Γενικά Καινούριο καναρίνι δεν κελαηδάει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dimi1994
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Dimi1994

PB New Member
Εγγραφή
2 Φεβ 2020
Μηνύματα
25
Πόλη
Καρδίτσα
Καλησπερα παιδιά! Χθες αγορά το καναρινι μου αρσενικό δεν κελαηδά καθόλου μέχρι τώρα.. Ξερει κνεις γιατί; Σας έχει τύχει και εσάς; Του βάζω ήχους από καναρίνια στο γιουτιουμπ αλλά τιποτα..
 
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Χθες αγορά το καναρινι μου αρσενικό δεν κελαηδά καθόλου μέχρι τώρα
Το άκουσες να τραγουδάει πριν το αγοράσεις;
 
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

Το άκουσες να τραγουδάει πριν το αγοράσεις;
Δωρο μου το έκανε ο φίλος μου.. Του είπαν πως κελαηδαει.. από τον ιδιο είχαμε πάρει κ το προηγούμενο καναρινι το οποίο κελαηδούσε ασταματητα ακόμα κ το βράδυ
 
Δωρο μου το έκανε ο φίλος μου.. Του είπαν πως κελαηδαει..
Να το χαίρεσαι!
Το πιο πιθανό είναι να τραγουδήσει αφού προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον.
το προηγούμενο καναρινι το οποίο κελαηδούσε ασταματητα ακόμα κ το βράδυ
Θα πρέπει να φροντίσεις να ξυπνάει και να κοιμάται ακολουθώντας την ώρα Ανατολής και Δύσης του ήλιου, είναι πολύ σημαντικό για την υγεία τους να κοιμούνται στην ώρα τους (Δύση ήλιου)
 
Να το χαίρεσαι!
Το πιο πιθανό είναι να τραγουδήσει αφού προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον.

Θα πρέπει να φροντίσεις να ξυπνάει και να κοιμάται ακολουθώντας την ώρα Ανατολής και Δύσης του ήλιου, είναι πολύ σημαντικό για την υγεία τους να κοιμούνται στην ώρα τους (Δύση ήλιου)
Το έχω σε σκοτεινό μέρος ώρα τώρα κ δεν κοιμαται απλά κάθεται κάτω στο κλουβί..
κ αυτό με προβληματίζει
 
απλά κάθεται κάτω στο κλουβί.
Αυτό δείχνει ότι έχει φοβηθεί και δεν νοιώθει ασφάλεια.
Κατά την διάρκεια της ημέρας τρώει σπόρους; Πίνει νερό;
 
Αυτό δείχνει ότι έχει φοβηθεί και δεν νοιώθει ασφάλεια.
Κατά την διάρκεια της ημέρας τρώει σπόρους; Πίνει νερό;
Απο την ώρα που το έβαλα στο κλουβί έτρωγε (χθες το απόγευμα δλδ).. Παντως τώρα το εκλεισα μέσα σε ένα δωμάτιο με ησυχια και κοιμήθηκε!
 
Έχουν και αυτά το χαρακτήρα τους, άλλα προσαρμόζονται γρήγορα και άλλα χρειάζονται λίγο παραπάνω χρόνο.
Φρόντισε για την σωστή διατροφή και ύπνο και πολύ γρήγορα θα απολαύσεις και το τραγούδι του.
Στο forum θα βρεις πολλές πληροφορίες για την φροντίδα του μικρού σου φίλου.
 
Έχουν και αυτά το χαρακτήρα τους, άλλα προσαρμόζονται γρήγορα και άλλα χρειάζονται λίγο παραπάνω χρόνο.
Φρόντισε για την σωστή διατροφή και ύπνο και πολύ γρήγορα θα απολαύσεις και το τραγούδι του.
Στο forum θα βρεις πολλές πληροφορίες για την φροντίδα του μικρού σου φίλου.
Θα το κοιτάξω τις επόμενες μερες γΙα το αν είναι γένους αρσενικού όπως μου είπαν!
 
Τώρα φίλε μου εγω θα σου πω κάτι! Μπορεί να είναι και βλακεία αλλά επειδή όπως λένε το θηλυκό σέρνει καράβι λεώ μήπως να δοκίμαζες να του βάλεις από το youtube κάλεσμα κανάρας. Εγώ όταν τα πήρα στην αρχή το έκανα και σήμανε συναγερμός!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
μην σας πω δεν είναι καν δραστήριο δυο μερες τώρα που το έχω
Το κλουβί του ακουμπά σε κάποιο τοίχο στο σημείο που βρίσκεται;
 
Αυτά που είπα παραπάνω θεωρώ ότι ισχύουν υπό την προυπόθεση ότι δεν έχει κάποιο θέμα υγείας. Αν και νομίζω φοβισμένος είναι αλλά ας μιλήσει καποιος πιο ειδικός και αν μπορείς βάλε καμιά φώτο θα βοηθήσει αυτούς που ξέρουν να σε συμβουλέψουν καλύτερα!
 
Το κλουβί του ακουμπά σε κάποιο τοίχο στο σημείο που βρίσκεται;
Όχι δεν ακουμπάει κάπου..στη βεραντα το έχω
[automerge]1580740930[/automerge]
Αυτά που είπα παραπάνω θεωρώ ότι ισχύουν υπό την προυπόθεση ότι δεν έχει κάποιο θέμα υγείας. Αν και νομίζω φοβισμένος είναι αλλά ας μιλήσει καποιος πιο ειδικός και αν μπορείς βάλε καμιά φώτο θα βοηθήσει αυτούς που ξέρουν να σε συμβουλέψουν καλύτερα!
Τώρα το μεσημέρι το ακουσα να κελαηδαει πρώτη φορά ! Λογο ομως το κόβει αποτομα..λογικα θα θέλει το χρόνο του
 
Η μία πλευρά να ακουμπάει σε τοίχο, δίνει την αίσθηση ασφάλειας στο πουλί! Βάλε ενα καρφί στον τοίχο η ότι άλλο βολέψει!
Δεν το γνωριζα γιατί και το προηγούμενο καναρινι μας που το είχα δτο χρόνια δεν το είχα σε τοίχο καρφωμένο... ευχαριστώ πολύ !
[automerge]1580762674[/automerge]
Αν ειναι αρσενικο, αργα ή γρηγορα θα το ακουσεις!
Σήμερα το μεσημέρι κελαηδούσε παντως! Έκανε την αρχη! Θα βαλω και αύριο από νωρις το πρωί να ακουσει κελαηδιαμα από καρδερίνα που μου προτείνατε εδω...🙂
 
Back
Top