Αναπαραγωγή Κανάρα τελείωσε τη φωλιά πριν 5 μέρες αλλά δεν γέννησε ακόμη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kyriako
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τελικα σταματησε στα 4 και κλωσαει κανονικα θα δουμε αποτελεσματα σε 7 μερες
 
ειναι η δευτερη γεννα στην πρωτη ηταν ασπορα και δεν θελω να εχει την τυχη της προτης
 
συνηθως η 2η γεννα παει πιο καλα απο την1η να το ξερεις!
 
σημερα(5μερα απο το 4αυγο) εκανα ωοσκοπηση και 3 στα 4 ειναι ενσπορα υπομονη αλλες 9 :D
 
11η μερα και ο καναρος καθεται πανω στην καναρα ενω αυτη κλωσαει και τον διοχνει αλλα δεν φευγει. Να τον χορισω μεχρι να βγουν τα μικρα;
 
κυριακο αν βλεπεις οτι ενοχλει παρα πολυ την καναρα χωρισε τον αλλιως αφησε τα ως εχουν. Οταν η καναρα σηκωνεται να βγει εξω τη συμπεριφορα εχει ο καναρος;
 
εμενα οπως το ακουω μου κανει σαν πολυ καλος πατερας και οχι σαν ενοχληση παντως κυριακο.
 
12η μερα και η καναρα καθε 15-20 λεπτα βγαινει απο την φωλια για 2-3 λεπτα και επιστρεφει για ποιο λογο το κανει;sainer τα φωτα σου😱
 
για τη ''φυσικη'' της αναγκη η για να φαει. Οταν ειναι μεσα στη φωλια την ταιζει ο καναρος;
 
μπορεί να βγαίνει για να ξεπιαστεί, εμένα η δικιά μου έτσι κάνει(ζεμπράκι)!
 
κυριακο μηπως τυχαινει και οταν πας εσυ βρε σηκωνεται;λογικα απο αυριο μεθαυριο θα αρχισουν να βγαινουν οι νεοσσοι ετσι;
 
τα πουλια τα βλεπω σχεδον ολη την ημερα και μονο εχθες εβγαινε τοσο συχνα σημερα καθετε κανονικα(οπως καθοταν απο την αρχη) σημερα ειναι 13η μερα
 
Back
Top