Γενικά Κακή ψυχολογία Lovebird

eirinieirinaki

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιαν 2016
Μηνύματα
16
Πόλη
Καρδίτσα
Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα ήμερο lovebird, το τσιφτάκι. Είμαι πολύ δεμένη μαζί του και αυτό μαζί μου. Λείπω 2 ημέρες για δουλειά και μαθαίνω από τη μαμά μου ότι δεν τρώει, δεν κελαηδάει και ούτε ανταποκρίνεται στα σφυρίγματά τους. Πριν φύγω όμως ήταν μια χαρά. Πιστεύω ότι του λείπω. Δεν θέλω να πάθει κάτι. Το αγαπώ πολύ. Σκέφτηκα να πάρω τηλέφωνο τη μαμά μου να βάλει ανοιχτή ακρόαση και να του μιλήσω αλλά μήπως θα το κάνω χειρότερα; Ήδη έκλεισα εισιτήριο για αύριο.
 
Όσο δεμένα κι αν είναι τα ζώα μαζί μας δεν θα πάθουν ποτέ κάτι από ηθελημένη ασιτία.
Το ένστικτό τους τα οδηγεί κάποια στιγμή στην αυτοσυντήρηση του οργανισμού τους...
Προσωπικά δεν έχω καμία καταγραφή για το αντίθετο, ακόμη και με σκυλιά που το δέσιμό τους με τον κάτοχό τους θεωρείται από τα κορυφαία.
Άδικα ταξιδεύεις...
Αν του βάζαν κάποια από τις "λιχουδιές" που του αρέσουν σίγουρα θα έτρωγε. Για τα κέφια τώρα.. άλλο θέμα.
 
Απλά φοβάμαι μην αρρωστήσει από την στεναχώρια του. Με το να του μιλήσω στο τηλέφωνο συμφωνείς;
 
Πότε είναι να γυρίσεις κανονικά; Μέσω skype μπορείς να του μιλήσεις;
 
Όχι μέσω skype. Μόνο μέσω τηλεφώνου. Εξάλλου όποτε με ακούει ή όποτε του φωνάζω ακούει και μου κελαηδά.
 
Μίλα του, δεν νομίζω να στρεσσαριστεί. Θα λείψεις καιρό;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ε εντάξει μην φοβάσαι. Όμως πρέπει να προσπαθήσετε να δεθεί και με κάποιο άλλο άτομο.
 
Back
Top