδερφακια;ξαδερφοσυμπεθεροι(που λεει κι ο Βασιλης);:ΡΡρρΡρρ

Είναι εκείνο που θα λέγαμε "ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ"
 
ετσι ειναι Μακη και στο δικαστηριο να πατε το πουλι ειναι δικο σου, εσυ εισαι η μαμα του.
και με τον νομο εσυ αποφασιζεις.
μαμα = ΜΑΚΗΣ
 
να τον χεραισε οσο αναφορα εγω ειμουν αναμεσα στο σπιρτουλης και το ερμης αλλα πιο πολυ μου αρεσε το ερμης και για αυτο το ψηφισακαλα βαφτισια και συχγαρητηρια στο Μακη για την πραξη που εκανε
 
Χμ, δηλαδή Δημήτρη λες ότι πρέπει να το βγάλουμε "Ερμή"; Είναι πολύ κουκλί για να το λένε έτσι πάντως. Θα ψηφίσω κι εγώ μου φαίνεται 😛
 
Back
Top