Αναπαραγωγή Κανάρα έφτιαξε τη φωλιά της και γέννησε στην αυγοθήκη

Τώρα που την είδα κάθετε πάνω...όχι μέσα.. Έξω έξω στην γωνία... Τις φωλιας... Ο αρσενικός... Τον βλέπω ότι κάθεται στην φωλιά... Δηλαδή το απόγευμα ήταν συνέχεια κοντά στην φωλιά... Και έφτιαχνε το νήμα.. Έχω σκασει... Είναι κρίμα.. Μια κανάρα με γέννες πέρυσι φέτος να τα κάνει όλα λάθος...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το έκανα και αυτό το απόγευμα...άλλαξα θέση στην φωλιά... Νήμα;να το βάλω εγώ μέσα στην φωλιά;και μήπως να της βάλω και μια εσωτερική; Φωλιά;
 
Πιστεύει κάποιος από μας πως αλλάζοντας όλα αυτά που προτείνονται πως θα βοηθήσουμε την κατάσταση;
Ας σταματήσουμε τους πειραματισμούς και ρεαλιστικά ας δούμε τα γεγονότα...
Η πρώτη γέννα κατά 99% χάθηκε...
Πάμε για την επόμενη...

Εγώ...
Θα άφηνα το πουλί στην ησυχία του χωρίς τα βάζω, βγάζω και δοκιμάζω.
Χάθηκε η πρώτη προσπάθεια... σύντομα όμως θα γίνουν όλα όπως πρέπει γιατί το πουλί θα έχει ηρεμήσει.
 
Η συμπεριφορά της κανάρας σου δείχνει ότι δεν είναι έτοιμη.
Χωρίς πολλές φωνές και "εγώ" σου προτείνω όπως είπε ο φίλος ο Δημήτρης πάρε τον χρόνο σου και δώσε χρόνο και στην κανάρα να ετοιμαστεί
Όλα τριγύρω αλλάζουν και όλα τα ιδία μένουν…. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

 
Καλημέρα σας...όπως είπαμε άλλαξα την φωλιά εχτές το βράδυ, σήμερα η κανάρα ήταν μέσα, στην φωλιά... Και όταν βγήκε να φαι και κοίταξα... Το 3 αυγό ήταν μέσα... Το είχε κάνει στην φωλιά...όλα καλά.. Πήρε μπρος..
 
Καλησπέρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φέρετε έτσι... Το απογευμα που γύρισα κοιμόταν έξω, στο κλαδί... Ενώ έχει 3 αυγά μέσα...
[automerge]1549665924[/automerge]
Πότε πρέπει να είναι μέσα;
[automerge]1549665942[/automerge]
Και κάτι άλλο. Δίνω αυγό ακόμα;και αθγοτροφη;
[automerge]1549666137[/automerge]
 
Καλησπέρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φέρετε έτσι... Το απογευμα που γύρισα κοιμόταν έξω, στο κλαδί... Ενώ έχει 3 αυγά μέσα...
Εγώ τις κανάρες που κάθονται από το 4ο αβγό τις κοιτάω στα μάτια, σταυροκοπιέμαι και γενικά, πίνω νερό στο όνομά τους. Στο περιθώριο όλων αυτών τις επιβραβεύω με σπόρους καμελίνα, τριγωνέλλας και βασιλικού.
Θα έλεγα και παραπάνω αλλά κάτι στην όλη κατάσταση που βιώνεις δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.
Πότε πρέπει να είναι μέσα;
Οι καλές, σωστές και έμπειρες απο το 3ο και μετά. Πιο πριν ψευτοκάθονται.
Και κάτι άλλο. Δίνω αυγό ακόμα;και αθγοτροφη;
Στην θέση σου θα έδινα τα πάντα όλα.
 
Καλησπέρα, από τις 7 του μήνα κάθεται μόνιμα, στην φωλιά... Είχε 4 αυγά τα 2 τα πέταξε και κάθεται στα 2. Ακόμα δεν έχει σκάσει κάτι... Πόσο λέτε να περιμένω ακόμα;
[automerge]1550772364[/automerge]
Γνωρίζει κάποιος να Μ πει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top