Γενικά Καλο ταξιδι Gemma

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
O ξαφνικός θάνατος πάντα συγκλονίζει είτε πρόκειται για άνθρωπο είτε ζώο. Στην αρχή δεν θέλεις να το πιστέψεις, παρόλο που έρχεσαι αντιμέτωπος με το τραγικό αυτό γεγονός. 21:00 περίπου, 16/3/17 μια λευκή σκιά στον πάτο του κλουβιού παραπέμπει σε πεταμένο σουπιοκόκκαλο που για κακή μου τύχη δεν είναι... Είναι ο εφιάλτης κάθε εκτροφέα κατά την περίοδο της αναπαραγωγής. Μια μητέρα νεκρή και τα μωρά της λίγες μέρες πριν κλαρώσουν, στο έλεος του Θεού. Πανικός, ανείπωτος πόνος, στενοχώρια, θλίψη και θυμός. Ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει πως η αγαπημένη μου κανάρα έφυγε τόσο πρόωρα από τη ζωή και μάλιστα στην πιο ωραία περίοδο του έτους όπως η αναπαραγωγική. Το ίδιο απόγευμα φρόντιζε με τόσο ζήλο τα μικρά της χωρίς κανένα σημάδι αρρώστιας ή οποιουδήποτε άλλου προβλήματος. Ήταν μια κανάρα που κάθε εκτροφέας θα ήθελε να έχει. Πρότυπο μητέρας. Δεν φαντάζεστε πόσο πολύ μου λείπει...☹.
 
Λυπάμε πραγματικά. Πρέπει να δεις Στέφανε πως θα διαχειριστείς τα μικρά να μην πάει ντόμινο η γκαντεμιά. Ελπίζω να κλαρώσουν γρήγορα και ανώδυνα. Ο αρσενικός είναι ακόμα μέσα στο κλουβί;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Δεν μπορώ να ηρεμήσω...υποφέρω όσο δεν φαντάζεστε... Μπορεί κάποιοι να με κοροιδέψουν αλλά μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω...
 
... Μπορεί κάποιοι να με κοροιδέψουν...
Κανείς από εμάς δε θα σε κοροϊδέψει. Όλοι λίγο-πολύ έχουμε ζήσει τέτοιες καταστάσεις δυστυχώς. Καλό της ταξίδι...
 
Όντως θυμάμαι τα έχεις έξω. Δύσκολη περίπτωση. Δύσκολα και για τον αρσενικό που θα την ψάχνει το πρωί ☹
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Λυπηρο γεγονος αλλά η ζωή είναι σκλήρη πολλες φορες..σου αφησε ομως τα παιδια της να την θυμάσαι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns

Την τελευταία φορά που την είδα ήταν ζωηρή και τάιζε τα μικρά οπότε δεν έχω άλλη εξήγηση. Πιστεύω πως έχει να κάνει με την καρδιά της.
 
O ξαφνικός θάνατος πάντα συγκλονίζει είτε πρόκειται για άνθρωπο είτε ζώο. Στην αρχή δεν θέλεις να το πιστέψεις, παρόλο που έρχεσαι αντιμέτωπος με το τραγικό αυτό γεγονός. 21:00 περίπου, 16/3/17 μια λευκή σκιά στον πάτο του κλουβιού παραπέμπει σε πεταμένο σουπιοκόκκαλο που για κακή μου τύχη δεν είναι... Είναι ο εφιάλτης κάθε εκτροφέα κατά την περίοδο της αναπαραγωγής. Μια μητέρα νεκρή και τα μωρά της λίγες μέρες πριν κλαρώσουν, στο έλεος του Θεού. Πανικός, ανείπωτος πόνος, στενοχώρια, θλίψη και θυμός. Ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει πως η αγαπημένη μου κανάρα έφυγε τόσο πρόωρα από τη ζωή και μάλιστα στην πιο ωραία περίοδο του έτους όπως η αναπαραγωγική. Το ίδιο απόγευμα φρόντιζε με τόσο ζήλο τα μικρά της χωρίς κανένα σημάδι αρρώστιας ή οποιουδήποτε άλλου προβλήματος. Ήταν μια κανάρα που κάθε εκτροφέας θα ήθελε να έχει. Πρότυπο μητέρας. Δεν φαντάζεστε πόσο πολύ μου λείπει...☹.
Κριμα, και πανω που εγινε μανουλα. Κανεις δεν προκειται να σε κοροιδεψει, οσοι βρισκομαστε εδω ειμαστε επειδη τα αγαπαμε, τα φροντιζουμε και ποναμε πραγματικα οταν "φευγουν". Τουλαχιστον εχεις τα παιδακια της. Φροντισε τα και θα εχεις κατι δικο της. Καλο της ταξιδι
 
Back
Top